نمایش پست تنها
قدیمی 09-26-2013, 11:34 AM   #17
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

خب منم یه پست بدم تا ببینم چی میشه ( سامی اگه نقل کردی و دعوا راه افتاد خودم شخصا میام اهواز ترتیبتو میدم )
در مورد این تاپیکو کلا گرم شدن بازار دوپینگ . اول اینکه باید بگیم خیلیا از دوپینگ تصور غلطی دارند . اکثرا فکر می کنند که مثل توی این کارتوناست که یارو بیاد یه آمپول بزنه بعد یه دفعه مثل پاپای با یه مشت 700 نفر رو بزنه و از این هندی بازیا . ولی در واقع این نیست . دوپینگ معناش این نیست که شما مثلا یه قرص و دارو میخوری بعد 539 برابر قدرت بیشتر میشه و دیگه هر کاری خواستی می کنی . نه اصلا این نیست . استفاده از قرص ، دارو ، آمپول و ... که کمی ( حتی 1 درصد ) باعث بشه شما از حالت طبیعی خودتون ( حالا چه فیزیکی و چه ذهنی ) بالاتر برید اسمش دوپینگه . همین ردبول و این آت و آشغالا که توی بازار هست هم بعضیاشونو اگر بخوری دوپینگ حساب میشه . پس دوپینگ لزوما قدرت رو 700 برابر افزایش نمیده و از شما یه هرکول نمیسازه . این از این .
من کاری به نادال ندارم قبلا هم موفقیت هاشو دیدم الانم نه میگم از مواد غیر مجاز استفاده کرده نه میگم نکرده ولی یه چیزی که واضحه این روزا چیزای غیر طبیعی داریم در تنیس زیاد میبینیم . به عقیده من ( شایدم درست نباشه ) با توجه به اینکه همه خبر داریم این روزا تنیس رو به رالی های طولانی اورده و لازمه موفقیت در رالی های طولانی قدرت بدنی و تمرکز بالا هست . این تولید کننده ها دارن یه سری شیطنت می کنند و 100 درصد یه چیزایی واسه بازیکنان تولید می کنند. باید قبول کرد . هر ذهنی می تونه اینو درک کنه . موفقیت های سال 2011 جوکوویچ هم به نظر من اصلا طبیعی نبود. بالاخره انسان یه سری توانایی داره تا یه جای مشخصی هم می تونه با ورزش خودشو قوی کنه ولی این چیزایی که میبینیم واقعا از یک انسان خیلی فرا طبیعی تره. من بازم میگم طرف صحبتم نادال نیست. داوید فرر ، جوکوویچ و خیلیای دیگه حتی خود فدرر هم شاید این روزا از این مواد استفاده کنند .
من امروز با دیدن بازی ونوس ویلیامز این به ذهنم رسید . تا دیروز زیاد قبول نداشتم ولی الان دیگه واقعا آدم یه چیزایی میبینه که خیلی غیر طبیعین. این خانوم تا 2 روز پیش میگفتن که آقا مریضه مشکل بدنی داره و اصلا نمی تونه درست بازی کنه سریع خسته میشه . حالا اومده روزی 3 ساعت بازی می کنه دیگه اصلا نه خسته میشه نه تمرکزش از بین میره. تازه 33 سالشم هست . نمی دونم شایدم رفته امام رضا شفاش داده ما خبر نداریم !!!! اون خواهرشم که دیگه خدا میدونه جریانش چیه. هر چی پیر تر میشه استقامتش بیشتر میشه و احتمالا راهش رو این روزا به ونوس هم نشون داده .
یه مدرک دیگه هم اینکه اگر دقت کنید در یو اس امسال فکر کنم اکثر تنیسور های راه یافته به مراحل پایانی میانگین سنی بسیار بالا و عجیبی داشتند. توی زنان هرچی تنیسور 30و این حدود ساله بود اومده بودن بالا . ویلیامز ، لی ، پنتا و .....
خب تمام اینا نشان دهنده این هست که این روزا یه خبرایی هست و به قول معروف تا نباشد چیزکی ، مردم نگویند چیز ها ......
خلاصه کلامم اینه که این شرکت ها یه سری مواد روانه بازار کردند که قطعا روی فعالیت بازیکنان تاثیر داشته و اون ها رو کم و بیش بالاتر از قدرت طبیعیشون میبره . بازم میگم طرف صحبتم نادال نیست . به عقیده من اکثرا دارن از این مواد استفاده می کنند.
و من الله توفیق
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: