نمایش پست تنها
قدیمی 03-01-2012, 11:41 PM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

دهمين پيروزي پياپي براي جوكويج؛ دل پوترو در رتبه نهم

نواك جوكويچ در مقابل تلاش سرسختانه هموطنش يانكو تيپسارويچ در اواخر بازي مقاومت كرد تا 6-1, 7-6(6) برنده شود.مدافع عنوان قهرماني در ست اول كار دشواري نداشت و 5 گيم متوالي را برد تا به ست پايان دهد.ست دوم شاهد بازي بهتر تيپسارويچ و مقاومت او در رالي ها بود و نگه داشتن گيم هاي سرويس هر دو بازيكن كار را به تايبريك رساند.تيپسارويچ خيلي زود برتري را كسب كرد و با يك ضربه فورهند فوق العاده 3-0 جلو افتاد.نواك موفق شد نتيجه را 4-4 كند ولي يكي از امتيازات سرويسش را از دست داد تا فرصت ست پوينت را به هموطن صرب خود هديه دهد.خطاي سرويس تيپسارويچ فرصت طلايي را از او گرفت و دو امتياز بعدي را از دست داد تا براي چهارمين بار در مقابل بهترين تنيس باز حال حاضر دنيا شكست بخورد.
جوكويچ:”به نظرم خيلي خوب شروع كردم.او سرويس هاي اولش را از دست مي داد و درصد بالايي نداشت.پس از آن در ست دوم، هر موقع كه من فرصت بريك داشتم خيلي خوب سرويس زد.پس او خيلي به پيروزي در ست دوم نزديك بود و هيچكس نمي داند كه ممكن بود چه اتفاقي رخ بدهد.هر دو ما در آخر بازي كمي عصبي شديم و به نظرم شانس در پيروزيم موثر بود.”
بازيكن 24 ساله با اين پيروزي توانست ركورد خود در دوبي را به 23 برد و 2 باخت ارتقا بدهد و براي حضور در چهارمين فينال متوالي مسابقات به ديدار اندي ماري خواهد رفت.

اندي ماري به 3 شكست پياپي مقابل توماس برديچ خاتمه داد و سيد پنجم مسابقات را 6-3, 7-5 از پيش رو برداشت.بازيكن بريتانيايي در دومين گيم مسابقه سرويس حريفش را بريك كرد و ست نخست را پس از 42 دقيقه به خود اختصاص داد.او در ست دوم 2 بار بريك سرويس را هدر داد تا فرصت بازگشت برديچ را به بازي بدهد ولي در گيم يازدهم يك بار ديگر بريك كرد و پس از 1 ساعت و 51 دقيقه از هفتمين فرصت مچ پوينت استفاده كرد تا پيروز شود.
ماري:”از نظر فني، من كارها را درست انجام مي دادم و سپس شايد كمي از آن دور شدم.ولي در بازي باقي ماندم و جنگيدم تا به برتري برسم.” او اضافه كرد كه از ناحيه زانو احساس درد مي كند:”از زمان تورنومنت بريزبين با زانويم مشكل دارم و درد گاهي اوقات به سراغم مي آيد.قبل از تورنومنت كمي درد داشتم ولي در بازي هاي اول مشكلي حس نكردم و ناگهان دقيقا در ابتداي ست دوم درد به سراغم آمد.”
نفر سوم رده بندي جهاني تنيس، راجر فدرر براي دوازدهمين بار در برابر ميخائيل يوژني به پيروزي دست يافت.او كه تا به حال هيچ گاه از پوژني شكست نخورده، 74 درصد امتيازات سرويسش را كسب كرد و يك بار در هر ست سرويس حريفش را بريك كرد تا 6-3, 6-4 پيروز شود.
فدرر گفت:”به نظرم بر روي سرويسم خيلي خوب بودم.سطح اينجا سريع است و شما بايد خيلي تمركز كنيد.واضح بود كه او براي يك ست و نيم از فرصت هايش استفاده نمي كرد.شايد انرزيش خيلي زياد نبود.در اواخر بازي واقعا پرانرژي شد ولي تقريبا خيلي دير شده بود.”
فدرر در نيمه نهايي به مصاف خوان مارتين دل پوترو مي رود.آن ها دو هفته پيش و در فينال تورنومنت روتردام با هم روبرو شدند كه با قهرماني فدرر به پايان رسيد.

دل پوترو كه اكثر فصل 2010 را به علت مصدوميت از دست داد و در رنكينگ تا حدود رتبه 500 سقوط كرد، امروز با پيروزي برابر جو ويلفرد سونگا بازگشت مجدد به رتبه نهم را جشن زد.در تكرار نيمه نهايي هفته گذشته مارسي، بازيكن آرژانتيني در تايبريك ست اول پيروز شد و 2 بار سرويس سونگا را در ست دوم بريك كرد و 81 درصد امتيازات سرويس اولش را كسب كرد تا 7-6(1), 6-2 برنده شود.
دل پوترو پس از اين پيروزي گفت:”من واقعا خوشحالم كه در نيمه نهايي با نام هاي بزرگي مانند جوكويچ، ماري و فدرر هستم.پس تا اينجا فصل فوق العاده اي براي من است.” او درباره رقابت با فدرر اضافه كرد:”هر مسابقه اي متفاوت است، هر تورنومنتي متفاوت است و من به دنبال راهي براي شكست دادن دوباره او خواهم بود.روش بازيش براي من خيلي مشكل ساز است.او از اسلايس و دراپ شات استفاده مي كند و يكي از بهترين هاي تاريخ است.پس من فقط مي خواهم براي جنگيدن آماده باشم و ببينم كه چگونه در مقابل او بازي مي كنم.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: