نمایش پست تنها
قدیمی 05-14-2011, 10:29 AM   #438
reza_j
Junior Member

پستها: 10
سپاس: 13
در 9 پست 27 بار سپاسگزاری شده

سلام دوستان. قبلا در مورد اختلاف بالانس راكت تو نمايندگي Wilson تو ايران و سايت Wilson صحبت كرديم. من راكت Wilson BLX Surge رو تو نمايندگيش ديدم بالانسش 4pts HL بود ولي تو سايت Wilson زده بود 1pts HL. من باز هم رفتم نمايندگيش گفت به خاطر زه هستش ولي نتونست توضيحي بده. بعدش كه فكر كردم به اين نتيجه رسيدم كه تو سايت Wilson بالانس رو با زه حساب كرده در حالي كه راكتي كه اينجاست تو نمايندگي بدون زه بالانسش رو زده در حقيقت راكت يه جا ساخته شده و جاي ديگه زه رو بستن. وقتي كه زه اضافه مي‌شه در حقيقت باعث مي‌شه بالانس به سر راكت منتقل بشه . براي محاسبه اينكه چقدر جابجا مي‌شه محاسباتش رو انجام دادم كه درست از آب در اومد. Lx , Ly طول دو بخش دسته و سر راكت تا نقطه تعادل بدون زه هستش و x و y وزن دو قسمت و m ميزان جابجايي بالانس راكت بعد از انداختن زه هستش. (البته يه خورده تقريب داره)

Ly=13.5+4pts=13.5+4*(1/8)=14”, Lx=13.5-4pts=13.5-4*(1/8)=13”
محاسبه x ,y :
با حل دستگاه زير كه با در نظر گرفتن قانون گشتاور ايجاد شده است :
x+y=279 , 13x=14y
خواهيم داشت (اعداد بر حسب گرمه) : y=134.3g,x=144.6g
حال فرض مي‌كنيم زه با وزن Ws را روي راكت مي‌اندازيم اين باعث مي‌شه نقطه تعادل به دليل سنگين شدن سر راكت به سمت سر راكت بيايد كه فرض مي‌كنيم m اينچ تعادل جابجا شود با استفاده از قانون گشتاور خواهيم داشت :
(14-m)(y+Ws-ym/14)=(13+m)(x+ym/14)
با حل معادله خواهيم داشت :
m=14Ws/(x+41/14y+Ws)=14Ws/(538.06+Ws)=0.0254”Ws=(0.2pts)Ws=Ws/5 pts
يعني اگر زه 15 گرم باشه اونوقت m=3pts مي‌شود. در حقيقت به ازاي هر 5 گرم كه به سر و يا دسته راكت اضافه مي‌شود نقطه بالانس 1pts جابجا مي‌شود.
reza_j آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی reza_j به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: