نمایش پست تنها
قدیمی 01-12-2012, 08:21 PM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

سيد اول مسابقات سيدني، خوان مارتين دل پوترو از دور مسابقات حذف شد.در ديدار ¼ نهايي برابر ماركوس باقداتيس قبرسي، دل پوترو نتوانست هم پاي حريفش بازي كند و در پايان 7-6(7), 6-4 شكست خورد.باقداتيس كه در سال 2010 در اين مسابقات قهرمان شده بود، توسط تماشاگران استراليايي به شدت تشويق مي شد كه همين باعث شكايت دل پوترو پس از پايان ست اول به داور مسابقه به خاطر فرياد كشيدن تماشگران در امتياز ست پوينتش شد.فرگوس مورفي، داور صندلي درخواست ماموران امنيتي بيشتري براي كنترل نظم كرد و در حالي كه تماشاگران در ست دوم كماكان به تشويق خود ادامه مي دادند، دل پوترو بدون هيچ اعتراضي به بازي ادامه داد.بعد از پايان مسابقه، دل پوترو گفت كه نمي داند چرا باقداتيس قبرسي در استراليا (كشوري با مهاجران قبرسي زياد) اينقدر طرفدار دارد:”من نمي دانم قبرس كجاست، به استراليا نزديك است يا نه، ولي تماشاگران زيادي براي ديدن بازيش اين جا بودند.گاهي اوقات بازي كردن وقتي كه تماشاگران در طول امتيازات سر و صدا مي كنند سخت است ولي من اينگونه جوي را دوست دارم.بعضي ها ماركوس را تشويق مي كردند، بعضي ها من را ولي من هيچ امتيازي را به خاطر سر و صداي آن ها از دست ندادم.ماركوس هميشه در استراليا باانگيزه بازي مي كند چون مردم زيادي او را تشويق مي كنند.”

باقداتيس:”من مشكلي نديدم، تنها در ست پوينت بود كه يك نفر صحبت كرد يا فرياد كشيد.منظورم اينست كه حواس من را هم پرت كرد.من خوش شانس بودم كه آن امتياز را بردم.اين تنها چيز بديست كه وجود دارد.”
او ادامه داد:”من امروز عالي بازي كردم، ديروز در شرايط سخت نتوانستم چنين بازي را ارائه دهم و مربيم گفت كه در زدن ضرباتت ريسك كن و من همين كار را كردم.من واقعا هجومي بازي كردم.خيلي خوب بود.”
باقداتيس در نيمه نهايي با جولين بنتو بازي مي كند.بنتو 6-2, 6-4 آلكس بوگومولوف را شكست داد.ديگر ديدار نيمه نهايي بين ياركو نيمينن و دنيس ايستومين خواهد بود.ايستومين 6-3, 6-3 بر بابي رينولدز آمريكايي غلبه كرد و ايستومين سيد سوم مسابقات، ريشارد گاسكه را 6-4, 7-6(4) از پيش رو برداشت.

در بخش زنان، اميدهاي پترا كويتوا براي كسب رنكينگ 1 ناكام ماند.نا لي با قدرت جسماني برترش موفق شد 1-6, 7-5, 6-2 پترا كويتوا را مغلوب كند.هرچند لي ست اول را واگذار كرد و در ست دوم يك بريك عقب بود، ولي توانست با جنگندگيش بازي را ببرد.
لي:”با بازي كه در ست اول انجام مي داد (كويتوا)، نمي دانستم چكار كنم.تسليم شوم؟هيچ كاري نمي توانستم انجام دهم.به نظرم در ست دوم بازي تغيير كرد چون گيم هاي سرويسش مثل ست قبل نبود كه امتيازات آن را با ضرباتش به دست مي آورد.”

لي چندين بار فرصت بريك شدن سرويسش را با سرويس هاي دوم عميق و شجاعانه ناكام گذاشت تا در رقابت باقي بماند.هرچه كه كويتوا را براي پايان دادن به بازي ناكام مي گذاشت، راه خود براي پيروزي را پيدا كرد.
لي ادامه داد:”بعد از پايان ست اول من از مربيم درخواست مشورت كردم و او به من گفت كه اگر همينگونه ادامه دهم بازي را به راحتي واگذار مي كنم.”
با اين حساب، كويتوا نمي تواند در هفته آينده به عنوان صدر نشين رنكينگ معرفي شود.او گفت:”من ست اول را خيلي خوب بازي كردم.من بازيكني بودم كه امتيازات را كسب مي كرد...و سپس در ست دوم، من كمي كند شدم و او خيلي خوب بازي كرد..من به او فرصت هاي خيلي زيادي دادم و او كار را تمام كرد.اين تنيس است، پستي و بلندي زيادي دارد.من در حال حاضر خيلي خسته ام.تورنومنت بعدي ملبورن است، اميدوارم آن جا بهتر نتيجه بگيرم و اينقدر خسته نباشم.”
در بازي پاياني تورنومنت، لي به ديدار ويكتوريا آزارنكا مي رود.آزارنكا هم مانند لي مجبور شد تا سطح بازيش را بالا ببرد و از شكست فرار كند.او 1-6, 6-3, 6-2 آگنيستا رادوانسكا را حذف كرد.
آزارنكا درباره ديدار با لي گفت:”به نظرم او امروز روحيه جنگندگي خيلي خوبي را نشان داد.ضربات او خيلي دقيق و همچنين سنگين هستند و شما بايد سعي در مقاومت كنيد، چون اينكار را خيلي خوب انجام مي دهد.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: