نمایش پست تنها
قدیمی 11-03-2012, 11:42 AM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

سيمون، يك گام نزديك تر به هدف بزرگ

ژيل سيمون فرانسوي با پيروزي 6-4, 6-4‌ برابر سيد پنجم، توماس برديچ براي نخستين بار به مرحله نيمه نهايي رقابت هاي مسترز پاريس رسيد. پس از واگذاري ست اول، برديچ در ابتداي ست دوم با بريك جلو افتاد و فرصت برتري 4-0 را هم داشت. اما سيمون جنگيد و شش تا از هفت گيم پاياني را به خود اختصاص داد تا پنجمين برد در هفت رويارويي با برديچ را ثبت كند. سيمون 27 ساله به دنبال دومين ديدار نهايي مسترز دوران بازيش است. چهار سال پيش، او در فينال مسابقات مسترز مادريد از اندي ماري شكست خورد.
سيمون: “خوشحالم كه امسال در اين تورنومنت خوب بازي مي كنم، چون وقتي جوان بودم در نزديكي اينجا بزرگ شدم و براي تماشاي تورنومنت مي آمدم. تورنومنت ويژه اي برايم است. هميشه خواسته ام كه اينجا خوب كار كنم. تا امروز، هروقت به اينجا آمدم خيلي بد بازي كردم پس سعي دارم از امسالم در پاريس لذت ببرم.”

حريف بعدي سيمون، نخستين بازيكن لهستاني تاريخ است كه به نيمه نهايي يك تورنومنت مسترز صعود كرده. يك روز پس از غلبه بر مرد شماره 3 تنيس جهان، يرزي يانويچ به زمين مسابقه بازگشت و در حالي كه 3-6, 6-1, 4-1 مقابل يانكو تيپسارويچ پيش بود، به علت بيماري و كناره گيري حريفش به دور بعد صعود كرد.
يانويچ گفت: “در ست دوم و سوم بهترين تنيس زندگيم را بازي كردم. نمي دانستم كه مي توانم اينقدر خوب بازي كنم. واقعا برايم ساده نيست كه بفهمم در حال حاضر چه اتفاقي در زندگيم رخ مي دهد. اكنون بهترين تنيس زندگيم را ارائه مي دهم و اميدوارم فردا حتي بهتر ازين باشم. نمي دانم از خودم انتظار چه چيزي را بايد داشته باشم، اما اميدوارم فردا تورنومنت برايم به پايان نرسد.”

در ديگر سوي جدول رقابت ها، شماره 5 تنيس جهان، داويد فرر در نبرد كسب اولين عنوان مسترز خود باقي ماند و قهرمان سال 2008 و فيناليست فصل قبل، جو ويلفرد سونگا را در 80 دقيقه با نتيجه 6-2, 7-5 از پيشرو برداشت. در سومين ديدار رودرروي اين دو، فرر حتي يك فرصت بريك را به سونگا نداد و سه بار بريك را به دست آورد تا هشتمين پيروزي پياپي خود را جشن بگيرد.
براي حضور در فينال، فرر بايد از سد مايكل لودرا بگذرد. لودرا 13 ضربه ايس زد و هر پنج فرصت بريك را ناكام گذاشت تا سم كوئري آمريكايي را 7-6(4), 6-3 بعد از 80 دقيقه شكست دهد. بازيكن فرانسوي در چهار مسابقه اين هفته خود حتي يك بار هم سرويسش را از دست نداده.

گالري عكس مرحله يك چهارم نهايي مسابقات را مي توانيد در صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: