نمایش پست تنها
قدیمی 05-13-2012, 12:11 AM   #6
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

ليز خوردن به سمت رنك 2؛ فدرر يك گام ديگر نزديك شد

نفر هفتم رنكينگ تنيس مردان، توماس برديچ به سومين فينال مسترز دوران بازي خود صعود كرد.بعد از ظهر شنبه و در زمين خاك رس مادريد، برديچ از يك بريك در ست نخست بازگشت و اجازه نداد خوان مارتين دل پوترو با سرويسش در امتياز 5-4 به ست اول پايان دهد و در تايبريك به پيروزي رسيد.ست دوم سناريو متفاوتي داشت و اين بار بازيكن چك تبار بود كه 3-1 پيش افتاد ولي كار دوباره به تايبريك رسيد و برديچ در پايان 7-6(5), 7-6(6) برنده شد.
برديچ: “من قطعا خيلي از بازي اين هفته خودم راضي هستم.مهم نيست كه چند ست از دست مي دهيد يا نه، مهم نحوه آن است.گاهي اوقات مي توانيد در كل تورنومنت بجنگيد و به فينال هم برسيد.قطعا حس كردم كه دل پوترو تا به اينجا سخت ترين خواهد بود، بدون شك.از ابتداي مسابقه اين حس را داشتم كه او خوب خواهد بود و بازي سختي مي شود.من براي اين مسابقه اعتماد به نفس داشتم؛ به خودم باور داشتم و توانستم انجامش دهم.”

دل پوترو ركورد 10 پيروزي پياپي را بر روي خاك رس داشت و هفته گذشته در استوريل به قهرماني رسيده بود.او پس از بازي گفت: “مسابقه خيلي طولاني و خيلي نزديك بود.فكر كنم هر دو به يك اندازه امتياز كسب كرديم.ولي اين تنيس است و يكي از دو نفر بايد شكست بخورد و او در تايبريك ها بهتر از من بود.آن ها امتيازات مهم بود.بهترين حس را ندارم چون شكست خوردم.ولي او در تايبريك شايستگي بالايي داشت و عادلانه برنده شد.”
برديچ به دنبال كسب دومين قهرماني مسترز خود پس از پاريس 2005 (با شكست ليوبيچيچ) خواهد بود در حاليكه دومين تلاشش در فينال ميامي 2010 مقابل اندي راديك ناكام ماند.او براي تكرار اين موفقيت بايد از سد راجر فدرر بگذرد.

قهرمان دو دوره مسابقات بازي بي نقصي را در برابر يانكو تيپسارويچ ارائه داد و با كسب 76 درصد امتيازات سرويس و سه بريك سرويس، در 1 ساعت و 7 دقيقه 6-2, 6-3 حريفش را مغلوب كرد تا در فاصله يك برد با رنكينگ 2 قرار گيرد.فدرر با اين پيروزي مجموع جايزه مالي دوران بازي خود را به 70 ميليون دلار رساند و ركورد 44 پيروزي و 3 شكست از زمان شكست در نيمه نهايي آزاد آمريكا 2011 را در كارنامه اش ثبت كرد.
فدرر: “در واقع از رنكينگ 2 خبر نداشتم.من بر روي اين هفته تمركز كرده ام.سعي مي كنم خوب بازي كنم و تا جايي كه مي توانم پيش بروم.موفق شدم كه بر روي يك روند قرار بگيرم.هر چه كه هفته پيش رفت من در شرايط سخت بهتر بازي كردم، مخصوصا با وجود باد در بازي امروز.”

تپيسارويچ كه براي دومين بار در نيمه نهايي يك تورنومنت مسترز متوقف شد، چنين گفت: “به نظرم مهم ترين دليل اين بود كه او بازيكن بهتري نسبت به من بود.موضوع مهم اينست كه او خود را خيلي خيلي خوب با باد تطبيق داد.به نظرم جدا از اينكه بهترين بازيكن است، او شايد بهترين بازيكن جهان در تطبيق يافتن با هر شرايطي در زمين است.تورنومنت خوبي براي من بود، در نيمه نهايي بازي كردم، دو يا سه بازيكن بزرگ را شكست دادم.ولي كمي از عملكرد امروزم ناراحتم و هنوز فكر مي كنم مي توانستم بهتر باشم.”
بازيكن سويسي درباره رويارويي با برديچ ادامه داد:”مسابقه سختي خواهد بود، برديچ خودش خوب بازي مي كند و زمين سريع است، پس تهديد بزرگي مي تواند باشد.اميدوارم بتوانم بازي خوبي بر روي سرويسم نمايش دهم و از آنجا پيش بروم ولي او واقعا مي تواند بازيش را تحميل كند و اين باعث مي شود بازيكن سختي براي رويارويي باشد.”

ویرایش توسط Nima93 : 05-13-2012 در ساعت 12:33 AM
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: