نمایش پست تنها
قدیمی 05-21-2012, 11:18 PM   #7
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

بازگشت رافا در رم؛ سومين عنوان فصل در خاك رس

پس از كسب ششمين قهرماني در رقابت هاي تنيس مسترز رم، رافائل نادال به رنكينگ 2 باز مي گردد.يك روز بعد از بارش باران و به تعويق افتادن ديدار نهايي تورنومنت رم، رافائل نادال و نواك جوكويچ به زمين مسابقه آمدند تا سي و دومين رويارويي خود را برگزار كنند.جوكويچ بلافاصله تحت فشار ضربات حريفش قرار گرفت و دو فرصت بريك را در گيم نخست ناكام گذاشت، ولي اين نادال بود كه اولين ضربه را در گيم پنجم زد و 3-2 پيش افتاد.با اين وجود، بازيكن صرب در گيم بعدي بريك كرد و جريان بازي را به سود خود تغيير داد.در امتياز 5-4, 30/30 بر روي سرويس نادال، جوكويچ با چند ضربه اساسي فرصت كسب امتياز را پيدا كرد ولي اشتباه داور خط در خارج اعلام كردن ضربه جوكويچ باعث تكرار امتياز شد.جوكويچ عصباني، دو امتياز بعدي را با خطا از دست داد و اين نادال بود كه در يك رالي خيره كننده موفق شد امتياز نهايي گيم بعدي را به دست آورد و با سرويسش به ست نخست پايان داد.

نادال خيلي زود موفق شد از نيروي حركتيش استفاده كند و به لطف خطاهاي رو به افزايش جوكويچ و تسلط از بيس لاين، 2-0 در ست دوم پيش بيفتد.مرد شماره 1 تنيس جهان در گيم بعدي چهار فرصت و در گيم پس از آن يك فرصت ديگر را براي پس گرفتن بريك از دست داد و در نهايت با انجام چهارمين خطاي سرويس خود، پس از 2 ساعت و 20 دقيقه، 7-5, 6-3 شكست خورد.

اين بيست و يكمين قهرماني نادال در رقابت هاي مسترز بود كه او را از اين نظر در صدر تعداد عناوين كسب شده در تاريخ قرار مي دهد.بازيكن اسپانيايي كه هفته گذشته رتبه 2 رده بندي تنيس مردان را به راجر فدرر داده بود، با اين برد به جايگاه خود بازگشت و به عنوان سيد دوم مسابقات رولند گاروس حاضر خواهد بود.
رافا: “خوشحالم كه بدون واگذاري ست در مقابل بهترين بازيكنان دنيا مانند برديچ، فرر و جوكويچ در رم برنده شدم.اين جام قهرماني را در اتاقم خواهم داشت.يك روياست.اين اعتماد به نفس را دارم كه خوب بازي مي كنم و اين وقتي مي آيد كه در سطح مناسب هستم.اميدوارم اين روند را ادامه دهم.”
جوكويچ كه فصل قبل موفق شده بود در اين مسابقات پيروز شود، در فينال سال 2009 هم برابر نادال مغلوب شده بود و حالا با ركورد 30 برد و 5 باخت به مسابقات رولند گاروس وارد مي شود.
نواك گفت: “او هميشه شانس پيروزي بيشتري دارد، حتي اگر هفت مرتبه در مقابلش پيروز شده باشم.او بهترين بازيكن دنيا بر روي اين سطح است.به نظرم مسابقه امروز خيلي نزديك بود، هرچند كه او در دو ست برنده شد.اگر از فرصت هاي خود در مقابل رافا استفاده نكنيد، او نيروي حركتي را در اختيار مي گيرد.من خطاهاي زيادي دادم و اين نبايد در برابر نادال رخ دهد.با اعتماد به نفس به پاريس مي روم و هفته خيلي خوبي داشتم.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: