نمایش پست تنها
قدیمی 07-04-2012, 12:52 AM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

آرامش براي ماري، هيجان براي آلمان؛ 8 نفر برتر مشخص شدند

اميد بريتانيا و سيد چهارم مسابقات ويمبلدون، اندي ماري براي پنجمين فصل پياپي به مرحله ¼ نهايي صعود كرد.در مسابقه اي كه روز گذشته به علت بارندگي متوقف شده بود، ماري 16 ايس و 35 وينر زد تا 7-5, 6-2, 6-3‌ مقابل مارين چيليچ به پيروزي برسد.بازيكن 27 ساله در راه 30مين برد اين فصل (ركورد 30 برد و 9 باخت)، هفت تا از هشت فرصت بريك را نيز ناكام گذاشت.
ماري: “مسلما در مسابقات شما به نحوي نيروي حركتي را بنا مي كنيد و جلو مي افتيد و ناگهان كه متوقف مي شويد، وقتي باز مي گرديد حس مي كنيد همه چيز از ابتدا شروع شده.ولي امروز خوب عمل كردم.او ست سوم را خوب شروع كرد.چند فرصت داشت.ولي چندين سرويس خوب زدم.مخصوصا در ست سوم خيلي خوب سرويس زدم.سه يا چهار توقف داشتيم، ساده نيست.”

حريف بعدي براي اندي، داويد فرر خواهد بود كه به عنوان هفتمين مرد اسپانيايي از سال 1968 به مرحله يك چهارم نهايي ويمبلدون رسيد.فرر 17 تا از 19 امتياز حمله به تور را كسب كرد و فقط 18 امتياز سرويس را از دست داد تا در 1 ساعت و 58 دقيقه، 6-3, 6-2, 6-3 از سد خوان مارتين دل پوترو بگذرد.
سيد هفتم بعد از پيروزي گفت: “امروز يكي از بهترين بازي هايم بر روي چمن بود.ولي مطمئن نيستم كه آيا بهترين بود يا خير.در ويمبلدون باد زياد مي وزد.در يك زمين سرپوشيده، زير سقف، بازي كردن راحت تر است.توپ تغيير جهت نمي دهد و اين براي ما راحت تر است.”

سيد پنجم و راه يافته به نيمه نهايي فصل گذشته، جو ويلفرد سونگا بيش از 24 ساعت پس از شروع ديدارش آن را به پايان رساند.بعد از توقف بازي در نتيجه 6-4, 1-1 در دوشنبه، سونگا و مردي فيش ادامه بازي خود را امروز پيگيري كردند تا جايي كه بازيكن فرانسوي 4-2 در ست چهارم جلو افتاد ولي بارش مجدد باران براي دو ساعت آن ها را به رختكن فرستاد.با اين وجود، سونگا در بازگشت دو گيم ديگر را كسب كرد تا در نهايت 4-6, 7-6(4), 6-4, 6-4 حريف آمريكايي خود را حذف كند.
وقتي از سونگا درباره انتظارش از حريف بعدي، فيليپ كولشرايبر سوال شد، او چنين پاسخ داد: “بهترين بازي زندگيش.فكر كنم هيچ وقت به نيمه نهايي نرسيده پس حتما سخت تلاش خواهد كرد.انتظار بازي خيلي خيلي سختي را دارم.شايد بگوييد كه شانس من بيشتر است چون بارها مقابل او بازي كرده ام.ولي، مانند من، ما هيچ چيز براي از دست دادن نداريم.فقط بايد بازي خودم را ارائه دهم.برايم دشوار بود چون سال گذشته خوب بازي كردم.با آرامش بيشتري بازي خواهم كرد.”
فيش كه تصميم به عدم حضور در مسابقات المپيك لندن دارد، درباره مسابقه گفت: “من امروز به اندازه كافي براي بردن خوب بودم.بازيكنان زيادي را امروز مي توانستم شكست دهم.او يكي از بهترين هاي جهان بر روي اين سطح است.از عملكرد و بازيم در امروز راضي هستم.او ديروز به اندازه امروز خوب بازي نمي كرد.شايد من ديروز بهتر از امروز بازي كردم.پس چه كسي مي داند بدون وقفه به علت بارندگي چه اتفاقي مي افتد.”

كولشرايبر كه سيد 27ام تورنومنت است، با پيروزي 6-1, 7-6(4), 6-3 مقابل برايان بيكر براي نخستين بار در 33 حضورش به جمع هشت نفر برتر گرند اسلم رسيد.او 88 درصد امتيازات سرويس اول را به خود اختصاص داد و از هر سه فرصت بريك استفاده كرد.
كولشرايبر: “من خيلي خيلي خوشحالم.توصيف حس واقعيم خيلي سخت است.از نحوه بازيم خيلي راضيم.همچنين، در نهايت از نظر آب و هوا خوش شانس بودم كه توانستم بازيم را به پايان برسانم.حس فوق العاده ايست.قطعا جشن خواهم گرفت.حالا اعتماد به نفس بالايي دارم.”

اما در ديگر مسابقه باقي مانده از روز هشتم، فلورين ماير موفقيت آلمان را كامل كرد و به كمك 60 ضربه وينر 6-3, 6-1, 3-6, 6-2 از سد ريشارد گاسكه گذشت تا براي دومين به اين مرحله از رقابت ها برسد.با اين حساب، اين نخستين بار از سال 1997 (صعود بوريس بكر، نيكولاس كيفر و مايكل استيچ به ¼ نهايي ويمبلدون) است كه دو بازيكن آلماني به يك چهارم نهايي يك تورنومنت گرند اسلم مي رسند.
ماير گفت: “امروز بي نقص بازي كردم.واقعا خوب بودم.براي اولين بار در تورنومنت، بدون هيچ فشاري وارد زمين شدم.با بازيكني مسابقه دادم كه بين 15 نفر برتر جهان است.او شانس بيشتري داشت.من با فشار كمتري از قبل بازي كردم و عملكردم خيلي بهتر از دو مسابقه گذشته بود.حس باورنكردني دارم.هشت سال پيش در اين مرحله بودم و حالا دوباره اينجا هستم.پس روياي شگفت انگيزي برايم است.”ماير به مصاف جوكويچ خواهد رفت.

بازي هاي مرحله يك چهارم نهايي روز چهارشنبه برگزار خواهند شد.مانند هميشه، شما مي توانيد آخرين اخبار، نظرات و مصاحبه هاي بازيكنان و كارشناسان را در توييتر و عكس هاي منتخب روز را در فيسبوك ما مشاهده كنيد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: