نمایش پست تنها
قدیمی 03-29-2012, 12:14 PM   #7
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

نبرد ماري و نادال در نيمه نهايي

نفر چهارم رده بندي تنيس مردان، اندي ماري با پيروزي 4-6, 6-3, 6-4 مقابل يانكو تيپسارويچ براي سومين بار به نيمه نهايي مسابقات ميامي رسيد.تيپسارويچ پس ازينكه 2-4 عقب افتاد، شش گيم متوالي را كسب كرد تا ست اول را ببرد و 2-0 در ست دوم پيش بيفتد.ماري موفق شد نتيجه را 3-2 كند ولي از پزشك مسابقات درخواست معالجه كرد و مشخص شد از سوء هاضمه رنج مي كشد.
ماري گفت:”نمي دانم شايد قبل از مسابقه بيش از حد آب نوشيده بودم.پزشك به من دو تا قرص داد و گفت معده ام را آرام مي كند.عملا در دو ست آخر به ندرت چيزي نوشيدم.”
با ادامه مسابقه، ماري در گيم هشتم سرويس حريفش را بريك كرد و با سرويس خودش ست دوم را پايان داد تا نتيجه برابر شود.او كه در طول بازي از سمت بكهند مشكل داشت، در نهايت
34 ضربه خطا زد ولي تنها بريك ست پاياني را به خود اختصاص داد و گيم هاي سرويسش را نگه داشت تا پس از 2 ساعت و 39 دقيقه برنده شود.
بازيكن بريتانيايي پس از مسابقه چنين گفت:”مسابقه امروز با توجه به روندش برايم خيلي مهم بود.جنگيدن پس ازينكه چند بار در ست دوم بريك عقب بودم و پس از آن وقتي در انتهاي ست سوم كه بريك جلو بودم و او فرصت بريك را در يك گيم سخت داشت و من توانستم چند سرويس خوب بزنم و از مشكل خارج شوم كه مهم است.”

ماري براي حضور در فينال بايد به مصاف رافائل نادال برود.سيد دوم رقابت ها موفق شد از يك مسابقه سخت پيروز خارج شود و 6-2, 5-7, 6-4 جو ويلفرد سونگا را مغلوب كند.پس از برتري ساده در ست نخست، نادال اين فرصت را داشت كه در نتيجه 5-4‌ ست دوم با سرويس به مسابقه پايان دهد ولي مقاومت سونگا و بازي خوبش به نادال اجازه چنين كاري را نداد و بازيكن فرانسوي
3 گيم متوالي را كسب كرد تا نتيجه برابر شود.هر دو بازيكن از سرويس خود تا گيم نهم دفاع كردند ولي اينجا بود كه نادال چهارمين بريك خود را به ثمر نشاند و 5-4 پيش افتاد.هرچند او مجبور شد در گيم بعدي دو فرصت بريك را ناكام بگذارد، ولي در پايان پس از 2 ساعت و 50 دقيقه به مسابقه خاتمه داد.
نادال:”امشب خيلي خوب بازي نكردم.فكر كنم مسابقه را خيلي خوب شروع كردم ولي بعد از آن وقتي در ست دوم بريك را كسب كردم دفاعي بازي كردم...حس كردم جو بيش از حد معمول خطا داشت و بازي ريتم مناسب را نداشت.”
او درباره مسابقه بعدي گفت:”بازي كردن با اندي هميشه برايم لذت بخش است، و هيجان انگيز كه در مقابل بازيكني رقابت كنيد كه تا آخرين حد فشار وارد مي كند.نكته منفي اين است كه بايد خوب بازيابي كنم.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: