نمایش پست تنها
قدیمی 05-25-2016, 12:31 PM   #6
rezaomo
Senior Member

آواتار rezaomo

پستها: 364
سپاس: 5,039
در 319 پست 2,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer
پیش فرض پاسخ : نظر شما در خصوص عدم پوشش زنده تلویزیونی مسابقات تنیس گرند اسلم 2016 رولند گاروس از صدا و سیما

من فکر می کنم 2 دلیل اصلی وجود دارد 1- اینکه صدا و سیما فکر می کنه این رشته ورزشی در ایران مخاطب چندانی نداره. فکر می کنه تنیس هم مثل پاتیناژ و بولینگ اقشار خیلی خاصی بهش می پردازند پس چرا باید هزینه پخش مستقیم رو بدهد و تعداد کمی اون برنامه را نگاه کنند. صدا و سیما اصلا دنبال فرهنگ سازی نیست . یک سازمان فرمان بردار که اصلا یه چیزی تو مایه های ربات است که هر چی از بالا بهش گفته بشه باید انجام بشه. مخاطب و مخاطب شناسی واژه ای است مرده . 2- نگاهی سانسوری که هر چی با اصول دین منافات داشته باشه باید سانسور بشه و چون در تنیس این امکان وجود نداره و تماشاچیا نزدیک زمین هستند و مهمتر اینکه بعد از هر پوینتی دوربین تماشاچیا رو نشون میده . نشون دادن مسابقات تنیس به امر زجر آوری میتونه تبدیل بشه مثل نمی دونم کدوم بازی ایران با چه کشوری بود فکر کنم ایتالیا ( والیبال ) که واقعا بیننده های تلویزنونی را عذاب داد و کلی هم صدا بلند شد که یک صحنه را بیش از 100 بار جهت سانسور تصاویر تکرار می کرد.( صحنه آهسته افتادن سوت از دهان داور بازی).حالا چرا صداو سیما مسابقات استرالیا اوپن را پخش کرد شاید می تونه یک تست باشه که چقدر علاقه مند به این ورزش در ایران هستند . چیزی که مجری برنامه عنوان کرد و گفت " تا حالا اینقدر پیامک به دست ما نرسیده بود" و موضوع دیگه وضعیت و نوع تصویر برداری مسابقات استرالیا اوپن که کمتر صحنه سانسوری وجود داره البته اکثر مسابقات آسیایی هم می تونند پخش بشود . مثل مسترز شانگهایی که بنده تا حالا حتی یک مورد سانسوری ندیم جز اینکه ممکنه توپ جمع کن ها در اون بازی خاص دختر ها باشند . به هر حال صدا و سیما = مال بابامه
rezaomo آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rezaomo به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: