نمایش پست تنها
قدیمی 04-02-2012, 12:02 PM   #10
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

دومين قهرماني پياپي در ميامي؛ پيروزي جوكويچ زير سايه درختان نخل

مرد شماره 1 تنيس جهان قهرماني خود در كرندون پارك را تكرار كرد.روز يكشنبه در ميامي، نواك جوكويچ اولين ضربه را در گيم طولاني چهارم زد و سرويس اندي ماري را بريك كرد.بازيكن بريتانيايي در گيم بعد پاسخ مثبتي داشت و توانست فرصت بريك را كسب كند ولي در به ثمر نشاندن آن ناموفق بود تا نواك 4-1 جلو بيفتد.ضربات بكهند ماري يك بار ديگر او را ناكام گذاشتند تا براي دومين بار در ست نخست سرويسش را از دست بدهد و 6-1 شكست بخورد.
ست دوم با مقاومت بيشتر سيد چهارم مسابقات همراه بود و او مجبور شد چند فرصت بريك را ناكام بگذارد تا بتواند پا به پاي جوكويچ پيش برود.چندين رالي طولاني و زيبا در زير آفتاب داغ بازي را براي تماشاگران بيشتر جذاب كرد و در نهايت سرنوشت ست دوم به تايبريك رسيد.پس از تبادل اوليه امتياز بر روي سرويس، بازيكن صرب موفق شد 5-2 پيش بيفتد و هرچند ماري دو امتياز بعدي را كسب كرد ولي اين جوكويچ بود كه پس از 2 ساعت و 18 دقيقه، 6-1, 7-6(4) به پيروزي رسيد.

جوكويچ:”هر قهرماني بزرگ و خيلي مهم است.من سه بار در اينجا قهرمان شده ام.فكر كنم اين خودش مي گويد كه چه حسي درباره بازي كردن در ميامي دارم.تماشاگران را دوست دارم.اينكه وقتي به سكوها نگاه مي كنم مردم با رنگ هاي متفاوتي حاضر هستند...من در چند سال گذشته اينجا خيلي خوب بازي كرده ام، پس اين قبل از فصل خاك رس خيلي به من اعتماد به نفس مي دهد.”
جوكويچ 2 تا از 8 فرصت بريك را استفاده كرد و 70 درصد امتيازات سرويس را به خود اختصاص داد تا در كنار پيت سمپراس و آندره آغاسي به عنوان تنها بازيكناني كه سه بار (يا بيشتر) در اين تورنومنت قهرمان شده اند قرار بگيرد.
بازيكن صرب درباره مسابقه گفت:”وقتي او فرصت را احساس مي كند، هميشه آن را به دست مي آورد.خوشبختانه براي من، وقتي نياز داشتم خيلي خوب سرويس زدم.فكر كنم بيش از
70 درصد سرويس اول زدم كه امروز خيلي مهم بود تا چند امتياز راحت كسب كنم و بتوانم ضربات دوم را بهتر بزنم.من وقتي نياز داشتم اين كار را انجام دادم.”

ماري كه براي كسب دومين قهرماني اين فصل خود تلاش مي كرد، حالا ركورد بازي هاي خود در برابر جوكويچ را 5 برد و 8 باخت مي بيند.
ماري گفت:”من امروز خوب ريترن نكردم كه معمولا يكي از بهترين قسمت هاي بازيم است.به نظرم اين تفاوت بود.نتوانستم خيلي در گيم هاي سرويس او كاري انجام دهم چون ريترن هاي زيادي را از دست دادم.اگر مي توانستم در گيم هاي سرويسش رالي هاي طولاني تري داشته باشم، شايد نتيجه ست دوم تغيير مي كرد.”

اين يازدهمين قهرماني جوكويچ در تورنومنت هاي مسترز بود و از اين نظر در كنار پيت سمپراس در رتبه چهارم بيشترين تعداد قهرماني قرار مي گيرد.همچنين او براي نخستين بار از عنوان قهرماني خود در يك تورنومنت مسترز دفاع كرد و اين 30مين قهرماني دوران بازي حرفه ايش بود.
او ادامه داد:”حس مي كنم با حضور در صدر رنكينگ و پشت سر گذاشتن بهترين فصل بازيم در 2011، من در اوج بازيم هستم و بهترين تنيسم را بازي مي كنم.پس در هر تورنومنتي كه شركت مي كنم بايد تا جايي كه مي توانم از آن استفاده كنم.باور دارم كه رقابت سخت تر مي شود.اين روزها همه حرفه اي هستند، پس اين قهرمان شدن را براي هر كسي سخت تر مي كند.ولي من برايش آماده هستم.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: