نمایش پست تنها
قدیمی 04-01-2014, 09:57 PM   #237
moris
Senior Member

آواتار moris

پستها: 521
سپاس: 2,629
در 521 پست 4,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal - Fernando verdasco - Ana Ivanovic - Caroline Wozniacki
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون تورنمنت مایمی 2014

نقل قول:
نوشته اصلی توسط SHIR FarHad نمایش پست ها
رافا توی مصاحبه ی بعد بازی با جوکوویچ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه "تو همیشه میگفتی از چالش و مبارزه لذت میبری ,با وجود حضور نواک هنوزهم به این معتقدی ؟ "جواب جالبی میده

رافا میگه : چالش رو دوست دارم اما احمق نیستم (البته با خنده میگه)

؟ You like challenges, you said many times. Are you glad Novak exists
RAFAEL NADAL: No. I like challenges, but I am not stupid.

چیزه جدیدی نیست.رافا چندین بار گفته دوست نداره جلو نواک قرار بگیره.تو استرالیا هم تو کنفرانس گفت همین حرف رو.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط swiss express نمایش پست ها
بعد از پست ناشيانه و صد البته شاهكار ! شما در مورد سرو,شما رو در جايگاهي نديدم كه بخواهم حتي جواب بدم ولي لازم ديدم چند نكته رو گوشزد كنم.

به هر حال در بحث سرو, اقا مهدي گل خيلي شيك و كامل جواب شما رو داد.منم خواستم چند نكته رو اضافه كنم.اينكه رافا 60 متر پشت بيس لاين و تاكيد بيش از حد در استفاده از top spin داره(خود راجر هم گفته سبك بازي رافا در اين دوران unusual هست) و spin بيش از حد در نتيجه باعث كاهش سرعت توپ و در نتيجه فرصت جايگيري و footwork صحيح و زمان execute كردن به خصوص از ناحيه بك هند رو به نواك ميده.

اينكه ضربات بك هندش كوتاه هست و نواك اون توپ هاي كوتاه رو با بك هندش pounce ميكنه(فينال 2011 مسترز رم)

اينكه بر خلاف راجر توانايي taking the ball early رو چه در رالي ها و چه در ريترن نداره و كلا يه دونه return winner تو كل عمر ورزشيش نداشته! در زمان ريترن 70 متر پشت بيس لاين كه تو كل تور ATP و challengers و صد البته futures هيچ موجودي انقدر پشت بيس لاين نميره!همين امر سبب شده نواك با كم سرعت ترين slice serve ها ,يه ريترن كوتاه از رافا بگيره و در ادامه رافا رو تحت فشار بگذاره.

اينكه مقابل نواك اعتماد به نفسش رو از دست ميده(خود توني نادال بعد از اون 7 باخت معروف تاكيد كرده بود كه رافا مقابل نواك nervous ميشه)و از forehand down the line كه هميشه barometer اعتماد به نفس رافا محسوب ميشه كمتر استفاده ميكنه(سرتاسر سال 2011)و تو رالي ها از ترس unforced errors كوتاه بازي ميكنه

راجر با نزديك بازي كردن به بيس لاين, استفاده كمتر از top spin كوتاه بازي نكردن, footwork سريع,take the ball early كردن, فرصت footwork صحيح و timing رو تو رالي ها به نواك نميده .ايا اين به سرو ربطي داره؟

به هر ترتيب حرف بسيار عجيبي زدي.خيلي از بازي ها كه نواك خيلي راحت رافا رو برده,سرو ش تو اون روز از رافا بهتر كه نبوده,بعضا رافا بهترم سرو كرده(فينال Wimbledon 2011)
در ضمن اينكه شما ميگي سرو راجر خيلي بهتره,خودش پذيرفتن اين واقعيت كه راجر اساسي ترين ضربه رو توي تنيس داره كه خودش مزيت بزرگيه.و بخش عمده اى از مصدوميت هاى رافا ازهمين 10 دقيقه وقت صرف سرويس گيم هاش كردن نشات مى گيره,كه جديدا هم به كمرش اسيب زده.

راجر در سال 2003 به دليل مشكل طولاني مدت كمرش,از خدمت اجباري نظام وظيفه ارتش سوييس معاف شد و اينكه تو تمام اين سالها با بازي هوشمندانه از مصدوميت دورى كرده(به جز سال قبل) واقعا فوق الاده اس و اينكه هنوز تو سن 32 سالگى تو فينال Indian wells تو ست سوم نواك رو به تاي بريك ميكشونه جاي تحسين داره و اينكه زمانيكه 5-6 در ست اخر جلو بود 4 امتياز تا قهرماني فاصله داشت در حالي رافا توي سن 27 سالگي توانايي گرفتن ست رو هم از نواك نداره چه برسه به قهرماني نزديك بشه!الان توي 3 تا بازى اخرش با نواك كه همگي در فينال بوده يه ست كه نگرفته هيچ, نتونسته 5 گيم تو يه ست از نواك بگيره.

اون دوست گلم از من خواسته بود كه يه تا پيك مجزا باز كنم و اونجا پست هامو ارسال كنم,كه شما به اين موصوع ورود كردي كه اصلا به شما مربوط نبود.دوستان پست هاي منو دوست داشتند و خود شما در چند پست كه رافا رو ستايش كردم از بنده سپاس گذاري كردى ولى بعد از اون كه غالب پست هام پيرامون راجر بود,به معترضين پيوستى و با توجه به تنفر غير معمولى كه شما از راجر دارى,خيلي جاي تعجبى نداره كه پست ها براي شما ملال اور شد

اون اقايى كه شما ازش دفاع ميكني و دائما در حال شمارش و ا پديت كردن تبريك هاست! اگه يه خورده يادتون باشه بعد از باخت راجر تو IW خاطرات لذت بردنش از باخت هاي راجر براش تداعى شده بود كه همون زمان مهدى جان گفت كه ورق بر ميگرده و اميدواريم كه طرفين مقابل ظرفيت داشته باشند,حالا شما حتي ظرفيت پيام تبريك كه يه موضوع كاملا عادى هست رو نداريد؟

من خودم به شخصه حتي تبريك هم نگفتم و عادت به نمك روى زخم پاشيدن ندارم ولى دم هواداران خونگرم و با شخصيت راجر گرم كه وقار خود راجر رو دارنو فقط تبريك گفتن در حالى كه اون ها هم خيلي راحت مى تونستند از خاطرات 7 باخت پيا پى رافا ياد كنن(ركوردي كه رافا زد هيچ بازيكنى در سطح اول جهان ديگه نمى تونه تكرارش كنه) كه توى انواع و اقسام surface هاى گونا گون رخ داد (ا گر كرت هايى با سطوح ice & brick هم بود احتمالا اونارو هم مى باخت!)همين الانم فعلا 3 تا شده.

بريد دعا بجون راجر كنين كه اون نيمه نهايى رولند گاروس 2011 نواك رو برد وگرنه هم ابروي كل تنيس مي رفت زير سوال بعد از 4 باخت پياپى تو فينال همه اسلم ها به علاوه 4 باخت تو فينال مسترزها, هم تن اون پيرمردrod laver مي لرزيد.

در مورد اون 2 پست هم قبلا گفتم كه صرفا جنبه طنز داشت.خواهش ميكنم يه خورده قدرت گيرايى تو بالا ببر.

من تصور مى كنم مشكل شما به 2 دليل باشه1.تنفر غير معمول از راجر2.توهم پيشكسوتى و باقي موندن تو گذشته .همونجورى كه مهدى عزيز گفت ,خوش به حال ما كه اون موقع نبوديم تا از اين پست هاي شاهكاربه قول خودت شوما!!!!!!!!(اين 200 تا علامت تعجب رو هم گذاشتم چون شما نادالى ها به زيادش علاقه عجيبي دارين) بهره مند شيم

ظهری کلی نوشتم واست اما متاسفانه تب مرورگرم بسته شد و دیگه حسش نیست جزئی جواب بدم.

از این به بعد دقت کن وقتی میگی نمیخوام جواب بدم نیای 60 70 تا لاین بنویسی !!! اونوقت بخوای جواب بدی فکر کنم ....
.
یه سری از نوشته هات که توضیح الواضحات هست بیشتر.
.
یه سری هاش هم که غلطه مثل اون اسپین بالا و کاهش سرعت توپ. که کاملا برعکس .مثلا اسپینهای فورهند راجر خیلی بیشتر از رافا هم هست در بعضی مواقع.
.
پشت بیس لاین رفتن هم یه سبکه و جواب هم داده سالها.مثلا راجر توپ رو بکهندش رو در صورت امکان مقابل رافا میاره رو فورهند و سعی میکنه با فورهند جواب بده که خب ایرادی هم نیست .
.
یه سری حرفهات هم بیشتر به درد سال 2011 میخوره تا الان و اون موقع خریدار داشت.
.
اینکه اگر X رخ میداد Y اتفاق نمی افتاد یه حرف مسخره ست(رولند 2011) ولی شما داری به صورت فکت بیانش میکنی و نشون میده پستتون بیشتر بر مبنای احساسات هست. طرفدارهای رافا هم میتونن بگن اگر راجر نبود الان رافا به جای راجر 17 گرند داشت.
.
هیچ ورقی واسه نادال برنگشته و هنوز هم شماره یک جهان هست و آمارش حداقل از علی دایی شما بهتر بوده.
.
اگر 7 باخت آبرو ریزی هست که باختن به یه بازیکن 17 ساله که سطح تخصصیش هم هارد نیست در همین میامی اسمش چیه ؟؟؟ حالا دیگه آمار هد تو هد هم پیشکشت.
.
در مورد ست نگرفتم رافا هم از نواک شما فکر کنم پارسال کل تور رو خواب تشریف داشتی و آخر تور بیدار شدی ؟؟ رافا در 2 بازی مهم یعنی گرنداسلم نواک رو شکست داد.از مونت کارلو 2012 تا us open 2013 هم طی 7 بازی فقط یکبار نواک موفق بود و 6 بار شکست خورد.
.
باقی چرت و پرتهات هم حس جواب دادن نیست دیگه.همین رو هم که جواب دادم گفتم فک نکنی همه اینجا به به چه چه میکنن واست.هنوز اون پستت که نوشتی اگر از پستهام تشکر نکنید من میرم از این سایت یادمون نرفته !!!
.
راستی جانور خطاب کردن رافا هم میزارم به حساب عقده های چند سالت !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(حال کن با اینا حالا )
بعد میگن علی دایی توهینه !
moris آنلاین نیست.  
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: