نمایش پست تنها
قدیمی 05-09-2012, 12:55 AM   #2
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

جهنم آبي؛ زمين هاي مادريد تحت انتقاد شديد بازيكنان

نواك جوكويچ در اولين ديدار خود بر روي خاك رس آبي مادريد به سختي آزمايش شد.مرد شماره 1 تنيس جهان در سه ست و با نتايج 6-2, 2-6, 6-3 دنيل خيمنو تراور را شكست داد.بازيكن
24 ساله كه شش سال پيش تنها رويارويي خود در زمين خاك با تراور را واگذار كرده بود، دو مرتبه سرويسش را از دست داد ولي 82 درصد امتيازات سرويس اول را كسب كرد تا در 1 ساعت و
47 دقيقه برنده شود.
جوكويچ پس از بازي به شدت از زمين اصلي مسابقات انتقاد كرد و گفت با زمين هاي تمريني كه قبل از تورنومنت در آن ها تمرين كرده متفاوت بوده.
او گفت: “از نظر من اين تنيس نيست.من يا با كفش فوتبال مي آيم يا Chuck Norris را دعوت مي كنم تا به من نشان دهد چگونه در اين زمين بازي كنم.حركت كردن در زمين اصلي غير ممكن است.من در كل مسابقه پنج ضربه زدم.در باقي آن، فقط سعي مي كردم توپ را در زمين نگه دارم.وقتي بر روي خاك قرمز ليز مي خوريد، اين حس را داريد كه مي توانيد متوقف شويد و گام خود را بازيابي كنيد.ولي اينجا، هر كاري كه انجام دهيد...هميشه ليز مي خوريد.من حتي از يك بازيكن – زن يا مرد – نشنيده ام كه بگويد ‘خاك آبي را دوست دارم.’”

بازيكن صرب در دور سوم به مصاف برنده مسابقه بين يورگن ملزر و استانيسلاس واورينكا خواهد رفت.ملزر اتريشي موفق شد سيد سيزدهم و اميد كشور ميزبان، فليسيانو لوپز را 3-6, 7-6(6), 6-4 حذف كند و گام به دور بعدي بگذارد.در طول مسابقه 130 دقيقه اي، هر دو بازيكن 10 ضربه ايس زدند و دو بار سرويس را بريك كردند.استانيسلاس واورينكا سويسي هم 14 ايس زد و در
82 دقيقه، 6-4, 7-6(3) بر اليور روكوس غلبه كرد.
ميلوس راونيچ ديدار جذاب دور دوم با راجر فدرر را برپا كرد.بازيكن كانادايي پس از راه يابي به نيمه نهايي بارسلونا به اين مسابقات آمده و با استفاده از 16 ضربه ايس و كسب 87 درصد امتيازات سرويسش، پس از 75 دقيقه، 6-4, 6-4 ديويد نلبنديان را مغلوب كرد.ژيل سيمون فرانسوي در تكرار نتيجه فينال مسابقات بخارست موفق بود و 6-7(1), 6-3, 6-3 مقابل فابيو فونيني به پيروزي دست يافت.هموطن او، ريشارد گاسكه چندين فرصت مچ پوينت را از دست داد ولي در پايان پس از 2 ساعت و 43 دقيقه، 4-6, 6-4, 7-6(5) توماس بلوچي را از پيش رو برداشت.
نفر يازدهم رده بندي مردان، خوان مارتين دل پوترو، در بازي آغازين خود خيره كننده بود و فقط يك بار سرويسش را از دست تا در نهايت 6-4, 6-2 فلورين ماير را حذف كند.بازيكن آرژانتيني چند روز پيش جام قهرماني مسابقات استوريل را براي دومين سال متوالي بالاي سر برد و اكنون ركورد 28 برد و 6 باخت را دارد.

دل پوترو: “من امروز خيلي خوب بازي كردم.بازي كردن دو روز بعد از فينال استوريل سخت بود ولي نمايش خوبي داشتم.با توجه به سطح فعليم تغيير دادن سطح زمين دشوار است ولي براي بازي كردن آماده ام و از اين تورنومنت لذت مي برم.هر چه پيش مي رفتم حس بهتري داشتم و مسابقه را با حس خيلي خوبي به پايان بردم، خيلي بهتر از ابتداي آن.”
در ديگر بازي هاي مهم روز سه شنبه، سيد ششم، توماس برديچ حضور خود در دور سوم را با شكست دادن 6-4, 6-3 كوين اندرسون رقم زد.بازيكن چك تبار 11 ايس داشت و يك مرتبه در هر ست حريفش را بريك كرد.او ماه گذشته به نيمه نهاي مسترز مونت كارلو صعود كرد (شكست از جوكويچ).فرناندو ورداسكو كه در مادريد زندگي مي كند، براي راه يابي به دور دوم مشكلي نداشت و 7-5, 6-2 بر دنيس ايستومين غلبه كرد.او در اين فصل به فينال مسابقات خاك رس آكاپولكو (شكست از فرر) و نيمه نهايي بارسلونا (شكست از نادال) رسيده و ركورد 16 پيروزي و
9 شكست را دارد.
فيناليست هفته گذشته مونيخ، مارين چيليچ، ديدار مرحله بعد را با جان ايزنر برگزار مي كند.چيليچ هر 7 فرصت بريك سرويس را ناكام گذاشت تا در 78 دقيقه 6-3, 6-3 آلبرت مونتانيس را از پيش رو بردارد.اما قهرمان مسابقات مونيخ به همين اندازه خوش شانس نبود.فيليپ كولشرايبر آلماني در مقابل سيد دوازدهم، گائل مونفيس نتيجه را واگذار كرد.مونفيس دوازده امتياز پاياني مسابقه را به خود اختصاص داد تا 7-5, 6-7(2), 6-3 برنده شود.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
32 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: