نمایش پست تنها
قدیمی 03-28-2012, 10:33 AM   #6
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

پيروزي سيدهاي برتر در روز هفتم؛ ¼ نهايي كامل شد

نواك جوكويچ به مرحله ¼ نهايي تورنومنت مسترز ميامي رسيد.روز سه شنبه در مجموعه تنيس كرندون پارك، سيد برتر مسابقات 6 تا از 7 فرصت بريك را ناكام گذاشت و 3 بار ريشار گاسكه را بريك كرد تا 7-5, 6-3 پيروز شود.بر اين اساس، جوكويچ ركورد بازي هاي رودررو با گاسكه را به 6 برد و 1 باخت ارتقا داد.
جوكويچ:”وقتي مقابل بازيكني با اين استعداد كه مي تواند در حالت دفاعي و هجومي به يك اندازه خوب عمل كند بازي مي كنيد، بايد انتظار فراز و نشيب هم داشته باشيد.امروز ضربات فوق العاده اي زد.به نظرم واقعا شانس پيروزي در ست اول را داشت.من توانستم خونسرد بمانم و وقتي لازم بود خوب بازي كنم و سپس هنگامي كه يك ست جلو هستيد خيلي متفاوت است.من هدف هاي بزرگي دارم ولي بازي به بازي پيش مي روم.حالا ¼ نهايي كه مسابقه سختي خواهد بود.ولي آماده ام.حس مي كنم از لحاظ بدني شاداب و تندرست هستم.از لحاظ روحي من هميشه آماده ام.هميشه مي خواهم در مسابقه برنده شوم.”
مدافع عنوان قهرماني در مرحله بعد به مصاف سيد پنجم، داويد فرر خواهد رفت.بازيكن اسپانيايي 77 درصد امتيازات سرويس اول را كسب كرد و از هر دو فرصت بريك سرويسش نجات يافت تا پس از 1 ساعت و 35 دقيقه، 6-3, 6-3 خوان مارتين دل پوترو را مغلوب كند.
او كه تا به اينجا سه قهرماني در فصل 2012 كسب كرده، گفت:”از بازي كردن در زمين هاي هارد لذت مي برم.بهترين نتايجم بر روي اين سطح به دست آمده.اين سطح را دوست دارم.تماشاگران ميامي و اين تورنومنت را دوست دارم.عملكرد‌ خوبي بود.واقعا تنيس خوبي ارائه مي دهم.”

همچنين سيد هشتم و برترين تنيسور آمريكايي، مردي فيش براي دومين سال پياپي به ¼ نهايي مسابقات صعود كرد.او 96 درصد (51 تا از 53) سرويس اولش را به امتياز تبديل كرد و 16 ضربه ايس زد تا 6-3, 6-7(2), 6-3 نيكولاس آلماگرو را از پيش رو بردارد.
فيش:”قطعا از نظر آماري بهتر سرويس زدم و وقتي امتياز راحت نياز داشتم، آن ها را به دست آوردم.شما در مقابل بازيكني مثل او چنين چيزي را نياز داريد.او عالي بازي كرد.از نظر جسماني در شرايط خيلي خوبي هستم.اين شرايط را براي بازي دوست دارم و به همين خاطر است كه هميشه درخواست مي كنم در طول روز مسابقه بدهم.حس مي كنم مي توانم به خوبي ديگران با گرما كنار بيايم.من در اين آب و هوا رشد كرده ام و بهترين حس ممكن را داشتم.”
فيش به ديدار خوان موناكو آرژانتيني مي رود كه از يك مسابقه تمام آمريكايي جلوگيري كرد و 7-5, 6-0 اندي راديك را حذف كرد.

در نيمه پايين جدول مسابقات، سيد دوم و فيناليست فصل گذشته، رافائل نادال 65 درصد امتيازات سرويس را به خود اختصاص داد و 8 ايس داشت تا در 2 ساعت و 11 دقيقه، 6-4, 6-4 بر كي نيشيكوري غلبه كند.نادال با اين پيروزي ركورد خود در ميامي را به 29 برد و 8 باخت رساند.
نادال:”در ابتدا بازي بسيار سختي برايم بود.به نظرم در حال هجومي شدن هستم.در پايان ست نخست، حس كردم كه سرويس هايم را راحت تر از او كسب مي كنم.باور دارم كه كنترل بازي را در اختيار داشتم.در ست دوم شروع خوبي داشتم، 3-0.فقط در نتيجه 5-3، بهترين بازيم را نمايش ندادم و بريك شدم.خوشحالم كه بلافاصله بريك كردم و در نهايت پيروز شدم.”

بازيكن 25 ساله اسپانيايي براي رسيدن به نيمه نهايي بايد از سد جو ويلفرد سونگا عبور كند.سونگا 86 درصد سرويس هايش را به امتياز تبديل كرد تا پس از فقط 53 دقيقه، 6-3, 6-2‌ فلورين ماير را شكست دهد و براي سومين بار به ¼ نهايي تورنومنت ميامي برسد.
اندي ماري هم كار ساده اي مقابل ژيل سيمون داشت و فقط يك بريك در هر ست نياز داشت تا در 1 ساعت و 46 دقيقه، 6-3, 6-4 برنده شود.بازيكن بريتانيايي هر سه فرصت بريك را ناكام گذاشت تا اجازه هيچ حركتي را به سيمون ندهد.
ماري:”از ابتداي مسابقه حس خوبي داشتم.شايد گيم اول به من كمك كرد چون از چند فرصت بريك نجات يافتم و چند رالي طولاني داشتيم.بعد از آن، كمي راحت تر بودم و حس خيلي بهتر داشتم.پس آن گيم اول، هرچند 17-18 دقيقه طول كشيد، بعد از چند روز مسابقه ندادن چيز خوبي بود.”

ماري در ديدار بعد با يانكو تيپسارويچ روبرو خواهد شد.بازيكن صرب فقط 8 امتياز سرويس را از دست داد تا در 81 دقيقه، 7-6(3), 6-2 گريگور ديميتروف را شكست دهد و براي اولين بار در 4 سال گذشته به اين مرحله از مسابقات صعود كند.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
22 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: