نمایش پست تنها
قدیمی 05-29-2012, 12:16 AM   #7
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

فرش قرمز؛ پيروزي بزرگان در روز دوم

راجر فدرر پنجاهمين گرند اسلم پياپي خود را با پيروزي 6-2, 7-5, 6-3 مقابل توبياس كامكه آغاز كرد.سيد سوم كه در جستجوي دومين قهرماني در اين تورنومنت است، به راحتي ست نخست را كسب كرد ولي در گيم هفتم ست بعد بريك شد.با اين وجود، بلافاصله كنترل بازي را در دست گرفت و موفق شد دو بار همين ست و سه مرتبه ديگر در ست بعدي حريفش را بريك كند تا برنده شود.اين 233مين برد بازيكن سويسي در مسابقات گرند اسلم بود تا ازين نظر با اسطوره پيشين تنيس، جيمي كانرز برابري كند.
فدرر: “ركورد بزرگيست، به خاطر طولاني مدت بودنش.واضحست كه جيمي يكي از بزرگترين بازيكنان تاريخ است و براي 20 سال بازي كرد.اين سيزدهمين يا چهاردهمين رولند گاروس من است.همه چيز در سال 99 مقابل رافتر شروع شد و من به ندرت گرند اسلمي را از دست دادم.تورنومنت هاي بزرگ را دوست دارم.براي چنين مدت زيادي موفق بوده ام و اينكه از همين حالا در 30 سالگي با اين ركورد برابري كنم باورنكردني است.”

ديگر اميد قهرماني مسابقات و سيد برتر، نواك جوكويج هم تلاش خود براي كسب چهارمين گرند اسلم متوالي را آغاز كرد.بازيكن صرب در مقابل جنگندگي پوتيتو استاراچه مجبور شد ست نخست را در تايبريك به دست آورد و براي اولين بار در گيم پنجم ست دوم موفق به بريك كردن سرويس شد.پس از آن، مسير جوكويچ ساده تر بود و در نهايت با كسب 82 درصد امتيازات سرويس اول و بدون ارائه حتي يك فرصت بريك به حريف، 7-6(3), 6-3, 6-1 به دور دوم صعود كرد.
نواك گفت: “انتظار بازي راحتي را نداشتم، قطعا اينگونه بود.او در خاك رس متخصص است.در چند سال گذشته او را ديده ام و مشكلات زيادي را براي بازيكنان برتر بر روي اين سطح ايجاد كرده بود.حالا كه به آن نگاه مي كنم، بعد از پايان مسابقه، شايد برايم خوب بود كه ست نخست سختي داشتم و سعي در پيدا كردن كنترل مناسب و ريتم و حركت در زمين داشتم.”

جان ايزنر آمريكايي كه چهارمين حضور خود در رقابت ها را تجربه مي كند، سرنوشت متفاوتي نسبت به هموطنش اندي راديك داشت.سيد دهم، 18 ضربه ايس زد و 17 تا از 19 امتياز تور را كسب كرد تا 6-3, 6-4, 6-4 بر روجريو دوترا سيلوا غلبه كند.
ايزنر: “پيش از ورود به اين تورنومنت من بهترين بازيم را ارائه ندادم، پس مي دانستم اولين مسابقه خيلي خيلي مهم خواهد بود.موفق شدم پيروزي نسبتا ساده اي به دست آورم كه هميشه خوب است.فكر كنم با جلو رفتن تورنومنت پيشرفت كنم.فراتر از مسابقه بعديم نگاه نمي كنم ولي خيلي خيلي خوشحالم كه نخستين برد را كسب كردم.”
شماره 1 پيشين جهان، ليتون هيويت كه در نخستين ديدارش بعد از عمل جراحي پا در ماه فوريه شركت مي كرد، 7-6(2), 6-3, 6-7(4), 6-3 مقابل بلاز كاوچيچ متوقف شد.مانند هميشه، ذهن هيويت مصمم بود و بدنش به طور معقولي – با توجه به دوري چهار ماهه از مسابقات – آماده بود، ولي سطح بازيش براي مسابقه پنج سته گرند اسلم بر روي خاك رس مناسب نبود.او دو بار سرويس كاوچيچ را بريك كرد تا 4-1 در ست اول پيش بيفتد ولي خطاهاي نااميد كننده باعث از دست رفتن برتري شد.بعد از واگذاري ست دوم، بازيكن استراليايي خسته و شكسته به نظر مي رسيد اما تلاش مجدد در اواخر ست سوم اميد بازگشت را زنده كرد.با اين وجود، پس از دو بار بريك شدن سرويسش در ست چهارم هيچ راهي براي بازگشت وجود نداشت.
هيويت گفت: “بايد از جايي شروع مي كردم.مطمئن هستم فردا با درد بسيار زيادي بيدار مي شوم، ولي به دلايل زيادي بازي كردن خوب بود.حدود چهار ساعت طول كشيد و از نظر جسماني حس خوبي داشتم.نكات مثبتي مي توان در آن يافت.”

اما صحنه دراماتيك روز دوم مسابقات در زمين شماره 1 رخ داد، جايي كه آلكس بوگومولوف قصد سرويس زدن مقابل امتياز مچ پوينت آرنولد كلمان را داشت كه درد عضلاني سبب كناره گيري او شد.بعد از 4 ساعت و 18 دقيقه نبرد، نتيجه بازي 6-2, 3-6, 4-6, 7-6(2), 5-4 AD. به سود كلمان بود.
بوگومولوف ناراحت به خبرنگاران گفت: “نمي توانستم پاهايم را حركت دهم.شما وقت مداواي پزشكي براي درد عضلاني دريافت نمي كنيد.تمام پايم راست و بي حركت شده بود.نمي توانستم آن را خم كنم.نمي توانستم راه بروم.نمي خواستم باعث صدمه عضلاني يا چيزي شبيه آن شوم و شما نمي توانيد براي آن از پزشك كمك بگيريد.”

در ديگر بازي هاي مهم دور اول، سيد هفتم و راه يافته به نيمه نهايي 2010، توماس برديچ 61 تا از 91 امتياز سرويس را به خود اختصاص داد تا دودي سلا را 6-3, 6-4, 6-1 از پيشرو بردارد.ژيل سيمون فرانسوي بعد از واگذاري ست نخست، 3-6, 7-5, 6-4, 6-1 بر رايان هريسون غلبه كرد.سيد يازدهم هفت تا از نه فرصت بريك را به امتياز تبديل كرد.مايكل لودرا نتايج خوب بازيكنان كشور ميزبان را تكميل كرد و 7-6(5), 6-2, 3-6, 6-3 از سد گيرمو گارسيا لوپز گذشت.ويكتور ترويسكي در ديداري پنج سته موفق شد 4-6, 6-3, 5-7, 6-3, 6-2 توماس بلوچي را حذف كند.فيليپ كولشرايبر آلماني به راحتي 6-4, 6-4, 7-6(4) متيو ابدن را شكست داد.ميلوس راونيچ 6-4, 6-2, 6-2 روبن راميرز هيدالگو را از پيشرو برداشت و آندرياس سپي 6-3, 7-6(5), 7-5 نيكولاي داويدنكو را مغلوب كرد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: