نمایش پست تنها
قدیمی 06-18-2015, 04:20 PM   #9
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova
پیش فرض پاسخ : مهم مهم مهم: تست سطح آگاهی تنیس شما(استادان تنیس ایران بترسند)

نقل قول:
نوشته اصلی توسط بهار نمایش پست ها
نظر این دوست عزیز بیشتر تمرکز داره روی قدرت بدنی.
اما مسئله پیچیده تر از این حرفاست.
و اینطوری نیست که بگیم سرویس فلت زدن به دلیل دقت با وسط زه ضربه زدن راحته و اکثریت بلدن.
من نظر شخصیم رو اینجا گفتم و واسه خود من سرو اسلایس و کیک اسپین رو دیرتر از سرو فلت یاد گرفتم.از نظر من اینه که اگه همونطور که گفتم بدنت قبل از زدن سرو مثل آونگ عمل کنه کافیه توپ رو سمت هدف بندازی(البته بعضی یازیکنا واسه اینکه مشخص نشه توپشونو کجا میخوان بزنن تاس رو رو به جلو میندازن و بعد با ضربه نقطه یی که میخوان رو هدف میگیرن )اما تجربه شخصی من اینه که توپ رو سمت هدف میندازم و به سمت هدف میپرم و با قسمت بالایی زه تا اونجایی که میتونم مچ میزنم.

من فکر میکنم سرو فلت که بعنوان سرو اول بیشتر کاربرد داره 50-50 هستش یعنی یا امتیاز ایس میگیری یا حریف بلاکش میکنه و احتمال اوت شدن توپ بیشتر میشه و اینکه باید محکم بزنی تا حریف نتونه با ی ریترن تورو ته زمین نگه داره و دستت بسته باشه وگرنه اگه سرو فلت رو قرار باشه آروم بزنی چون هیچ پیچ خاصی نداره نسبت به کیک سرو و اسلایس حریف بهتر میتونه روی توپت سوار شه.

البته یچیزی رو بگم که اینو شنیدم و درست بودنشو دقیق نمیدونم.اما بازیکن هایی که قدشون خیلی بلنده بجای اینکه بیاین از سرو فلت بعنوان سرو اول خودشون استفاده کنن میان سرویس کیک اسپین ریسکی میزنن.یعنی اینکه قسمت سرویس باکس حریف جایشش رو میزنن که واسه حریف در اوردن توپ سخت باشه و اینکه وقتی این ضربه رو میزنن و نیرو بیشتر بهش وارد میکنن(چون سرو اولشونه)توپشون خیلی خیلی زیاد میپره بالا بعد از برخورد با سرویس باکس و این باعث میشه حریف کلا بره ته زمین و یا روی سر حریف بالاتر بره و ایس بشه.
نمونه اش اگه اشتباه نکنم پارسال توماس بردیچ یه همچین سرویسی به داوید فرر زد ولی یادم نیس تو کدوم مسابقه بود.
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول