نمایش پست تنها
قدیمی 11-01-2012, 11:34 AM   #2
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

شب ترسناك نواك؛ كنار رفتن سيد دوم از رقابت ها

روز چهارشنبه و در دور دوم مسابقات تنيس مسترز پاريس، سم كوئري آمريكايي بزرگترين پيروزي دوران بازيش را مقابل قهرمان سال 2009 و سيد دوم، نواك جوكويچ با نتيجه 0-6, 7-6(5), 6-4 رقم زد. بعد از كسب فقط 10 امتياز در ست 20 دقيقه اي نخست، كوئري بازگشت و به كمك 18 ضربه ايس و ناكام گذاشتن 6 تا از 10 فرصت بريك، اولين برد خود مقابل يك بازيكن حاضر بين 10 نفر برتر در 12 ماه گذشته (تورنومنت والنسيا 2011، با غلبه بر سونگا) را به دست آورد.
هنگامي كه از او پرسيدند احساسش بعد از عقب افتادن يك ست و 2-0 چگونه بود، كوئري پاسخ داد: “كمي مايه شرمساري بود. به سمت تيمم رفتم و گفتم ‘اميدوارم بتوانم دو گيم در اين ست به دست آورم.’ به محض اينكه دو گيم كسب كردم، به نحوي آرام شدم. اينگونه بودم كه ‘خب، اين تمام چيزيست كه مي خواهم.’ ولي در ادامه اعتماد به نفس به دست آوردم و بهتر سرويس زدم و كمي بيشتر هجومي بودم.”
جوكويچ كه به مناسبت جشن هالوين با ماسك ترسناك يكي از شخصيت هاي فيلم جنگ ستارگان وارد زمين شد، پس از شكست گفت: “مي دانم كه مشكل اصلي انرژي من بود، در ست دوم اصلا وجود نداشت. واقعا حس كردم كه سطح بازيم افت كرد. در هر گيم مشكل داشتم، ولي نكته مثبت اينست كه براي استراحت زمان دارم. چند هفته گذشته برايم خيلي دشوار بوده. درگيري هاي ذهني زيادي داشتم، مشكلاتي به وجود آمد...”
كوئري در دور سوم با سيد چهاردهم، ميلوش راونيچ ديدار خواهد كرد. بازيكن كانادايي در دو ساعت و نه دقيقه به كمك 26 ضربه ايس موفق شد 6-7(4), 7-6(4), 6-3 جرمي شاردي را مغلوب كند.

هموطن كوئري، جان ايزنر، شانس كم خود براي حضور در مسابقات فينال تور جهاني لندن را از دست داد. مايكل لودرا فرانسوي كه با سهميه وايلد كارد در پاريس شركت كرده، در 79 دقيقه،
6-4, 7-6(5) از سد ايزنر گذشت. او تنها فرصت بريك را به ثمر نشاند و 84 درصد امتيازات سرويس را به خود اختصاص داد. لودرا به مصاف سيد هفتم، خوان مارتين دل پوترو مي رود كه يازدهمين ديدار پياپي خود را با پيروزي پشت سر گذاشت. او شش مرتبه آلخاندرو فايا را بريك كرد و 6-2, 6-2 به دور بعد صعود كرد.
دل پوترو: “احساس خستگي مي كنم، ولي اين تورنومنت خيلي خوب است. تورنومنت بزرگيست و من آماده ام كه مانند بازل و وين بيشترين تلاشم را انجام دهم. امروز واقعا خوب بازي كردم. فردا ديدار سختي مقابل يك بازيكن فرانسوي دارم.”
در همين قسمت از جدول مسابقات، دو بازيكن اسپانيايي به دور سوم رسيدند. سيد چهارم، داويد فرر كه حضور خود را در لندن قطعي كرده، فقط يك برد ديگر با بهترين عملكردش در تورنومنت فاصله دارد. راه يافته به يك چهارم نهايي 2005، 2007 و 2009، هموطنش مارسل گرانويرز را 6-1, 6-3 در 78 دقيقه حذف كرد. نيكولاس آلماگرو هم در نبرد حضور در لندن باقي ماند و 7-6(1),
6-7(4), 6-3 از سد آلبرت راموس گذشت تا ديدار تعيين كننده را با جو ويلفرد سونگا برپا كند. پيروزي سونگا در اين مسابقه او را به عنوان هفتمين بازيكن حاضر در لندن معرفي خواهد كرد و اميد آلماگرو براي كسب هشتمين سهميه را از بين مي برد.

در نيمه بالايي جدول، مرد شماره 3 تنيس جهان، اندي ماري 12 ضربه ايس زد تا ديدار آغازين خود را در يك ساعت و 32 دقيقه با نتيجه 7-5, 6-3 برابر پل آنري متيو پشت سر بگذارد. ماري كه تا كنون موفق نشده از مرحله يك چهارم نهايي اين مسابقات فراتر برود، به دنبال كسب اولين قهرماني مسترز اين فصل خود است.
اندي: “خوب سرويس زدم. در شروع مسابقه خيلي خوب ريترن نمي كردم. با زمان بندي ضرباتم كمي مشكل داشتم. سطح زمين را سريع تر از چيزي كه چهار يا پنج روز پيش بود مشاهده كردم. كمي با اين موضوع هم مشكل داشتم. به شادابي آغاز فصل نيستم، ولي حس خوبي دارم، بهتر از فصل گذشته در همين تورنومنت و قطعا اين مثبت است.”
در ديگر بازي هاي انجام شده، سيد هشتم 6-4, 7-6(0) ايگور سيسلينگ را حذف كرد تا 30ـُمين پيروزي اين فصل بر روي زمين هاي هارد (56 برد و 24 باخت در مجموع فصل) را ثبت كند. او براي رسيدن به يك چهارم نهايي خوان موناكو را روبروي خود مي بيند كه در دو ست 7-6(4), 6-2 گريگور ديميتروف را شكست داد. همچنين سيد دوازدهم و راه يافته به نيمه نهايي 2007 (شكست از نلبنديان)، ريشارد گاسكه در مقابل 13 ضربه ايس و كسب 75 درصد امتيازات سرويس حريف اهل آفريقاي جنوبي خود، كوين اندرسون نتوانست مقاومت كند و 7-6(5), 4-6, 6-1 نتيجه را واگذار كرد.

گالري عكس روز سوم مسابقات را مي توانيد از صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: