نمایش پست تنها
قدیمی 03-31-2012, 11:05 AM   #9
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

انصراف نادال و پيروزي جوكويچ در نيمه نهايي

مرد شماره 2 تنيس جهان از ادامه رقابت در تورنومنت ميامي كناره گيري كرد.نادال روز جمعه اعلام كرد به دليل مصدوميت زانوي چپ قادر به شركت در مسابقه نيمه نهايي مقابل اندي ماري نخواهد بود و بنابراين بازيكن بريتانيايي براي دومين بار به فينال ميامي صعود كرد.
نادال گفت:”تا امروز صبح صبر كردم.ديروز مداواي زيادي انجام دادم ولي امروز براي مسابقه دادن آماده نيستم.خيلي از تماشاگران و تورنومنت عذرخواهي مي كنم.از هر كسي كه آماده تماشاي مسابقه ام از تلويزيون بود عذرخواهي مي كنم...نمي توانم به زمين بروم و به همه دروغ بگويم.”
نادال كه سه بار در كرندون پارك به فينال رسيده، بين مسابقات آزاد استراليا و ايندين ولز يك ماه استراحت كرد.او ادامه داد: ”مشكل زانويم پيش از ايندين ولز آغاز شد ولي مرا از بازي كردن با آمادگي 100 درصد باز نمي داشت.پس در ايندين ولز با شرايط عادي بازي كردم، در شرايط خوب جسماني.اينجا متفاوت بود.”
قهرمان 10 دوره مسابقات گرنداسلم پيش از شروع فصل خاك رس با پزشك ديدار خواهد كرد.او خوش بين است كه بتواند از 7 عنوان پياپي قهرماني خود در تورنومنت مونت كارلو (ركورد در دوران حرفه اي تنيس) دفاع كند.
رافا:”امسال خوب شروع كردم و مشكلي نداشتم.امروز خبر بدي بود ولي اين ورزش است.نمي توانيم با اين همه مسابقه انتظار داشته باشيم هر روز سالم و بي نقص باشيم.امروز نوبت من بود.همه مشكل دارند و من سخت تلاش مي كنم تا سريع به مسابقات باز گردم و بهترين بازيم را در مونت كارلو نمايش دهم.”

اما در ديگر ديدار نيمه نهايي، مدافع عنوان قهرماني و سيد برتر، نواك جوكويچ 24 تا از 32 امتياز ست اول را كسب كرد و در ست دوم 5-4 جلو بود كه فرصت پيروزي با سرويسش را كسب كرد، ولي براي دومين روز پياپي در مقابل مقاومت حريفش دوام نياورد و بريك شد.با پيروزي بازيكنان در گيم هاي سرويس بعدي، كار به تايبريك رسيد و يك بار ديگر اين بازيكن صرب بود كه تسلط بازي را در اختيار گرفت و پس از 2 ساعت و 3 دقيقه، 6-0, 7-6(5) خوان موناكو را از پيش رو برداشت.
جوكويچ:”مانند بازي ديروز در ¼ نهايي، خيلي محكم و قوي آغاز كردم و خيلي هجومي بودم.پس از آن نتوانستم به مسابقه پايان دهم.خيلي شبيه به مسابقه با فرر بود...به نظرم براي ما و تماشاگران مسابقه هيجان انگيزي بود.انتظار بازي راحتي را نداشتم پس خيلي خوشحالم كه پيروز شدم.”

موناكو كه در اين هفته براي دومين بار به نيمه نهايي يك تورنومنت مسترز رسيد، چنين گفت:”ست نخست باورنكردني بود.مانند يك شماره 1 واقعي بازي كرد.برايم سخت بود.پس از آن در ست دوم، به نظرم من به بازي وارد شدم.كمي بهتر سرويس مي زدم و بازيم را باور كردم.ست دوم نبرد سختي بود ولي او واقعا شايستگي برد را داشت.به نظرم اين تورنومنت برايم اعتماد به نفس بالايي به همراه خواهد داشت پس اميدوارم به همين صورت بازي كنم و سعي دارم به يك نيمه نهايي يا حتي فينال ديگر صعود كنم.”
بنابراين جوكويچ روز يكشنبه براي دفاع از قهرمانيش مقابل اندي ماري قرار خواهد گرفت.اين دو در اين فصل دو بار با هم رقابت كرده اند كه سهم هركدام يك برد بوده.جوكويچ در نيمه نهايي آزاد استراليا و ماري در نيمه نهايي دوبي.همچنين نواك در نيمه نهايي ميامي 2007 ماري را شكست داد ولي بازيكن بريتانيايي در فينال 2009 انتقام گرفت و قهرمان شد.
نواك درباره مسابقه پاياني گفت:”شرايط مورد علاقه اوست.دوست دارد در گرما بازي كند و سرويس خوبي دارد.همچنين به نحوي شبيه هم بازي مي كنيم.با هم بزرگ شده ايم و همديگر را خيلي خوب مي شناسيم.از آن زمان در زمين مسابقه رقيب و در خارج آن دوستان خوبي بوده ايم.فكر نكنم كه بازي نكردن در نيمه نهايي تاثير زيادي بر او بگذارد ولي خواهيم ديد كه چه اتفاقي مي افتد.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: