نمایش پست تنها
قدیمی 07-01-2012, 06:17 PM   #2
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

فرار شبانه در زير سقف؛ ماري پيش از فرمان خاموشي برنده شد

شنبه شب در ويمبلدون، اندي ماري در جريان مسابقه پر تنش دور سوم مقابل ماركوس باقداتيس يك نگاه به حريفش و يك نگاه به ساعت داشت.سيد چهارم مسابقات در ادامه راهش ميان قرعه سخت، ست نخست را به دست آورد ولي بعد از شكست در ست دوم و تاريك شدن هوا مجبور شد ادامه بازي را نيم ساعت بعد و در زير سقف استاديوم اصلي پيگيري كند.با توجه به قوانين تورنومنت، بازي بايد تا پيش از ساعت 11 به پايان مي رسيد و در غير اين صورت تا روز دوشنبه به تعويق مي افتاد.بازيكن بريتانيايي با سرعت دادن به بازيش و استفاده از سرويس هاي خوب دو ست نهايي را به خود اختصاص داد تا 2 دقيقه بعد از ساعت 11 موفق شود 7-5, 3-6, 7-5, 6-1 پيروزي را به دست آورد.
اندي: “من خيلي مضطرب بودم، مي دانستم دشوار خواهد بود.فقط به نحوي راهم را در طول بازي پيدا مي كردم.واقعا مشكل داشتم، حتي در ست هاي نخست فرصت هاي زيادي خلق كردم ولي در زمين حس آرامش نمي كردم.به نظرم كيفيت تنيس زير سقف بالاتر رفت.من تحت تاثير اين بودم كه ساعت 11 بايد متوقف شوم بدون توجه به نتيجه.حتي اگر در ميانه يك گيم بوديم.ولي آره، قطعا خوشحالم كه به پايان رساندم.و در پايان جو عالي بود.”

حريف بعدي ماري، برنده ديدار حماسي 5 ساعت و 31 دقيقه اي خواهد بود.دو سال پس از ديدار تاريخي 11 ساعت و 5 دقيقه ايزنر و ماهو در ويمبلدون، مارين چيليچ كروات موفق شد كمي پيش از غروب آفتاب به دومين ديدار طولاني تاريخ ويمبلدون خاتمه دهد.بعد از برتري دو سته چيليچ در آغاز مسابقه، سم كوئري دو تايبريك خوب را به نمايش گذاشت تا سرنوشت ديدار به ست پنجم برسد.هرچند اولين فرصت براي چيليچ در گيم دوازدهم به دست آمد، ولي بازيكن آمريكايي سرويس را بريك كرد تا جريان مسابقه ادامه يابد.دو خطاي سرويس پياپي كوئري برايش گران تمام شد تا سيد شانزدهم يك بار ديگر فرصت برد را كسب كند و اين بار نتيجه را 7-6(6), 6-4, 6-7(2), 6-7(3), 17-15 به سود خود تمام كرد.
كوئري كه قصد داشت براي دومين بار بعد از سال 2010 به مرحله چهارم ويمبلدون صعود كند، درباره بازي گفت: “حس خوبي دارم.مي توانستم ست اول را ببرم.از دستم خارج شد.هرچند شكست خوردم، حس مي كنم خوب بازي كردم.به تابستان چشم دوخته ام.حس مي كنم در بالاترين سطح بازي مي كنم.با وجود شكست من براي تابستان و كسب نتايج مناسب اعتماد به نفس دارم.”
چيليچ: “ما رالي هاي خيلي زيادي نداشتيم كه از نظر بدني سخت باشد.بيشتر سرويس زدن و يك يا دو ضربه بود.بيشتر مانند راه رفتن در بازي براي مدت طولاني بود.امسال يك بازي 5 ساعت و 10 دقيقه اي ديگر را در خاك رس آرژانتين مقابل نلبنديان در جام ديويس بازي كردم، كه آن واقعا از نظر جسماني خيلي سخت بود.بايد بگويم اين بيشتر از نظر ذهني سخت بود تا در آن بمانم و با همه مشكلات روبرو شوم.”

سيد سي ام و فيناليست سه دوره رقابت ها، اندي راديك براي دومين سال متوالي در مرحله سوم شكست خورد.داويد فرر اسپانيايي بعد از واگذاري ست اول در 22 دقيقه نااميد نشد و پا به پاي راديك پيش رفت تا تايبريك طولاني ست دوم را به خود اختصاص دهد و نيروي حركتي مسابقه را به نفع خود تغيير دهد.كسب 73 درصد امتيازات سرويس و 45 ضربه وينر پيروزي 2-6, 7-6(8), 6-4, 6-3 را براي سيد هفتم به ارمغان آورد.بعد از پايان مسابقه و هنگام ترك زمين، راديك بوسه اي را به سمت هواداران فرستاد كه شايد نشاني از عدم بازگشت او به تورنومنت باشد.
وقتي از او در اين باره سوال شد، راديك چنين پاسخ داد: “نه.اين شايد يك طرز فكر ديگر درباره آن باشد.مي دانم كه روزنامه نگاران به وظيفه خود عمل مي كنند و اين چيزيست كه بايد انجام دهيد و اينگونه...من جوابي براي شما ندارم.نمي توانم چيز بيشتري به شما بگويم.در حال حاضر حس بهتري در اين تورنومنت نسبت به چند مدت گذشته داشتم.نه در اين تورنومنت، منظورم كل مسابقات اين فصل است.”

فرر كه به مصاف دل پوترو خواهد رفت، گفت: “من در اين فصل خيلي خوب بازي مي كنم.امروز مسابقه خيلي خيلي سختي بود.من خيلي باثبات و محكم بودم.در ست سوم و چهارم خيلي خوب ريترن كردم.از بازي امروزم خيلي راضيم.بازي بعدي با خوان مارتين دشوار خواهد بود.”
دل پوترو 23 ساله در 2 ساعت و 36 دقيقه كي نيشيكوري را مغلوب كرد.سيد نهم براي دومين حضور پياپي در دور چهارم، 12 ايس زد و 40 درصد امتيازهاي ريترن را كسب كرد تا 6-3, 7-6(3),
6-1 پيروز شود.
دلپو: “به نظرم اين بهترين عملكردم در اين هفته بود.واقعا هجومي بودم، سعي در محكم زدن توپ داشتم و تمام فرصت هاي بريك را ناكام گذاشتم.اين براي كنترل كردن بازي مهم است.به نظرم امروز خيلي خوب بودم و دوباره فرصت بازي كردن در دور چهارم را دارم.”

در سوي ديگر جدول مسابقات، برايان بيكر آمريكايي روند فوق العاده بازگشت از مصدوميتش را با صعود به دور چهارم ويمبلدون ادامه داد.بيكر 27 ساله كه بين نوامبر 2005 و جولاي 2011، پنج عمل جراحي انجام داده، 6-4, 4-6, 6-1, 6-3 بنوت پير را حذف كرد.او براي حضور در جدول اصلي سه بازي را هم در مرحله مقدماتي با پيروزي پشت سر گذاشت و اين اولين حضورش در ويمبلدون است.
بيكر گفت: “غير واقعي و خيالي بوده.وقتي در زمين هستم مي دانم كه مسلما اضطراب دارم.هنگام پايان دادن به بازي قطعا مي دانيد چه چيزي را به دست مي آوريد، چه موفقيتي را مي توانيد كسب كنيد.در پايان چند ضربه را از دست دادم كه شايد اگر در مرحله ¼ نهايي يك تورنومنت چلنجر بودم از دست نمي دادم نه در راه صعود به دور چهارم ويمبلدون.اتفاقي كه در حال رخ دادن است ديوانه وار است.ولي من هنوز سعي مي كنم بر روي كار تمركز كنم و خيلي حواسم پرت نشود.هر بازي سعي مي كنم تشنه باشم و سعي در پيروزي داشته باشم به جاي اينكه بگويم ‘من در دور چهارم ويمبلدون هستم.اين شگفت انگيزست.’”
او براي رسيدن به يك چهارم نهايي بايد با فيليپ كولشرايبر روبرو شود كه دو روز بعد از حذف شدن رافائل نادال، لوكاس روسول را شكست داد و براي پنجمين بار به دور چهارم ويمبلدون رسيد.بازيكن آلماني 89 درصد امتيازات سرويس اول را كسب كرد و فقط 5 خطا داشت تا در 97 دقيقه، 6-2, 6-3, 7-6(6) برنده شود.
كولشرايبر درباره روياروي با بيكر: “به نظرم فرصت بزرگي براي ما است.اگر در دور چهارم بازي مي كنيد و با فدرر، نادال، ماري يا هركدام از بازيكنان بزرگ روبرو نمي شويد، قطعا فرصت بزرگي براي رسيدن به يك چهارم نهايي وجود دارد.او سه بازي خوب را به نمايش گذاشته، پس فكر كنم رقابت سختي خواهد بود.”

در ديگر ديدارهاي روز ششم، مردي فيش و جو ويلفرد سونگا برنده شدند.فيش، سيد دهم مسابقات، 56 وينر و 17 ايس مقابل ديويد گوفين زد تا بعد از 2 ساعت و 16 دقيقه، 6-3, 7-6(6),
7-6(6) پيروز از زمين خارج شود.بازيكن 27 ساله كه بعد از تورنومنت ميامي با مشكلات قلبي دست و پنجه نرم كرد، اكنون براي دومين بار در 10 حضور به اين مرحله از تورنومنت رسيده.
فيش درباره حريف جوان خود گفت: “او بازيكن خوبي خواهد شد.امروز بعد از هر ست بهتر و بهتر شد.من خوب سرويس زدم و به نحوي توانستم مسابقه را با سرويسم كنترل كنم.قطعا امروز خيلي بهتر از دو بازي گذشته بودم.اين بهترين بازيكني بود كه تا به اينجا مقابلش بازي كردم.وزش باد وجود داشت.من از آن به عنوان يك مزيت استفاده كردم.بزرگ شدن در فلوريدا و بازي كردن در باد در اغلب زندگيم، آن مرا آزار نخواهد داد.”
سونگا هم در ديدار 1 ساعت و 36 دقيقه اي برتري كامل خود مقابل لوكاس لكسو را ثابت كرد و با نتيجه 6-4, 6-3, 6-3 او را كنار زد.

طبق سنت هر ساله، بازيكنان در روز يكشنبه استراحت مي كنند و ادامه رقابت ها از دوشنبه پيگيري مي شود، اما شما مي توانيد آخرين اخبار تورنومنت و عكس هاي منتخب روز ششم با حضور قهرمانان سابق تنيس و مشاهير ورزش را در توييتر و فيسبوك تنيس تاكرز مشاهده نماييد.

ویرایش توسط Nima93 : 07-01-2012 در ساعت 06:39 PM
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
29 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: