نمایش پست تنها
قدیمی 11-28-2016, 12:38 PM   #1476
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka
پیش فرض Re: پاسخ : مشاوره در مورد انتخاب راکت تنیس

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ehsann نمایش پست ها
راستش حدود 2.3 سال هست با این راکت ها بازی میکنم
از همه نظر راضی بودم
نمیدونم این یه تلقین اشتباه یا درست که فکر میکنم بالانس راکتهام مثل اولش نیست یا شایدم به این دلیل که نسبت به چند سال پیش بیشتر اسپین میزنم و بلید 18*20 راضیم نمیکنه
تو این مدت هم از بعضی ها شنیدم بهتره هر مدت که سطح ادم با قبلش تفاوت زیاد میکنه راکتش رو عوض کنه
شما با این صحبتها مخالفی؟
یه توضیح مختصر هم در مورد pro staff 97s بدی ممنون میشم
در ضمن راکت من یکیش 2013 و یکی 2014
احتمال نداره بعد از این مدت استفاده کاراییش بیاد پایین؟

در مورد پترن راکت حق با شماست و راکتی که 18 در 20 باشه سخت تر می شه باهاش اسپین داد به توپ. خود من درست یا غلط معتقد به عوض کردن راکت بعد از رسیدن به سطح متوسط نیستم. شما به هر حال با یه راکت عادت می کنه و اون به ابزار اصلی بازیت تبدیل می شه، حالا اگه کسی بخواد تغییرات کوچکی توی بازیش به وجود بیاره من توصیه ام اینه که زه های مختلف رو امتحان کنه و تنشن رو بالا پایین کنه تا اینکه کلاً راکت رو عوض کنه.

پایین اومدن کارآیی راکت هم به تعداد دفعاتی بستگی داره که زه روش انداختین. اگه مثلاً بیشتر از 100 بار زهش رو عوض کرده باشین، می شه گفت که شاید کارآییش پایین اومده باشه، اما اگه کمتر از این مقدار باشه، نمی شه به طور قطعی گفت کارآییش پایین اومده و اگه ضربه یا شکستگی ای نداره می تونین همچنان به بازی باهاش ادامه بدین.

در مورد راکت پرواستف 97 هم به طور کلی می شه که طبق نظرات افرادی که به طور حرفه ای بازی با این راکت رو امتحان کردن و سایر افرادی که این راکت رو خریدن رضایت زیادی ازش داشتن و به نظر میاد که بالاتر از حد انتظار بوده.

صفحه ی این راکت پترن 16 در 17 داره که برای زدن ضربات تاپ اسپین طراحی شده، وزن خود راکت متوسط به بالاست ولی وزن سویینگ زیادش باعث می شه که ضربه هایی که با سویینگ کامل زده می شن قدرت زیادی داشته باشن. اما همین وزن سویینگ باعث می شه یه مقدار در ریترن سرویس های سریع و همچنین والی زدن کندتر باشه، مخصوصاً اینکه وزن راکت به طور مساوی بین دو سر راکت تقسیم شده و نه سرسبک به حساب میاد و نه سرسنگین. از طرف دیگه به خاطر کم بودن سفتی این راکت، راکت نرمی به حساب میاد و دست رو در ضرباتی که به بدنه یا جایی غیر از مرکز راکت می خورن درد نمیاره.

امیدوارم این معرفی کوتاه براتون مفید باشه. اگه سوال دیگه ای هم داشته باشین من در خدمتم.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: