نمایش پست تنها
قدیمی 08-05-2014, 07:29 PM   #2
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : نداشتن بکهند در تنیس

نقل قول:
نوشته اصلی توسط D3ADMAN نمایش پست ها
با درود خدمت تمام دوستان . بنده یک پرسشی در ذهنم آزارم میداد که گفتم ازتون بپرسم ، پرسش احمقانه و به نظر خنده داری میاد اما فکر کردن بهش بد نیست

چرا در طول تاریخ هیچ تنیسوری وجود نداشته که 2تا فورهند داشته باشه و اصلن از بکهند استفاده نکنه ؟ چرا حتمآ باید بکهند داشت ؟ این سوال از زمانی که بازی مونفیس نایمنن رو دیدم تو ذهنم ایجاد شد . مونفیس توی بدترین تعادل نمیتونست از بکهند استفاده کنه و مجبور شد فورهندی با دست چپ بزنه ، به همین دلیل نایمنن در تشخیص جهت حرکت توپ دچار مشکل شد و امتیاز رو مونفیس برای خود کرد . کاملآ عجیب و غیر منتظره ، یک تنیسوره بیاد که این قابلیتو داشته باشه بدون شک اعجوبه ای میشه . البته هنوز حالت سوالی دارم از دوستانی که خیلی میدونند ، تا منی که نمیدونم
میشه ۱۰ خط نوشت اما مهمترین نکتش به نظر من Grip ه
شما می دونی Grip عوض کردن توی تنیس چقدر مهم و سخته؟
بازیکنان تنیس در هزارم ثانیه برای ظربات مختلف Grip عوض می کنند ( مثلا در یه Crosscourt exchange از سمت Backhand ) طرف یهو در لحظه اخر Grip و عوض می کنه و Drop Shot می ندازه تا بازیکن مقابل دستشو نخونه و یا هزاران مثال دیگه که اگه خواستی بگو تا بنویسم
و حتما باید دستی که طربه می زنه منتها علیه راکتو بگیره
حالا شما فرض کن طرف بخواد در ان واحد ( که بدترین حالتش هنگام دریافت سرویسه ) هم دست مورد نظر رو به اخر دسته راکت برسونه و هم Grip مناسب رو انتخاب کنه
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: