نمایش پست تنها
قدیمی 07-05-2012, 03:41 PM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

برخورد جديد؛ اولين رويارويي راجر و نواك در چمن

مدافع عنوان قهرماني رقابت هاي تنيس گرند اسلم ويمبلدون يك گام ديگر به تكرار موفقيتش نزديك شد.روز چهارشنبه و در مرحله يك چهارم نهايي، نواك جوكويچ 6-4, 6-1, 6-4 از سد فلورين ماير گذشت.بازيكن آلماني كه براي دومين بار در اين مرحله از ويمبلدون حاضر شده بود (همچنين در 2004، شكست از گروژان)، در اواخر ست نخست حريفش را تحت فشار قرار داد ولي نتوانست از سه فرصت بريك استفاده كند.با اين وجود جوكويچ در گيم بعدي بريك را به دست آورد تا به ست 40 دقيقه اي پايان دهد.بازيكن صرب در ست دوم مسلط بود و با دو بريك سرويس پيروز شد.او بريك اساسي را در نتيجه 4-4 ست سوم كسب كرد و از سه فرصت بريك در گيم بعد نجات يافت تا در 1 ساعت و 45 دقيقه برنده شود.
نواك: “كمي زمان برد تا به شرايط عادت كنم، چون سه مسابقه گذشته ام در زمين سرپوشيده بود.كمي باد مي وزيد ولي در كل از عملكردم راضيم.فلورين چند موقعيت براي بازگشت در ست سوم داشت، همينطور در ست اول، ولي من در لحظات مهم بر اعصابم تسلط داشتم.”

ماير پس از باخت گفت: “بعد از ست نخست، او باورنكردني بازي كرد، مخصوصا در ست دوم.نشان داد كه چرا بهترين بازيكن حال حاضر جهان است.در ست دوم هيچ شانسي برايم باقي نگذاشت.اگر ست اول را مي بردم، شايد شانس اندكي داشتم.ولي باز هم شكست دادنش خيلي خيلي سخت است.”
مرد شماره 1 تنيس جهان كه در تكرار نيمه نهايي رولند گاروس به مصاف راجر فدرر خواهد رفت، درباره اين مسابقه گفت: “وقتي با راجر، رافا يا هر بازيكن برتر ديگر مسابقه مي دهيد يك چالش است.راجر براي سال ها در صدر تنيس مردان بوده.اين مكاني است كه در آن شش بار قهرمان شده.قطعا مي خواهد خودش را ثابت كند و به بقيه نشان دهد كه دوباره مي تواند برنده شود.امروز فوق العاده سريع پيروز شد، در سه ست، پس خواهيم ديد.باور دارم كه خوب بازي مي كنم.ما هر دو بايد بهترين بازيمان را ارائه دهيم تا برنده شويم.من هيچ چيز براي از دست دادن ندارم.سعي مي كنم پيروز شوم.”

فدرر در حضور اعضاي خانواده سلطنتي بريتانيا و قهرمانان پيشين دنياي تنيس، 36 تا از 41 سرويس اولش را به امتياز تبديل كرد و 25 وينر زد تا در 92 دقيقه، ميخائيل پوژني را 6-1, 6-2, 6-2 از پيشرو بردارد.بازيكن سويسي با واگذاري فقط هشت امتياز سرويس، به سرعت ست نخست را به دست آورد و در ابتداي ست دوم هم برتري 4-2 را برپا كرد.خطاي يوژني بر روي سومين فرصت بريك، راه فدرر را براي بردن ست ساده تر كرد.يوژني يك بار ديگر در آغاز ست سوم بريك شد ولي در ادامه موفق نشد از دو فرصت بريك به دست آمده در گيم سرويس فدرر استفاده كند و در پايان شكست خورد.
راجر: “به نظرم بازيم به خوبي مقابل يوژني جواب مي دهد، به دلايلي، چون او بازيكن خوبيست و كار را براي ديگران دشوار مي كند.امروز همه چيز برايم خوب كار كرد.هجومي بودم و خوب سرويس زدم.واقعا از عملكرد امروزم راضي هستم.”

فدرر كه با رنكينگ 3 وارد مسابقات شده، اين فرصت را دارد كه با كسب قهرماني به صدر جدول رده بندي تنيس مردان باز گردد و با ركورد 286 هفته صدرنشيني پيت سمپراس برابري كند.او درباره رويارويي نيمه نهايي چنين ادامه داد: “جالب است كه اين اولين ديدار ما بر روي زمين چمن است.من به آن چشم دوخته ام.تا به اينجا تورنومنت خيلي خوبي داشته ام.خوشحالم كه دوباره حس خوبي دارم.قبل از مسابقه بزرگ با نواك به من اعتماد به نفس مي دهد.”

در نيمه پايين جدول مسابقات، اندي ماري 7-6, 5-3 عقب افتاد ولي به سختي جنگيد تا اميد قهرماني را زنده نگه دارد.در تكرار مسابقه چهار هفته پيش در يك چهارم نهايي رولند گاروس، داويد فرر برتري 5-3 در ست نخست را هدر داد ولي در تايبريك برنده شد.او در ست دوم هم در نتيجه 5-3 فرصت داشت تا با سرويسش پيروز شود ولي ماري بلافاصله بريك كرد تا در ادامه دومين تايبريك برپا شود.بازيكن اسپانيايي 5-2 در تايبريك جلو بود ولي در ادامه يك فرصت ست پوينت را از دست داد تا ماري در يك رالي طولاني آخرين امتياز اين ست را به دست آورد.
سيد چهارم در شروع ست سوم هم تحت فشار قرار گرفت و مجبور شد دو فرصت بريك را در گيم چهارم ناكام بگذارد.او در ادامه سرويس فرر را بريك كرد و برتري 2-1 در نتيجه ست ها را به دست آورد.فرر يك بار ديگر موقعيت بريك كردن را در ست چهارم داشت ولي موفق نشد و در گيم بعدي چند فرصت را بر روي سرويس خودش ناكام گذاشت.مسابقه به مدت 24 دقيقه به علت بارش باران در امتياز 5-5 متوقف شد و در بازگشت بازيكنان، اين ماري بود كه سومين تايبريك و بازي را با ضربه ايس به اتمام رساند.61 ضربه وينر در مقابل 39 خطا در جريان پيروزي 6-7(5), 7-6(6),
6-4, 7-6(4) براي ماري ثبت شد.

فرر: “به نظرم نقطه مهم در ست دوم بود، وقتي فرصت ست پوينت را در تايبريك داشتم.ولي اندي در لحظات مهم خيلي خوب بازي كرد.از من هجومي تر و بهتر بود.هيچ وقت به يك چهارم نهايي ويمبلدون نرسيده بودم.دو هفته تنيس خوب بازي كردم و به خاطر آن خيلي خوشحالم.”
اندي: “مسابقه بزرگي براي ما بود.در لحظه مهم موفق بودم، اگر ست چهارم را از دست مي دادم خيلي سخت مي شد.مسلما حالا هدفم برد در بازي بعدي و رسيدن به اولين فينال است.قطعا خوشحالم.در چند سال گذشته روند خوبي در اينجا داشته ام ولي راضي نيستم.مي خواهم تلاش كنم و فراتر بروم.”

حريف ماري براي رسيدن به ديدار نهايي، جو ويلفرد سونگا خواهد بود.بازيكن فرانسوي براي دومين فصل پياپي و با غلبه 7-6(5), 4-6, 7-6(3), 6-2 بر فيليپ كولشرايبر گام به نيمه نهايي گذاشت.
سونگا: “من واقعا خوشحالم، خيلي خوشحال.براي دومين بار به نيمه نهايي رسيدم.برايم يك شانس مجدد خواهد بود.”
در ست نزديك نخست كه هيچ بريك سرويسي را در خود نديد، سونگا 6 ايس و 13 ضربه وينر زد تا پس از 47 دقيقه و در تايبريك برنده شود.كولشرايبر از شروع كند سونگا در ست دوم استفاده كرد و 3-0 جلو افتاد.بازيكن فرانسوي راه بازگشت به نتيجه 4-4 را پيدا كرد ولي اين كولشرايبر بود كه با گرفتن خطاي بكهند از حريفش دومين فرصت بريك را به ثمر نشاند و در نهايت ست دوم را برد.

بازيكن 28 ساله آلماني كه براي اولين بار به اين مرحله از گرند اسلم رسيده بود، با اعتماد به نفس پيش رفت و سه فرصت بريك را در گيم هفتم ناكام گذاشت.هر دو بازيكن هجومي باقي ماندند تا سرنوشت ست سوم هم به تايبريك برسد، جايي كه سونگا 5-2 پيش افتاد.او به كمك سرويس محكمش ست سوم را هم برد تا ركورد تايبريك اين فصل را به 11 پيروزي و 9 باخت ارتقا دهد.سيد پنجم بازيش را در ست 25 دقيقه اي چهارم بهبود داد تا به هجدهمين پيروزي از 22 مسابقه خود در ويمبلدون برسد.
او گفت كه حس مي كند در 12 ماه گذشته باثبات تر شده: “در گذشته، از نظر ذهني به اندازه كافي باثبات نبودم.تمركزم را بارها از دست مي دادم.تنيس بازي كردن برايم دشوار بود، صادقانه مي گويم، هر روز تمركزم را از دست مي دادم و سخت بود.”

بازي هاي نيمه نهايي مردان روز جمعه برگزار مي شود.خبرهاي مهم، صحبت هاي پيرامون تورنومنت و عكس هاي منتخب روز را مي توانيد در توييتر و فيسبوك تنيس تاكرز مشاهده كنيد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
33 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: