نمایش پست تنها
قدیمی 02-19-2012, 11:22 PM   #6
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

قهرماني فدرر در اولين تورنومنت 500 امتيازي فصل

راجر فدرر اولين قهرماني اين فصل خود را در روتردام جشن گرفت.تنيس باز 30 ساله سويسي و نفر سوم رده بندي جهاني، فقط به 86 دقيقه زمان نياز داشت تا 6-1, 6-4 خوان مارتين دل پوترو را شكست دهد.فدرر كه ماه گذشته هم دل پوترو را در ملبورن مغلوب كرده بود، در ست اول كاملا به بازي مسلط بود و اجازه كار خاصي را به او نداد تا 5-0 پيش بيفتد و درنهايت پس از 34 دقيقه به ست نخست خاتمه دهد.

ست دوم با بازي بهتر دل پوترو و حضور بيشترش در رالي ها همراه بود ولي او يك بار ديگر سرويسش را از دست داد تا فدرر در فاصله سه گيم تا پيروزي قرار بگيرد.فدرر تا پايان ست مجبور شد 5 فرصت بريك دل پورترو را ناكام بگذارد تا برنده شود.

فدرر گفت:”دقيقا مانند ديروز، من ذهنيت خوبي داشتم.واقعا باور داشتم كه مي توانم كار را برايش سخت كنم، مخصوصا بر روي فرصت هاي بريك سرويسش.در ست نخست خيلي محكم بودم ولي ست دوم نزديك تر بود و او شانس بيشتري داشت.مي دانم كه ست دوم مي توانست كاملا متفاوت باشد.”
با اين پيروزي، فدرر ركورد قهرماني در حداقل يك تورنومنت در 12 سال گذشته را ادامه و پنجمين تورنومنت پياپي خود در زمين هاي سرپوشيده و هفتاد و يكمين قهرماني دوران بازيش را كسب كرد.آخرين شكست او در سطح سرپوشيده به نيمه نهايي مسترز پاريس 2010 در مقابل گائل مونفيس باز مي گردد.
او ادامه داد:”خيلي خوب است كه روند مسابقات سرپوشيده سال گذشته را ادامه دادم.و بازگشت به اينجا پس از 7 سال و بازي در استاديوم پرسر و صداي روتردام فوق العاده بود، تشويق ايستاده تماشاگران در حال ورود و خروجم از زمين.به نظرم از همه نظر تورنومنت عالي بود.من امشب اين پيروزي را با دوستان و خانواده ام كه اينجا هستند جشن مي گيرم.”

دل پوترو كه براي اولين بار در اين تورنومنت شركت كرده بود، پنجمين شكست در 14 ديدار نهايي خود را تجربه كرد.او گفت:”او خيلي بهتر از من بازي كرد.من از فرصت هاي بريك سرويس استفاده نكردم.اگر چنين فرصت هايي را از دست دهيد شكست دادن فدرر خيلي سخت خواهد بود. او در لحظات مهم و حساس بيش از من تمركز و اعتماد به نفس داشت و به نظرم نكته اصلي مسابقه همين بود.”
فدرر در پايان گفت كه در ديدار با سرمربي سابق تيم ملي فوتبال هلند، ماركو فان باستن (Marco van Basten)، از او شنيده كه بايد تا جايي كه مي تواند به بازي كردن ادامه دهد.
فدرر:”به نظرم به اين مربوط مي شود كه وقتي شما به 30 سالگي مي رسيد مردم فكر مي كنند بايد بازنشسته شويد به جاي اين كه در نظر بگيرند كه دو سوم عمر ورزشي شما گذشته است.آندره آغاسي 36 ساله بود كه بازنشسته شد پس من چند سال ديگر در تور بازي خواهم كرد.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: