نمایش پست تنها
قدیمی 05-27-2012, 11:39 PM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

سلام و خداحافظ پاريس؛ وداع زودهنگام راديك با مسابقات

در اولين روز مسابقات رولند گاروس، خوان مارتين دل پوترو از مصدوميت زانوي چپ در اواخر ست دوم بازگشت تا تلاش خود براي تكرار نتيجه فصل 2009 (صعود به نيمه نهايي) را آغاز كند.قهرمان پيشين مسابقات آزاد آمريكا بازي را درخشان شروع كرد و با ضربات فورهند وينر موفق شد 6-4, 4-2‌ جلو بيفتد، ولي اينجا بود كه آلبرت مونتانيس با جنگندگي خود ست دوم را در تايبريك كسب كرد.با اين وجود، دل پوترو بعد از دريافت مداواي پزشكي تمركزش را بازيافت و چهار مرتبه در دو ست بعدي حريف اسپانيايي را بريك كرد تا در پايان 6-2, 6-7(5), 6-2, 6-1 برنده شود.
دل پوترو گفت: “من كمي مشكل داشتم، ولي درمان خوبي داشتم كه به من اجازه داد به مسابقه پايان دهم.رولند گاروس تورنومنتي است كه از نظر جسماني تلاش زيادي نياز دارد.بايد اين را در ذهنم داشته باشم چون در حال حاضر خوب بازي مي كنم.خوشحالم كه پيروز شدم و دو روز فرصت دارم تا با فيزيوتراپ بر روي زانويم كار كنم.پس زمان بازيابي دارم تا براي مسابقه بعد آماده شوم.”
اميد اول كشور فرانسه و سيد پنجم رقابت ها، جو ويلفرد سونگا كند آغاز كرد ولي توانست در چهار ست، 1-6, 6-3, 6-2, 6-4 از سد آندري كوزنتسوف بگذرد.او 10 ضربه ايس زد و 76 درصد امتيازات سرويس اول را به دست آورد.دقايقي بعد، نيكولاس ماهو شادي مردم ميزبان را دو چندان كرد و با غلبه بر اندي راديك به دور دوم رسيد.ماهو كه تا پيش از امسال هشت بار در مرحله نخست مسابقات شكست خورده بود، 13 ضربه ايس زد و 6-3, 6-3, 4-6, 6-2 پيروز شد.

راديك 26 ساله كه تا كنون از دور سوم تورنومنت بالاتر نرفته، حتي نتوانست اين باخت را به تخصص حريفش در خاك رس نسبت دهد.او گفت: “حتي اين سطح مورد علاقه اش نيست.” راديك پس از مسترز ميامي به مدت دو ماه استراحت كرده بود و هفته گذشته در دوسلدورف از مصدوميت ناحيه ران رنج مي كشيد ولي حاضر نشد دليل شكست را مصدوميت اعلام كند: “من امشب درباره اين موضوع صحبت نخواهم كرد.من مسابقه را به بازيكني واگذار كردم كه از من بهتر بازي كرد.درباره آن صحبت نمي كنم.من انتخاب كردم.شركت كردم.سالم بودم.شكست خوردم.در زمين وحشتناك حركت مي كردم.اولين قدم من هميشه بر روي اين سطح خيلي بد است.هميشه حس مي كنم اين سو و آن سو مي روم يا روي يك پا حركت مي كنم يا متوقف نمي شوم يا چيزي شبيه آن.پس حركت پاهايم بر روي اين سطح خيلي بد است.”

همچنين قهرمان سال 2003 و شماره 1 پيشين جهان، خوان كارلوس فررو به راحتي 6-1, 6-4, 6-3 وايلد كارد فرانسوي، جاناتان دِ ويجي را از پيشرو برداشت.بازيكن 32 ساله اسپانيايي كاملا از عملكردش راضي نبود ولي گفت سنش او را اذيت نكرده: “وقتي وارد زمين شدم به اين فكر نكردم كه جوان يا پير هستم، تنها چيزي كه سعي در انجامش دارم خوب بازي كردن است.”
در ديگر بازي هاي مهم روز يكشنبه، سيد چهاردهم، فرناندو ورداسكو 73 درصد امتيازات سرويس را به خود اختصاص داد و 6-3, 6-2, 7-6(4) استيو دارسيس را حذف كرد.مايكل برر آلماني موفق شد سيد 30ام و راه يافته به نيمه نهايي مسابقات در سال 2010، يورگن ملزر را 6-7(5), 4-6, 6-2, 6-2, 6-3 شكست دهد و گام به مرحله بعد بگذارد.فابيو فونيني در سه ست و با نتيجه 6-0, 7-5, 6-1 از سد آدرين مانارينو گذشت.او 28 ضربه وينر زد و فقط 12 خطا داشت.استانيسلاس واورينكا در نبردي دشوار 6-3, 6-3, 4-6, 3-6, 6-2 فلاويو چيپولا را از پيشرو برداشت و پابلو آندوخار 6-1, 2-6, 1-6, 6-3, 6-1 بر ويكتور هانسكو غلبه كرد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
41 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: