نمایش پست تنها
قدیمی 05-19-2012, 09:25 AM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

نادال در نيمه نهايي؛ مصاف فدرر و جوكويچ

رافائل نادال، مرد شماره 3 تنيس جهان نمايش خيره كننده اي در مرحله ¼ نهايي مسابقات مسترز رم داشت و در دو ست، 6-4, 7-5 توماس برديچ را مغلوب كرد.فيناليست هفته گذشته مادريد، با نادال در رالي هاي سخت درگير شده بود ولي در پايان توسط بازيكن اسپانيايي در نبرد 2 ساعت و 6 دقيقه اي كنار زده شد.پس از عقب افتادن 4-2 در ست دوم، نادال پنج تا از شش گيم بعدي را به خود اختصاص داد تا 31مين پيروزي اين فصل خود را جشن بگيرد.
نادال بعد از بازي گفت: “من يكي از بهترين بازي هايم در خاك رس را مقابل يك حريف سخت ارائه دادم.مسابقه بزرگي بود و يكي از مسابقات با كيفيت اين فصل، چون سطح حريفم بالا بود و با اعتماد به نفس بازي مي كرد.من در كل مسابقه تحت فشار بودم.فرصت هايم بر روي ريترن خيلي كم بود پس مجبور بودم تمركز كنم.چند ضربه فوق العاده زدم و اينگونه ضربات اعتماد به نفس مي آورند.”

نادال 25 ساله به دنبال كسب ششمين قهرماني در رم و سومين در اين فصل است.او براي حضور در ديدار پاياني به مصاف هموطنش، داويد فرر مي رود.سيد ششم و فيناليست سال 2010 مسابقات، 79 درصد امتيازات سرويس اول را كسب كرد و سه مرتبه ريشارد گاسكه را بريك كرد تا پس از 1 ساعت و 47 دقيقه، 7-6(4), 6-3 به پيروزي دست يابد.بازيكن اسپانيايي در اين هفته حتي يك ست را هم واگذار نكرده و به دنبال صعود به پنجمين فينال فصل 2012 (چهارمين بر روي خاك رس) است.
فرر: “مسابقه دشواري بود و خوشحالم كه به نيمه نهايي رسيدم.مسابقه مسترز است و خيلي نزديك بود.مسابقه خوب و باثباتي بود و تفاوت فقط در بعضي امتيازات بود.وقتي در ست نخست پيروز شدم كار راحت تر شد و ديدم كه او بيشتر از من خسته است.”

ديگر مسابقه نيمه نهايي بين نواك جوكويچ و راجر فدرر برگزار خواهد شد.يك روز پس از آزمايش شدن مقابل خوان موناكو، مرد شماره 1 تنيس جهان به ميدان مسابقه بازگشت و 7-5, 6-1
جو ويلفرد سونگا را از پيش رو برداشت.بازيكن صرب دو مرتبه بريك سرويس را در ست نخست هدر داد ولي در گيم دوازدهم يك بار ديگر دفاع بازيكن فرانسوي را شكست تا پيروز شود.جوكويچ در ست دوم كاملا مسلط بود و با دو بريك ديگر به مسابقه 83 دقيقه اي پايان داد.
مدافع عنوان قهرماني رقابت ها، ركورد 21 برد و 3 باخت در رم را دارد و يك بار ديگر در فصل 2008 (با شكست واورينكا) به قهرماني رسيده .او درباره مسابقه امروز گفت: “من در ست دوم يكي از بهترين ست هاي خاك رس امسال را داشتم و اين براي چالشي كه فردا با آن روبرو مي شوم و رولند گاروس دلگرم كننده است.هر مسابقه كه مي گذرد حس بهتري دارم.واقعا با سال 2011 مقايسه نمي كنم.مي گويم كه اين فصل جديديست و تا به اينجا نتايج خوبي داشته ام و در رم خوب بازي كرده ام.سطح بازيم با پيشرفت تورنومنت بالا مي رود و اين مهم است.”

از سوي ديگر، راجر فدرر چهار مرتبه سرويس آندرياس سپي را بريك كرد و 81 درصد سرويس هاي اولش را وارد زمين كرد تا در فقط 54 دقيقه با نتيجه 6-1, 6-2 به مرحله بعد صعود كند.
فدرر: “من از همه چيز راضي بودم.مي دانستم كه سپي از حمايت تماشاگران برخوردار است و مسابقه دشواري خواهد بود.من موفق شدم از همان ابتدا به او فشار وارد كنم، هجومي باشم و كاملا جواب داد.پيروزي خوبي بر روي خاك رس بود.”
بازيكن سويسي كه هفته گذشته در مادريد قهرمان شد، به دنبال كسب پنجمين عنوان اين فصل خود مي باشد و در آخرين رويارويي خاك رس با نواك جوكويچ، به روند 43 پيروزي متوالي او در نيمه نهاي رولند گاروس سال گذشته پايان داد.
فدرر ادامه داد: “فردا فرصت مقابله با جوكويچ را دارم.به آن مسابقه چشم دوخته ام.يك بازي ديگر در نوبت شب.خوشحالم كه اينقدر خوب در زمين بازي مي كنم.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: