نمایش پست تنها
قدیمی 05-29-2012, 10:41 PM   #8
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

پیروزی جالب شاراپووا،سرنا در روز سوم چمدان بازگشت را می بندد

در بازی آغازین امروز قهرمان سال 2010 و فینالیست سال قبل،فرانچسکا شیاوونه ایتالیایی به مصاف کیمیکو داته کروم از ژاپن رفت.
فرانچسکا که امسال تلاشش را می کند که برای سومین سال پیاپی راهی دیدار نهایی شود در بازی اول خود موفق شد با نتیجه 6-3 6-1 از سد حریف ژاپنی عبور کند.
قهرمان ایتالیایی سال 2010 و فینالیست سال قبل، امروز در مقابل حریف 41 ساله خود به سختی مورد آزمایش قرار نگرفت. داته کروم با 41 سال سن سومین زن مسن در تاریخ رولند گاروس است که در این مسابقات شرکت می کند.
این تنیسور ژاپنی که برای اولین بار در سال 1989 در رولند گاروس شرکت کرد، امروز توانست در ست دوم در حالی که 2-0 عقب بود ،2 بریک پوینت را سیو کند اما در ادامه در گیم سرویس خودش تسلیم حریف ایتالیایی شد.
شیاوونه که به عنوان سید 14 وارد مسابقات شده است،گفت امروز نگران بود که دوباره در فیلیپ شارتیه مغلوب شود و پس از شکست تلخ پارسال در برابر لی بار دیگر در این کورت مغلوب شود .
" قبل از اینکه من [ سال قبل ] شکست بخورم بسیار هیجان زده بودم که می خواستم در زمین اصلی مسابقات بازی کنم " شیاوونه گفت.
فرانچسکا همچنین به کیمیکو داته کروم هم ادای احترام کرد و گفت : " من فکر می کنم که او یک ورزشکار فوق العاده است. این مهم نیست که او برنده مسابقات زیاده شده یا نه. او برای همه الگو هست. همیشه سخت کار می کند و به سایر بازیکنان احترام می گذارد. من چیزهای زیادی از اون یاد گرفتم ."
شیاوونه در بازی بعدی باید به مصاف پیرونکووا از بلغارستان برود. پیرونکووا امروز موفق شد با نتیجه 2-1 از سد تنیسور بلژیکی ، یانینا ویکمایر عبور کند.

در بازی دیگر، زن شماره 2 جهان، ماریا شاراپووا شروعی طوفانی داشت.
ماریا که در گرند اسلم قبل ( استرالیا ) در فینال مغلوب شد،امروز فقط به 48 دقیقه زمان نیاز داشت تا با << دابل بیگل >> کردن حریف راهی دور بعد شود.
شاراپووا در این بازی 18 وینر زد و 51 امتیاز از حریفش کسب کرد. حریف رومانیایی در این مسابقه فقط توانست 18 پوینت کسب کند.
" مهم این نیست که خوب باشی یا بد.مهم این است که در هنگام بازی تمام تلاشت را بکنی و با تمام وجود مبارزه کنی . " ماریا گفت.
قهرمان ویمبلدون،پترا کویتووا هم کار سختی برای صعود به دور بعد نداشت.
پترا در یک بازی نه چندان دشوار توانست با نتیجه 6-1 6-2 از سد حریف 16 ساله خود عبور کند
" او سرویس و فورهند بسیار خوبی داشت. او حریف سر سخت و قوی برای من بود. "

اما در مهم ترین اتفاق امروز قهرمان سال 2002 رولند گاروس، سرنا ویلیامز آمریکایی که یکی از امید های اصلی قهرمانی به حساب می آمد ، در یک بازی دشوار مغلوب حریف فرانسوی شد.
سرنا در ست آغازین ابتدا 4-2 عقب افتاد اما با تجربه خود توانست با گرفتن 2 بریک از حریف ست را با نتیجه 6-4 به سود خود به اتمام برساند.
در ست دوم بازی تقریبا مساوی پیش رفت تا کار به تای بریک کشیده شد. در تای بریک سرنا آغازی فوق العاده داشت و 5-1 پیش افتاد اما این پایان بازی نبود. رازانو با تشویق تماشاچیان خودی به بازی برگشت و تای بریک را پیروز شد.
در ست سوم این رازانو بود که با یک بازی برتر 5-0 پیش افتاد . اما سرنا با روحیه جنگندگی بالا و توانایی منحصر به فرد موفق شد 3 گیم پیاپی بگیرد و کار را 5-3 کند. در گیم نهم بازی بسیار جذاب شد. سرنا 7 مچ پوینت را سیو کرد و چندین فرصت بریک را هم از دست داد. در نهایت این رازانو بود که موفق شد گیم سرویس خود را هولد کند و فاجعه دیگری در فرانسه خلق کند.
سرنا بعد بازی گفت : " امروز وضعیت بسیار بدی داشتم. "
سرنا برای اولین بار در دور اول یک گرند اسلم شکست می خورد.

در سایر دیدار های مهم امروز کرولاین ووزنیاکی،جولیا جورجس،ماریا کیریلنکو و پاولیوچنکووا با پیروزی در برابر حریفان راهی دور بعد شدند.
ارغوان رضایی تنیسور فرانسوی-ایرانی هم در سه ست و با نتایج 7-5 5-7 6-2 مغلوب بگو شد.
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: