نمایش پست تنها
قدیمی 06-05-2012, 01:33 AM   #20
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

لی و شاراپووا در باتلاق، لی غرق شد، شاراپووا به سختی خود را نجات داد

در مهم ترین بازی امروز قهرمان سال قبل در کورت فیلیپ شاتریه به طرز عجیبی با خاک پاریس وداع کرد. لی حذف شد.
امروز لی نا در کورت فیلیپ شاتریه همه را مطمین کرد که امسال بر روی تروفی زنان رولند گاروس نام جدیدی هک خواهد شد. لی امروز در راند چهار به رنک 142 که بیشتر در بخش دابل مهارت دارد بازی را واگذار کرد. او که در سال قبل دل میلیون ها هوادار آسیایی را شاد کرده بود و به عنوان اولین فرد آسیایی موفق شده بود در بخش انفرادی یک گرند اسلم قهرمان شود امسال در سه ست و با نتایج 3-6 6-2 6-0 مغلوب یاروسلاوا شوودوای قزاق شد.
شوودوا که با شرکت در دور مقدماتی توانست به جدول اصلی مسابقات برسد اکنون دست به کار بزرگی زده و خود را در کوارتر فینال رولند گاروس می بیند. او پس از این بازی می گوید امروز فقط یک استراتژی داشتم و اون هم چیزی نبود به جز " مبارزه ، مبارزه ، مبارزه، مبارزه و مبارزه "
لی نا پس از بازی گفت : " من مسابقه خود را باختم و دیگر سعی نکنید من را در این باره سرزنش کنید. این تنیس است. من باید تلاش بکنم و و بفهمم که دلایل شکست خوردنم چیست. " لی پس از پاریس سال قبل بسیار ضعیف ظاهر شده و هرگز موفق به کسب هیچ گونه تایتلی نشده. او قبلا هم به این موضوع اشاره کرده بود که پس از قهرمانی در رولند گاروس تمرکز خود را در تنیس از دست داده و شاید یکی از افت های اخیرش همین باشد.
شوودووا در سال 2010 نیز توانسته بود به کوارتر فینال رولند گاروس برسد. اما پس از آن در سال 2011 به دلیل آسیب دیدگی در ناحیه زانو افت شدیدی کرد و تا رده 206 سقوط کرد. او اگر می خواهد برای اولین بار به نیمه نهایی یک گرند اسلم برسد باید در مرحله بعد از سد قهرمان ویمبلدون ، پترا کویتووای چکی عبور کند.

اما در دیگر بازی امروز بخت اول قهرمانی هم در وضعیت بدی گرفتار شد . شاراپووا هم تا مرز خروج از رولند گاروس رفت اما با سخت کوشی منحصر به فرد توانست خود را در رولند گاروس نگه دارد. ماریا شاراپووا که تمام تلاش خود را می کند تا برای اولین بار به قهرمانی رولند گاروس برسد و بار دیگر نام خود را در رنک 1 تنیس زنان ببیند ، امروز در یک بازی دشوار که سه ساعت به طول انجامید موفق شد در سه ست و با نتایج 6-4 7-6 6-2 از سد حریف چکی عبور کند و راهی کوارتر فینال شود. مشکل دو تنیسور در این بازی هولد کردن سرویس بود . شاراپووا با بازی متلاطمش در این بازی عاجز شده بود. شاراپووای عصبی پس از یک امتیاز مشکوک در ست دوم هنگامی که بازی 1-1 بود به جوش آمد. " شما چگونه می تونید یک چیز راقبول کنید زمانی که هیچ علامتی از آن به شما نشان ندهند. " این سوال ماریا از داور این مسابقه بود. شاراپووا تلاش می کرد که عقیده داور را تغییر دهد. او 10 گیم بعد دوباره بازی را متوقف کرد و گفت توپ خارج از زمین او خورده است. داور باز هم پایین آمد و به شاراپووا نشان داد که جای توپ بر روی زمین مانده است و توپ داخل زمین فرود آمده است. پس بی درنگ امتیاز را به بازیکن چکی داد. زن شماره 44 جهان، زاکوپالووا ست دوم را توانست به سود خود به پایان ببرد اما در ست نهایی باز هم مغلوب حریف توانمند روس شد.
" این یک امتحان خوب برای من بود. من شانس این را داشتم که بازی را در دو ست تمام کنم. اما نتوانستم این کا رو بکنم. ولی خوشبختانه در ست سوم با قدرت جنگیدم. " شاراپووا گفت. " او در ست سوم خیلی هجومی بازی کرد و من را زیر فشار قرار میداد هنگامه که من سرویس دوم میزدم. " زاکوپالووا گفت.

پترا کویتووا قهرمان ویمبلدون هم به جمع 8 زن برتر رولند گاروس پیوست. بر خلاف 3 مسابقه دیگر،پترا کار چندان سختی را در مقابل لپچنکو نداشت. کویتووا که برای رسیدن به دومین گرند اسلم خود تلاش می کند امروز موفق شد حریف آمریکایی را با نتیجه سنگین 6-2 6-1 در هم بکوبد. فهرمان ویمبلدون که مسابقه اش از کورت فیلیپ شاتریه به کورت 1 منتقل شد ، در 63 دقیقه به پیروزی رسید. بدین ترتیب احتمال رویارویی شاراپووا و کویتووا در نیمه نهایی وجود دارد. پترا در آخرین بازی خود مقابل شاراپووا در اشتوتگار و بر روی خاک رسی مغلوب تنیسور روس شده است. او در دیدار بعدی خود باید به مصاف یکی از شگفتی سازان رولند گاروس یعنی یاروسلاوا شودووا برود، کسی که امروز لی را منهدم کرد. لپچنکو پس از بازی گفت : " من امروز مسابقه تنیس را در زمین ارایه ندادم. بازی من بیشتر شبیه به قدم زدن در پارک بود ."

کایا کانپی یکی از شگفتی سازان رولند گاروس امسال هم موفق شد در سه ست و با نتایج 6-1 4-6 6-0 از سد روس عبور کند. کانپی در مرحله قبل موفق شده بود زن شماره یک سابق جهان ، کرولاین ووزنیاکی را شکست دهد.

ویرایش توسط Ahoura : 06-05-2012 در ساعت 01:39 AM
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: