نمایش پست تنها
قدیمی 06-22-2016, 04:49 PM   #18
ali mohsenian
Member

پستها: 41
سپاس: 283
در 36 پست 102 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Djokernole_ cilic_dima_delpo
پیش فرض پاسخ : آغاز پایان فدرر

سلامی دوباره
در جواب آقا امید عزیز
یه سوال داشتم آیا کسی که مدعی بهترین تنیسور تاریخ هست باید تو زمین ها خوب باشه یا نه ؟ اگر جوابتون نه هست پس من واقعا حرفی براتون ندارم ولی اگر جوابتون بله هست خب اگر فدرر مدعی همیشه اول هست پس چرا تو خاک رس بهترین نبوده قبول دارم که نه به اندازه رافا خوب باشه ولی در سطح یه مدعی طراز اول باشه بحث من در پست اولم بررسی بازیکنا بر روی سطوح مختلف تنیس بود ولی شما کلا از یک لحاظ دیگه بررسی و نتیجه گیری کردین و ملاک هایی مانند اخلاق و رفتار و تاکتیک و تکنیک رو بررسی کردین حالا به بحث شما هم میرسیم ولی فعلا عملکرد فدرر در خاک رس فدرر در خاک رس از چهار تورنمنت درجه یک این زمین فقط در دو تورنمنت آن قهرمان شده و باید همچنان سپاسگزار سودرلینگ باشه شاید اصلا اگه رابین رافا رو شکست نمیداد فدرر هرگز گرنداسلماش رو کامل نمکرد و فدرر در این چهار تورنمنت فقط در یکی از آن ها تونسته رافا رو شکست بده پس عادلانه میشه نتیجه گرفت که فدرر برای بهترین بودن لکه سیاه خاک رس رو در کارنامش داره ولی جوکوویچ که در هارد کورت که حرفی درش نیست و در خاک رس علاوه بر اینکه هر چهار تورنمنت رو فتح کرده و در همه این تورنمنت ها نادال رو به دفعات شکست و در همشون تونسته نادال رو بدون واگذاری ست هم شکست بده و بر روی سطح چمن هم سه بار قهرمانی در ویمبلدون و دوبار شکست دادن سلطان این زمین خودش نمره قبولی رو به نواک میده ودر مسابقات داخل سالن هم که حرفی نمیمونه در مورد نادال هم احساس میکنم که لازم نیست توضیح بدم و توجیه کنم
در مورد نایب قهرمانی هایی که بهش اشاره کردین تو هیچ تورنمنتی هیچ مدعی نمیاد بگه من برای نایب قهرمانی به این مسابقات اومدم اصن خنده داره مثال قهرمانی و نایب قهرمانی مثال طلا و نقره است تو مسابقات المپیک بی نهایت تا نقره ارزش یه صلا رو نداره بعدش در مقایسه ها و کری خونی ها هیچ کس نمیاد نایب قهرمانی هارو به رخ بکشه
بریم سراغ ملاک های شما
اخلاق و رفتار :وقتی فدرر در سال ۲۰۰۳ آمد و تنیس جدیدی رو اراعه کرد دنیای تنیس رو شیفته خود کرد و شروع به جمع کردن طرفدار کرد ولی اوج جوکوویچ از سال ۲۰۱۱ شروغ شد و از اون موقع شروع به جمع کردن طرفدار کرد میدونید هشت سال زودتر اونم تو تنیس که نهایت عمر مفید تنیسور ۱۵ ساله یعنی چی و عامل اینکه فدرر خوش رفتار و خوش اخلاق جلوه کنه و جوکوویچ بد اخلاق و بد رتار همینه فدرر هیچ وقت زیر فشار تماشاگرا نبوده که اخلاق و رفتار واقعیشو نشون بده و همیشه تحت حمایت بوده ولی با این حال با شکستن راکت و برخی اوقات الفاظ نادرست رفتار خودش رو نشون داده و من معتقدم اگر اوج فدرر و جوکووبچ در یک زمان بود و هردو در دو جبهه شروع به جمع کردن طرفدار میکردن هیچ وقت فدرر در معیار اخلاق و رفتار برتر نبود درباره اخلاق و رفتارشان در خارج زمین در بهترین بودن جفتشون شکی نیست
تکنیک : در مورد تکنیک و استعداد من بدون شک فدرر و به عنوان بهترین تاریخ قبول دارم همین که از هشت سالگی تنیس و شروع کرده و به اینجا رسیده فوق العادست
تاکتیک : به نظر من فدرر بهترین نیست چطور بعد از ده سال تقابل با نادال هنوز شیوه ای برای چیرگی بر نادال پیدا نکرده چطور در زمین خاک رس تاکتیکی برای پیروز بر نادال پیدا نکرده ولی جوکوویچ وقتی در ۲۰۱۰ دید همیشه زیر فدرر و نادال هست و در رنک سه در جا میزند با تغیر در رژیم غذایی و کلی تاکتیک نادال و زمین زد وقتی شش بار در رولند گاروس مغلوب نادال بود برنامه ریزی کرد و هر سال نزدیک تر شد تا تونست در ۲۰۱۵ نادالو سه صفر ببره کارهای عجیبی که جوکوویچ انجام میده و یه بازی مرده رو برمیگردونه وقتی در فینال یو اس اپن پارسال در حالی که سه ساعت تحت فشار فدرر و بیست و سه هزار تماشا گر بود بازی رو پی برد و در لحظه های طلایی بازی رو برگردوند
البته برداشت اشتباه نشه همه بازیکنایی که به اینجا رسیدن و حرف ای شدن تاکتیکای خاص خودشون داشتند ولی معتقدم فدرر تاکتیک پذیر ترین آن ها نبوده که بخواد از لحاظ تاکتیک اول باشه
در مورد رقبای فدرر و جوکوویچ در دوران اوجشون در تاپیک شانگهای پارسال توضیح دادم
در مورد عدل در بررسی هم حرف شمارو قبول دارم امیدوارم این پست عادلان تر بوده باشه و امیدوارم در مورد اون موردی که بررسی کردم شما هم بررسی کنید و نظرتون رو بنویسید
یاعلی

ویرایش توسط ali mohsenian : 06-22-2016 در ساعت 05:03 PM
ali mohsenian آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما ali mohsenian به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است: