نمایش پست تنها
قدیمی 05-26-2016, 12:20 AM   #11
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : نظر شما در خصوص عدم پوشش زنده تلویزیونی مسابقات تنیس گرند اسلم 2016 رولند گاروس از صدا و سیما

همونطور که دوستان هم عنوان کردند، به نظر میرسه یکی از اصلی‌ترین دلایل عدم پخش مسابقات، بحث پوشش خانم‌ها باشه. پاور جان، در ریاکاری این دوستان شکی نیست، ولی مسئله حجاب و پوشش اسلامی و شرعی براشون حیثیتیه و به هیچ وجه نمی‌خوان سرش کوتاه بیان. حتما به یاد دارید که همون چند صحنه کوتاه که سر بازی والیبال از زیر دستشون در رفت، چقدر جنجال به پا کرد، آنهم از جانب افراد به اصطلاح میانه‌رو!
مسئله پوشش و حجاب خانم‌ها، اساسا ریشه بسیاری از بدبختی‌های کشوره، از مشکلات صنعت توریزم گرفته تا برگزاری مسابقات بین‌المللی ورزشی تا گسترش خطوط هواپیمایی و سهیم شدن در بیزنس پر رونق حمل و نقل هوایی، آنهم با موقعیت استثنایی کشوری مثل ایران که به راحتی میتونه به یک هاب بین‌المللی تبدیل بشه، کاری که الان خطوط هوایی ترکیش، امارت و قطر دارند می‌کنند. بگذریم یه مقدار از بحث اصلی دور شدم، من کماکان مشکل اصلی رو مربوط به مسایل دینی میدونم. ولی قطعا دلایل دیگری هم وجود داره. متاسفانه هم‌چنان به این ورزش به چشم یک ورزش لوکس و اشرافی نگاه میشه و از طرفی مسئولین تنیس ممکلت هم هیچ برنامه‌ای برای گسترش این ورزش ندارن. به شما قول میدم رییس فدراسیون این مملکت آشنایی مختصری با تنیس دنیا داره. بعد شما انتظار داری این‌ها تنیس نشون بدن؟ وقتی اونی که باید تنیس رو بشناسه، نمیشناسه، چه کسی، کدام ارگان باید پیگیر پوشش مسابقات تنیس بشه؟
شوربختانه در مملکت گل و بلبلمان تنیس یک ورزش انفرادی در نظر گرفته نمیشه و مثل بقیه ورزش‌ها فقط به بعد ملی این رشته توجه میشه و همونطور که میدونیم در تنیس دنیا، جنبه ملی تنیس در درجه دوم اهمیت قرار داره تا جایی‌که حتی امتیاز المپیک هم قرار حذف بشه (یا شده حتی الان). بعد فدراسیون برای گسترش تنیس برنامه اصلیش میدونید چیه؟ تنیس مدارس! آخه آقایون، بچه تا نادال و فدرر و جوکوویچ رو نبینیه و باهاشون هم‌ذات پنداری نکنه، چظور باید به این ورزش علاقه‌مند بشه؟ امثال کریستیانو رونالدو و مسی هستند که تبدیل به آیدل بچه‌های کوچک میشن و اونها رو عاشق فوتبال می‌کنند، از اروپا و امریکا گرفته تا همین افغانستان. دیگه قضیه اون کودک طرفدار مسی جهانی شد دیگه، همه می‌دونیم. حالا در ممکلت ما راکت مینی تنیس میبرن مدارس، بچه بی خبر از همه جا فوقش دو بار بازی میکنه فرداش میره دنبال همون فوتبالش! همین جوکوویچ گفته که بزرگترین منبع الهامش در کودکی سمپراس بوده، اون لحظه ای که پیت داشته جام ویمبلدون را میبرده بالای سرش، خیلی روش تاثیر میذاره به نحوی که تا مدت‌ها خودش را در حال بالا بردن جام ویمبلدون تصور میکرده. خب یه کودک باید یه تصویری تو ذهنش از یه ابر قهرمان داشته باشه دیگه؟ همینجوری یهو عاشق تنیس بشه؟ تنیس دنیا و حجاب رو اصلا بیخیال، الان بهترین تنیس‌بازهای این مملکت تو کشور و شهر خودشون چهره نیستند. انوشا شاهقلی بیشترین بازی ملی (دیویس کاپ) رو داره، ولی بعید میدونم یه نفر تو خیایون جلوش را بگیره ازش امضا بخواد. دیگه چه بحثی می‌مونه؟
نگاه به این ورزشه از پایه غلطه و تا وقتی این سیستم حکومتی در کشور بر سر کار باشه، من یکی هیچ امیدی به تغییر و بهبود شرایط ندارم. الان اگر ایران آزاد بود ما قطعا مسابقات مسترز هزار امتیازی تهران رو داشتیم.

ببخشید اگه بعضی جاها از موضوع خارج شدم.
Mohammad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: