نمایش پست تنها
قدیمی 01-06-2012, 10:33 PM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

روز پنجم مسابقات تنيس دوحه با شگفتي هاي زيادي همراه بود.قبل از آغاز ديدار ابتدايي روز بين راجر فدرر و جو ويلفرد سونگا،بازيكن سويسي و مدافع عنوان قهرماني، به دليل مصدوميت از ناحيه كمر از ادامه تورنومنت انصراف داد تا سونگا به فينال صعود كند.

فدرر از مسئولين برگزاري مسابقات عذرخواهي كرد و گفت:”من امروز بهبودي زيادي احساس نكردم و به نظرم زمان مناسبي براي خطر كردن نيست.من هنوز درد دارم و براي همين اين بهترين تصميم ممكن است، البه خيلي هم سخت...لحظه غم انگيزي براي من،تورنومنت و هواداران است ولي سلامتي از هرچيز ديگري مهم تر است.”
فدرر گفت كه مصدوميت در ست اول مسابقه با زمليا ايجاد شده:”پس از آن نمي توانستم كه خوب سرويس بزنم، ديروز هم همينطور بود.درباره استراليا،من خوش بين هستم،چون مصدوميتم خيلي خوب نيست ولي خيلي هم شديد نيست.من در گذشته هم مصدوميت كمر داشته ام.اين اصلا خوب نيست،در غير اين صورت بازي مي كردم ولي با بازي نكردن و درمان مناسب پزشكي،تا چند روز آينده بهبود خواهم يافت.”
با توجه به كناره گيري فدرر،فرصتي به وجود آمد تا سونگا و استفان ادبرگ، اسطوره سوئدي و مرد اخلاق تنيس باهم يك ديدار نمايشي در يك ست برگزار كنند.در اين ديدار نمايشي كه در نهايت 7-5 با برتري سونگا به پايان رسيد، لحظاتي به ياد ماندني و جذاب براي تمشاگران توسط دو بازيكن خلق شد.
اما در ديگر ديدار نيمه نهايي،گائل مونفيس در يك بازي زيبا و ديدني 6-3, 6-4 رافائل نادال، شانس اول قهرماني مسابقات را شكست داد.مونفيس كه در 9 رويارويي گذشته با نادال فقط يك پيروزي كسب كرده بود، با سرويس هاي اول خوب و توانايي تعقيب توپ ها ست اول را برد.در ست دوم، نادال سطح بازيش را به وضوح ارتقا داد و توانست 4-1 پيش بيفتد ولي ازينجا به بعد اين مونفيس بود كه 16 امتياز از 21 امتياز بعدي را برد تا بازي را 5-4 به نفع خود سازد و در نهايت با سرويسش كار را تمام كند.

مونفيس:”من فقط بازي خودم را انجام دادم.به نظرم ديشب بازي خيلي خوبي انجام دادم و حس خوبي نسبت به آن داشتم.امروز مي دانستم كه اگر با همان روحيه جلوي رافا ظاهر شوم موفق خواهم بود.”
او درباره ديدار با هموطنش در فينال گفت:"بازي كردن در مقابل جو هميشه سخت است چون بازيش با قدرت همراه است و شكست دادنش از عقب زمين مشكل است.پس من به تمركز ذهني و تمركز بر روي بازيم نياز دارم."
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: