نمایش پست تنها
قدیمی 05-14-2012, 10:19 AM   #7
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

در جستجوي خوشبختي؛ فدرر سومين قهرماني ماريد را جشن گرفت

راجر فدرر خاطره به ياد ماندني را بر روي خاك رس آبي جنجالي مادريد به جاي گذاشت و با پيروزي 3-6, 7-5, 7-5 برابر توماس برديچ به بيستمين عنوان قهرماني مسترز خود دست يافت تا با ركورد رافائل نادال در اين زمينه برابري كند.
برديچ فينال را خوب شروع كرد و در اولين فرصت ممكن سرويس حريفش را بريك كرد و 2-0‌ پيش افتاد.او تا پايان ست از سرويسش محافظت كرد و برنده شد.فدرر براي به تساوي كشاندن بازي آماده به نظر مي رسيد و بريك زود هنگام در ست دوم به او كمك كرد تا فرصت پايان دادن به ست با سرويس را كسب كند.با اين وجود، سيد سوم فرصت ست پوينت را در گيم نهم هدر داد و برديچ موفق شد نتيجه را برابر كند ولي خطاي سرويس بازيكن چك تبار در گيم دوازدهم برايش گران تمام شد تا فدرر يك مرتبه ديگر بريك كند و ست دوم را به خود اختصاص دهد.

پس از ناكام گذاشتن دو فرصت بريك در ابتداي ست سوم، فدرر در گيم هشتم با استفاده از دو خطاي پياپي سرويس برديچ موفق شد بريك كند و در موقعيت پيروزي قرار گيرد.هرچند سيد ششم اجازه اين كار را نداد و بلافاصله بريك سرويس را باز گرداند ولي نتوانست از چهارمين فرصت مچ پوينت بازيكن سويسي نجات يابد و مسابقه پس از 2 ساعت و 38 دقيقه پايان يافت.
فدرر: “من درباره پيروزي در مسابقه نخست نگران بودم و حتي درباره حريف مرحله دومم فكر نمي كردم.قبل از شروع تورنومنت خيلي واقع گرا بودم.اعتماد به نفس در حال بازگشت است.من [از رقابت ها] دور بودم و خيلي زمان نبرد تا اعتماد به نفسم را باز گردانم، مخصوصا حالا كه در نه ماه گذشته خيلي خوب بازي كردم.”

برديچ به دنبال دومين قهرماني خود در تورنومنت هاي مسترز بود و با اين شكست به ركورد 7 برد و 7 باخت در بازي هاي نهايي رسيد.او در طول هفته گذشته فوق العاده ظاهر شد و در راه رسيدن به فينال حتي يك ست هم واگذار نكرد و حريفاني چون فرناندو ورداسكو و خوان مارتين دل پوترو را مغلوب كرد.
برديچ گفت: “فقط مي خواهم بگويم كه مسابقه خيلي نزديكي بود.شما گاهي اوقات نياز داريد تا اصلاحات كوچكي را در بازيتان انجام دهيد تا در چنين مسابقه اي برنده شويد، ولي امروز اين اتفاق برايم رخ نداد.تا روز آخر هفته عالي برايم بود.در حال حاضر واقعا ناراحتم كه اينگونه پايان يافت.من در فينال شكست خوردم ولي پس از چند ساعت نكات مثبتي را خواهم ديد.هفته خيلي خوبي داشتم، چند بازيكن بزرگ را شكست دادم و به فينال رسيدم.”

فدرر پس از كسب 258مين پيروزي در مسابقات مسترز و سومين قهرماني مادريد به رنكينگ 2 بازگشت.او ادامه داد: “حس شگفت انگيزي دارد.ببينيد، تورنومنت سختي بود و حركت در آن سخت بود ولي شما فقط بايد با آن كنار بياييد و سعي كنيد بهترين نتيجه را به دست آوريد.تنيس خوب وجود داشت و همچنين تنيس بد هم وجود داشت، اين را در همه مسابقات مي بينيد، ولي به نظرم سطح مسابقات با توجه به شرايط خيلي خوب بود.”
مهمان ويژه ديدار نهايي و مراسم اهداي جوايز، ويل اسميت بازيگر مشهور سينماي هاليوود بود كه جايزه ويژه اي هم به قهرمان مسابقات تقديم كرد.لباسي كه در جريان فيلمبرداري “مردان سياه پوش 3” به تن كرده بود.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: