نمایش پست تنها
قدیمی 06-05-2012, 01:06 AM   #19
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

تا به اينجا، خيلي خوب؛ حضور سه اسپانيايي در يك چهارم نهايي

يك روز بعد از جشن تولد 26 سالگي، رافائل نادال در زمين ترسناك ظاهر شد و از امتياز 1-2 در ست نخست، 17 گيم پياپي را كسب كرد تا در 1 ساعت و 46 دقيقه، 6-2, 6-0, 6-0 از سد خوان موناكو بگذرد.بازيكن اسپانيايي 61 درصد امتيازات ريترن را به خود اختصاص داد تا 8 بار حريفش را بريك كند و به اين ترتيب براي چهارمين مرتبه در هشت حضورش در آزاد فرانسه، بدون واگذاري ست به ¼ نهايي صعود كرد.
رافا: “خيلي از بازي كه ارائه دادم راضي هستم.به نظرم او شايد بهترين تنيس دوران بازيش را ارائه مي دهد، ولي احتمالا امروز نه، مخصوصا در ست پاياني، وقتي شروع به خطا دادن كرد.در پايان او را در زمين ناراحت ديدم.يكي از بهترين دوستان من در تور است.برايش خيلي متاسفم.”

واگذاري 19 گيم تا به اين مرحله از سوي نادال، كمترين تعداد در تمام حضورهايش بوده.هيچ بازيكني تا كنون موفق نشده ركوردي بهتر از واگذاري 16 گيم گيرمو ويلاس در سال 1982 را تغيير دهد.
او ادامه داد: “خيلي احساس راحتي مي كنم، واقعا آسوده هستم.وقتي مسابقات به پايان رسيد، به شما خواهم گفت كه آيا اين بهترين رولند گاروس من بود يا خير.در حال حاضر، من هنوز بازي مي كنم.تا به اينجا، خيلي خوب، ولي خواهيم ديد.”

مدافع عنوان قهرماني براي ادامه راهش در كسب هفتمين جام رولند گاروس به مصاف هموطنش نيكولاس آلماگرو خواهد رفت.سيد دوازدهم رقابت ها 77 درصد امتيازهاي سرويس اول را به دست آورد و 9 ايس زد تا 199مين پيروزي خاك رس دوران بازيش را با نتيجه 6-4, 6-4, 6-4 برابر يانكو تيپسارويچ رقم بزند.اين هشتمين برد پياپي بازيكن اسپانيايي و بعد از قهرماني در مسابقات نيس بود.
تيپسارويچ گفت: “او امروز بازيكن بهتري نسبت به من بود.خيلي ساده است.قطعا، شرايط جوي به سود من نبود.سرد بود.واقعا نمي توانستم از سرويسم به خوبي مراحل قبلي استفاده كنم.تنها چيزي كه باعث افسوس مي شود اينست كه از فرصت هاي خيلي كمي كه داشتم استفاده نكردم و او را تحت فشار قرار ندادم تا بهترين تنيسش را ارائه دهد.”
آلماگرو: “من خيلي خوشحالم.فكر كنم امروز تنيس عالي نمايش دادم.امروز كمي ابري بود ولي حالا واقعا برايم آفتابيست.اين پيروزي يكي از بهترين لحظات دوران بازيم است و واقعا مي خواهم از آن لذت ببرم.”

اميد بريتانيا و راه يافته به نيمه نهايي سال گذشته، اندي ماري، ست نخست را از دست داد ولي در مقابل ريشارد گاسكه و تماشاگران متعصب فرانسوي مقاومت كرد تا در 2 ساعت و 30 دقيقه، 1-6, 6-4, 6-1, 6-2 حريفش را حذف كند.سيد چهارم تورنومنت، 78 درصد سرويس هاي اول را به امتياز تبديل كرد و 59 ضربه وينر زد.ماري كه 22 قهرماني را در تور مردان به دست آورده، تا به حال نتوانسته اين موفقيت را بر روي خاك رس تجربه كند و به دنبال پايان دادن به ناكامي بازيكنان بريتانيا در زمين هاي خاك رس است.آخرين بريتانيايي قهرمان در خاك رس، باستر ماترام در تورنومنت پالما 1976 بوده.

گاسكه درباره نقطه تحول بازي در امتياز 5-4‌ ست دوم گفت: “آن گيم به نفع من نبود.و پس از آن اعتماد به نفسم را از دست دادم و سپس او حس خوبي داشت.در بازي حضور داشت.او براي رويارويي خيلي سخت بود.در چنين زمين بزرگي هيچ اشتباهي نداشت.جنگنده خيلي خوبي بود.برايم خيلي دشوار بود.”
اندي: “كند شروع كردم، گاهي اوقات پيش مي آيد.با شرايط مشكل داشتم.خيلي باد مي وزيد، نسبت به دور قبلي خيلي سرد و كند بود.بايد صبور مي ماندم و هرچه پيش رفتيم من بيشتر ديكته مي كردم.ما مسابقات عالي داشته ايم، او را از وقتي يك كودك جوان بودم مي شناسم.استعداد فوق العاده ايست و مي تواند هر ضربه اي را بزند.هميشه انتظار بازي سختي داشتم و خوشحالم كه برنده شدم.”

ماري به ديدار داويد فرر خواهد رفت.هرچند او ركورد 5 برد و 4 باخت را مقابل بازيكن اسپانيايي دارد، ولي هر سه رويارويي خاك رس را واگذار كرده.سيد ششم، 36 تا از 45 امتياز ست سوم را كسب كرد و 41 وينر زد تا فقط 5 گيم را در برتري 6-3, 6-2, 6-0 مقابل مارسل گرانويرز واگذار كند.بازيكن 30 ساله بعد از دو بار ناكامي در ¼ نهايي سال هاي 2005 و 2008، به دنبال اولين حضور در نيمه نهايي آزاد فرانسه است.
گرانويرز: “داويد بازيكن باثباتي است، هيچ اشتباهي انجام نمي دهد.ريترن هايش واقعا خوب هستند.در واقع همه ضربات را دارد.خيلي خوشحالم كه به دور چهارم رسيدم.سه مسابقه داشتم كه خيلي سخت و نزديك بودند.داويد امروز بهتر از من بازي كرد.”
فرر: “نمي دانم آيا اين بهترين تنيسم است، سخت است اين را بگويم.ولي قطعا در اين تورنومنت خيلي خوب بازي مي كنم.بيشترين تلاشم را در هر بازي به كار مي گيرم.سخت تلاش كردم تا دوباره بين 10 نفر برتر قرار بگيرم.”

در بازي هاي نيمه تمام روز گذشته، سيد پنجم، جو ويلفرد سونگا و سيد نهم، خوان مارتين دل پوترو به پيروزي رسيدند.

سونگا كه قبل از توقف بازي 4-2 در ست نهايي جلو بود، بلافاصله بعد از ادامه مسابقه سرويسش را از دست داد ولي در گيم پاياني موفق شد از دومين فرصت خود استفاده كند تا 6-4, 7-6(6), 3-6, 3-6, 6-4 انتقام شكست سال گذشته را از استانيسلاس واورينكا بگيرد.به اين ترتيب، بازيكن فرانسوي براي نخستين بار بين 8 نفر برتر مسابقات رولند گاروس حاضر مي شود و بايد با مرد شماره 1 تنيس جهان، نواك جوكويچ روبرو شود.
واورينكا كه براي دومين فصل متوالي در اين مرحله حذف شد، گفت: “امروز خيلي عصبي بوديم.اضطراب زيادي در هر دو سمت وجود داشت.بريك را پس گرفتم چون خيلي عصبي بود و خيلي زود شروع به دادن خطا كرد، ولي پس از آن ما شروع به بازي كردن رالي هاي طولاني كرديم، امتيازهاي طولاني، و او به مسابقه بازگشت.متاسفانه، من نتوانستم آن دو،‌سه امتيازي را كه نياز داشتم كسب كنم.”
سونگا: “امروز با روحيه خوبي به زمين آمدم.شب خوبي داشتم.آماده بودم دوباره بازي كنم.اين حس را دارم كه در چهار گيم امروز بيش از ديروز انرژي صرف كردم.ولي فردا آماده خواهم بود، آماده اينكه خودم را مانند يك شير در نبرد حاضر كنم.آمار خوبي نيست.اگر به چند مسابقه گذشته [مقابل جوكويچ] نگاه كنيد، من خيلي نتوانسته ام برنده شوم.او را به اين خاطر كه به اندازه امروز قدرتمند نبود شكست مي دادم.در دو سال گذشته خيلي پيشرفت كرده، تجربه كسب كرده.حالا بيشتر از گذشته با فورهندش امتيازات را ديكته مي كند.”

خوان مارتين دل پوترو هم به همان خوبي كه زمين را ترك كرده بود به آن بازگشت تا ست چهارم را 7-5 مقابل توماس برديچ كسب كند و 7-6(6), 1-6, 6-3, 7-5‌ برنده شود و براي صعود به دومين نيمه نهايي آزاد فرانسه به ديدار راجر فدرر برود.
بعد از مسابقه، برديچ اظهار كرد كه زمين هاي رولند گاروس نياز به نورافكن دارند تا از به تعويق افتادن مسابقات به دليل تاريكي هوا جلوگيري شود.رولند گاروس تنها تورنومنت گرند اسلمي است كه حتي در يكي از زمين هايش نور افكن نصب نشده.
برديچ: “قطعا درباره زمان بندي نيست، بلكه اينست كه زمان آن رسيده تا كاري در اين محل انجام شود.همانطور كه مي بينيد در همه جا حداقل چراغ داريد.لازم نيست ما بازي نوبت شب داشته باشيم، ولي حداقل نور كافي براي پايان دادن مسابقه.”
دل پوترو: “وقتي بيدار شدم حس خيلي مثبتي داشتم و بازي را با تمركز زياد شروع و سرويسش را بريك كردم و سپس او بهتر بازي كرد.ولي در پايان، من خيلي متمركز بودم تا در ست چهارم برنده شوم و در گيم آخر انجامش دادم، خيلي خوب بازي كردم.خيلي خوشحالم كه پيروز شدم، اينكه دوباره در ¼ نهاي بازي كنم.مي خواهم بهترين بازيم را نمايش دهم.به ديدار بعدي چشم دوخته ام.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: