نمایش پست تنها
قدیمی 01-19-2016, 06:12 PM   #22
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر؛ تحلیل و گفتگو پیرامون اولین گرنداسلم سال، آزاد استرالیا (Australian Open) 2016)

من تازه هایلایت های بازی نادال - ورداسکو رو دیدم، طبق اون چیزی که من دیدم و چیزایی که سایت اوپن استرالیا زده بود، این ورداسکوی امروز خیلی خیلی خوب بازی کرد. نادال واقعاً زحمت خودش رو کشید و کم نذاشت، و یه نمونه اش ست پوینت ست دومه که یکی از زیباترین رالی هایی هستش که تا حالا دیدم.

ورداسکو امروز 90 تا وینر زد و این همه وینر توی یه مسابقه یعنی اینکه کاملاً اولترا اگرسیو بازی کرده و این تعداد وینر رو حتی بازیکن هایی مثل گولبیس هم که عشق وینر زدن هستن بعیده تا حالا اینقدر وینر زده باشن. بازی گولبیس امرزو 5 سته شده و توی ست پنجم با نتیجه ی 13 - 11 باخت. تعداد کل وینراش توی بازی امروز 25 تا بود، توی اون بازی با نادال توی 2013 رم هم که فستیوال وینر راه انداخته بود و به قول نادال می خواست همه ی ضربه ها رو با بالاترین سرعت ممکن بزنه، 59 وینر زد. این اطلاعات باعث می شن که ملاک مناسبی برای مقایسه ی ورداسکوی امروز با ورداسکوی همیشگی داشته باشیم و ببینیم که امروز نادال چه فشاری رو تحمل کرده و با این وجود تونسته بازی رو 5 سته کنه. خود نادال هم توی مصاحبه ی بعد بازیش به همین نکته اشاره کرد که ورداسکو ریسک زیادی کرد و نتیجه اش رو هم گرفت.

یکی از خبرنگارا ازش پرسید تازگی بازیکن هایی مثل فونینی و کریوس دارن از شما می برن و فکر می کنن اونا خوب بازی می کنن یا اینکه تو در اون سطح بازی نمی کنی (نقل به مضمون) نادال هم پاسخ قشنگی داد و گفت بازی تنیس داره عوض می شه و امروزه بازیکن ها از موقعیت های سخت دارن ضربه های محکم می زنن. من همچنان تلاش می کنم که کار اونا رو سخت کنم و توپ راحت بهشون ندم اما اونا همچنان این ضربه ها رو می زنن.

نکته ی ارزشمند توی بازی ورداسکو اینه که تا آخر بازی و حتی توی لحظه های سخت بازی هم پاش رو از روی گاز برنداشت و حتی یه جایی از بازی هم توی ست چهارم که امتیاز 30 -0 و 5 - 4 به نفع نادال بود، باز ورداسکو از بازی تهاجمیش رو ادامه داد. به احتمال زیاد ورداسکوی امروز می تونست هر بازیکن دیگه ای حتی جوکر رو شکست بده. حیف که این ثبات رو فقط سالی یه بار داره و بعیده که در راند بعدی یا نهایتاً راند سوم هم پیروز از زمین بیرون بیاد. حالا باید تماشا کرد و دید چی می شه.

ویرایش توسط mspayam : 01-19-2016 در ساعت 06:20 PM
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: