نمایش پست تنها
قدیمی 01-15-2013, 05:46 PM   #3
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

فدرر، ماري و سونگا در جمع برندگان روز دوم

فيناليست دو دوره مسابقات تنيس آزاد استراليا به مرحله دوم صعود كرد. صبح امروز در ملبورن، اندي ماري با نمايش خوب ريترن هايش موفق شد 53 درصد سرويس هاي دريافتي را به امتياز تبديل كند و 25 ضربه وينر بزند تا در 1 ساعت و 37 دقيقه، 6-3, 6-1, 6-3 رابين هاسه از هلند را شكست دهد. سيد سوم كه دو هفته پيش در تورنومنت بريزبين قهرمان شد (با غلبه بر ديميتروف)، پس از مسابقه اظهار كرد كه اضطراب براي مسابقه نشانه خوبيست.
اندي: “اگر مضطرب نباشيد، نشان مي دهد كه زياد اهميت نمي دهيد. وقتي نگراني وجود دارد، گاهي اوقات 10 تا 15 دقيقه قبل از ورود به زمين براي شروع مسابقه يا روز قبل آن پيش مي آيد. در مواقع مختلف مي تواند بر شما تاثير بگذارد ولي اين نشان مي دهد كه [رقابت] برايتان مهم است، و اين نكته مثبتي است كه مي توانيد در آن بيابيد. اغلب اوقاتي كه عصبي هستيد مي توانيد بهترين تنيس خود را ارائه دهيد. سعي مي كنيد تمركز كنيد و محكم بازي كنيد و خطاهاي زيادي نداشته باشيد. امروز اين كار را به خوبي انجام دادم. پيروزي در دور اول هر تورنومنت هميشه خوب، مخصوصا اينجا.”
ماري به مصاف جائو سوسا خواهد رفت كه در سه ست و با نتايج 6-4, 6-1, 6-4 جان پاتريك اسميت را حذف كرد. در همين قسمت از جدول، سيد 25ـُم، فلورين ماير از عقب افتادگي دو ست و دو فرصت مچ پوينت در تايبريك ست چهارم بازگشت و رين ويليامز را 2-6, 3-6, 6-2, 7-6(12), 6-1 مغلوب كرد تا به ديدار ريچارد برنكينز از ليتواني برود كه موفق شد 6-2, 7-6(4), 7-5 سرگي استاخوفسكي را شكست دهد.

خوان مارتين دل پوترو كه به عنوان بخت ششم قهرماني گام به مسابقات نهاده، اولين مانع براي هدف خود در فصل 2013 را به سادگي كنار زد. قهرمان پيشين رقابت هاي آزاد آمريكا به لطف 24 وينر در مقابل فقط 8 خطا، تكرار مسابقه دور اول فصل گذشته مقابل آدرين مانارينو را 6-1, 6-2, 6-2 و در 76 دقيقه به سود خود پايان داد. اگرچه دل پوترو آرژانتيني تا كنون نتوانسته در ملبورن از مرحله يك چهارم نهايي فراتر رود، اما اميد دارد كه دومين گرند اسلم خود را در اين فصل كسب كند.
دلپو به خبرنگاران چنين گفت: “33 گرند اسلم گذشته توسط بازيكنان مشابهي فتح شده اند. مي دانم كه قهرماني در گرند اسلم چقدر دشوار است. ولي همچنين راه پيروزي در آن را
مي دانم. تلاش مي كنم كه امسال اين كار را انجام دهم، كسب يك عنوان ديگر. اما چهار بازيكن برتر واقعا تنيس خوبي را نمايش مي دهند و اين كار ساده نيست.”
بازي هاي نوبت شب در استاديوم مارگارت كورت به داشتن شور و هيجان معروف هستند و امشب تماشاگران نظاره‌ گر پيروزي گائل مونفيس در ديداري جذاب برابر آلكساندر دولگوپولوف بودند. پس از مصدوميت هاي مداوم كه به او اجازه بازي در كل فصل 2012 را نداد، گائل مونفيس با چابكي و دوندگي هميشگي خود به زمين مسابقه بازگشت و با وجود واگذاري ست نخست، به كمك 26 ضربه ايس و 27 حمله موفق به سمت تور 6-7(7), 7-6(4), 6-3, 6-3 برنده شد.
مونفيس: ”حس خوبي دارم، حالا يك پيروزي كسب كرده ام. او بين 20 نفر برتر جهان است و بنابراين بازگشت و برد مقابل يكي از سيدهاي برتر به من اعتماد به نفس بالايي مي دهد.”

در استاديوم راد ليور، مرد شماره 2 تنيس جهان از عملكرد خود در جريان برد 6-2, 6-4, 6-1 برابر بنوا پير راضي بود. راجر فدرر كه بر خلاف سال هاي گذشته بدون شركت در هيچ تورنومنتي پيش از نخستين گرند اسلم فصل به ملبورن آمده، هيچ نشانه اي از آماده نبودن نداشت و 75 درصد امتيازهاي سرويس به همراه شش بريك سرويس به دست آورد و 25 تا از 31 حمله به سمت تور را با موفقيت پايان داد. فدرر به دنبال پنجمين قهرماني خود در استراليا و عبور از ركورد چهار قهرماني برابر با آندره آغاسي است. او در 34 گرند اسلم گذشته حداقل به مرحله يك چهارم نهايي صعود كرده.
فدرر درباره نخستين ديدار فصل خود كه در گرماي تابستان استراليا برگزار شد چنين گفت: “مسلما از اين مسابقه راضي هستم، كاملا آن در اختيار داشتم. او مي تواند حريف خطرناكي باشد ولي به نظرم شيوه بازيش خيلي به من آسيب نمي زند. در طول سال ها تمرينات و مسابقات زيادي را در گرماي شديد داشته ام. در هواي گرم تقريبا به خودم در مقابل حريفان برتري
مي دهم. قطعا هنگامي كه در گرما بازي مي كنيد سعي داريد كه مدت زمان زيادي در زمين سپري نكنيد ولي باز هم اگر مجبور هستيد، بايد آن را انجام دهيد. اين قسمتي از بازيست.”
مسابقه دور دوم فدرر با راه يافته به فينال مسابقات دوحه، نيكولاي داويدنكو خواهد بود كه در چهار ست 3-6, 6-1, 7-5, 6-3 بر دودي سلا غلبه كرد.

با نيم نگاهي به ديدار دور سوم با فدرر، ستاره استراليايي، برنارد توميك در مرحله بعد با دنيل برندز بازي مي كند. توميك كه هفته گذشته جام قهرماني تورنومنت سيدني را بالاي سر برد، امروز پنج بار لئوناردو ماير آرژانتيني را بريك كرد و در 92 دقيقه، 6-3, 6-2, 6-3‌ برنده شد. بازيكن 20 ساله احساس مي كند رويكرد متفاوتي در تورنومنت امسال دارد.
توميك: “در ورود به اين گرند اسلم احساس مي كنم انسان متفاوتي هستم. اعتماد به نفس بالايي دارم و براي پيروزي در هر مسابقه به خودم شانس زيادي مي دهم. من خيلي تغيير كرده ام و اين باعث شده بازيكن بهتري در زمين و شخصيت بهتري در خارج زمين شوم.”
برترين بازيكن كانادا، ميلوش راونيچ پس از شروعي كند به مسابقه بازگشت و در جريان پيروزي 2 ساعت و 35 دقيقه اي، 30 ضربه ايس زد تا 3-6, 6-1, 6-2, 7-6(0) يان هايك از جمهوري چك را مغلوب كند. سيد سيزدم اولين حضورش در ملبورن را در سال 2011 و با صعود به دور چهارم تجربه كرد.
راونيچ: “به نظرم اين دو ساعت و نيم بهترين بازيم نبود. در طول مسابقه نتوانستم با ضرباتم كار خاصي انجام دهم. بازي كردن برايم كمي سخت بود. آزادانه به توپ ضربه نمي زدم. به او اجازه مي دادم وارد امتيازات و مسابقه شود و آن را كنترل كند.”

سيد هفتم هم به سادگي راهي دور دوم شد. جو ويلفرد سونگا كه با هموطنش مايكل لودرا روبرو شده بود، بدون نقص بازي كرد و 38 وينر در مقابل 18 خطا به جاي گذاشت تا 6-4, 7-5, 6-2 برنده شود. او تا به حال در ملبورن پارك سه مرتبه به مرحله يك چهارم نهايي يا فراتر از آن رسيده كه بهترين عملكردش در راه يابي به فينال 2008 (شكست از جوكويچ) بود.
سونگا بعد از اين ديدار گفت: “از تنيس امروزم واقعا راضي هستم. همه چيز را خوب انجام دادم. بازي كردن مقابل كسي مانند مايكل هيچ وقت ساده نيست چون او خيلي هجومي بازي مي كند. امتياز خيلي كوتاه است و بايد بر روي هر ضربه تمركز كنيد. پس عبور از اين مرحله برايم خوشحال كننده است.”
در ديگر مسابقات مهم روز دوم، مارين چيليچ هر 11 فرصت بريك را ناكام گذاشت و 6-4, 7-5, 6-2 مارينكو متاسويچ را حذف كرد. ژيل سيمون بعد از واگذاري ست نخست توانست 2-6, 6-3, 6-2, 6-2 فليپو وولاندري را از پيشرو بردارد. ديگر بازيكن فرانسوي، ريشارد گاسكه 7-5, 6-2, 6-1 بر آلبرت مونتانيس غلبه كرد. لوكاس روسول 7-6(5), 7-5, 6-2 از سد جيمي بيكر گذشت. سيد هفدهم، فيليپ كولشرايبر آلماني 6-2, 6-3, 6-4‌ استيو دارسيس را شكست داد اما هموطنش تامي هاس در ديداري طولاني 7-6(3), 4-6, 6-3, 4-6, 8-6 نتيجه را به ياركو نيمينن واگذار كرد.

همچنين شما مي توانيد گالري عكس منتخب روز اول مسابقات را در صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: