نمایش پست تنها
قدیمی 02-19-2012, 11:49 AM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

فدرر و دل پوترو، به دنبال اولين قهرماني فصل 2012

خوان مارتين دل پوترو با استفاده از مهارت هاي هجومي خود، سيد دوم مسابقات روتردام، توماس برديچ را شكست داد تا روز يكشنبه براي كسب اولين عنوان قهرماني خود در يك تورنومنت سرپوشيده تلاش كند.نفر دهم رنكينگ مردان، از ابتداي مسابقه به سرويس برديچ حمله كرد و ست اول را با 2 بريك به پايان برد.او ست دوم را هم با 2 بريك سرويس آغاز كرد تا 5-0 پيش بيفتد و پس از 1 ساعت و 13 دقيقه 6-3, 6-1 به مسابقه خاتمه داد.
دل پوترو:”من تقريبا بي نقص بازي كردم.بر روي فرصت هاي بريك و فورهندم تمركز بالايي داشتم.خوب سرويس زدم و ضربات بكهند و فورهندم را با اعتماد به نفس مي زدم.از تمام فرصت هايي كه توماس به من داد استفاده كردم و چندين بار سرويسش را بريك كردم كه به من اجازه داد با آرامش بيشتري بازي كنم.من بازي به بازي بهتر مي شوم و براي قهرماني در تورنومنت بايد ازين هم بهتر بازي كنم.”

در ديگر ديدار نيمه نهايي، راجر فدرر براي پيروزي سخت جنگيد و در 2 ساعت و 16 دقيقه، 4-6, 6-3, 6-4 نيكولاي داويدنكو روس را مغلوب كرد.داويدنكو در ست اول سرويس فدرر را بريك كرد تا 5-4 جلو بيفتد و پس از ناكام گذاشتن فرصت بريك فدرر، ست نخست را به خود اختصاص داد.او در ست دوم هم برتري 3-1 را به دست آورد و در حالي كه مسابقه تمام شده به نظر مي رسيد، فدرر 5 گيم پياپي و ست دوم را برد تا كار به ست پاياني كشيده شود.بازيكن سويسي در ابتداي ست، 4 فرصت بريك داشت ولي داويدنكو با سرويس خوبش مانع او شد.پس ازينكه دو بازيكن گيم هاي سرويس خود را با پيروزي پشت سر گذاشتند، اين بار نوبت بازيكن روس بود كه در گيم هشتم و بر روي سرويس فدرر 40-0 پيش بيفتد، ولي فدرر يك بار ديگر و با كسب 5 امتياز متوالي از خطر گريخت و بعد از بريك كردن داويدنكو در گيم نهم، به بازي پايان داد.
فدرر:”اينگونه مسابقات متفاوت هستند و به اعتماد به نفس شما كمك مي كنند.همه چيز از اواسط ست دوم بهبود يافت و اين موضوع براي فينال فردا بسيار دلگرم كننده است.به نظرم از نطر ذهني خوب عمل كردم.هرچند كه 0-40 عقب بودم ولي مي دانستم كه هنوز فرصت دارم و بازي تمام نشده.من ذهنيت يك برنده را داشتم.گاهي اوقات شما چنين روزهايي را نداريد ولي امروز، من باور داشتم كه مي توانم پيروز شوم و اين چيزي بود كه مرا به خط پايان رساند.”
فدرر ركورد 8 پيروزي و 2 شكست را در برابر دل پوترو در اختيار دارد.آخرين ديدار رودرروي آن ها، چند هفته پيش و در مسابقات آزاد استراليا بود كه فدرر در 3 ست پياپي پيروز شد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: