نمایش پست تنها
قدیمی 09-15-2015, 09:58 AM   #402
FedEx 1981
Junior Member

آواتار FedEx 1981

پستها: 8
سپاس: 10
در 7 پست 88 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر، استن ،ماری، بیورن بورگ، سمپی ،نیک کیریوس ،دل پوترو
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN)نیویورک- 2015)

نقل قول:
نوشته اصلی توسط king of spin نمایش پست ها

نمی دونم اون دوستانی که حامی بوریس بکر و معتقد به بهبود بازی نواک نزدیک تور هستن چجوری از عملکرد فاجعه آمیز نواک نزدیک تور، چه در فینال ویمبی و چه در یو اس دفاع می کنن!!! بازی روی تورش در مقابل راجر خیلی داغون بود!!!!!!!!
تو چت باکس هم گفتم الان هم میگم، از اون 11 تا فرصت برک، راجر فقط یه دونشو نت اپروچ کرد و برک کرد، اگه بقیه رو هم نت اپروچ می کرد به احتمال قوی نواک مجددا توپو با لاپ بهش پاس میداد و برک میشد! چند تا پسینگ شات زد نواک؟ اونایی هم که به امتیاز تبدیل شد اکثرا راجر کوبوند به تور.
کسی که 5-2 توی ست چهارم جلو هست و تا آستانه 5-5 پیش میره رو میشه از لحاظ فنی و منتالی توجیهش کرد؟
یادمون نره یه تنیسور 34 ساله روبروش بود! ولی توی ست سوم نواک بریده بود و داشت به زور نفس می کشید
از نظر من عملکرد نواک در فینال آنچنان خوب نبود ولی همین که تونست تو این وضعیت قهرمان شه خودش خیلی ارزشمنده!

دقیقاً موافقم، نواک نقاط ضعف زیادی داشت اما در مقابلش از نظر روانی که گفتی خودت در مورد نواک اما راجر شرایط بسیار اسفناکی داشت تو بازی دیشب. یک کپچر گرفتم از آمار بازی که دیدنش خالی از لطف نیست. من نمی خوام اصلاً ارزش کار نوله رو پائین بیارم اما همین فدرر اگر دیشب جلوی گولبیس هم بازی می کرد شاید به زور کشوندن بازی به 5 ست و بعد از کلی برک و برک بک می تونست عنوان قهرمانی رو بگیره. نواک از نظر ذهنی تا اواخر ست سه بازی رو به اسمِ "راجر فدرر" باخته بود اما در طرف مقابل فدرر هم به شخص خودش باخت و نتیجه رو داد.
فکر می کنم اگر کسی مثل واورینکا میاد و در فینال جوکو رو شکست می ده دلیلش واضح باشه، این که هرگز زیر فشار روانی نیست و می تونه خیلی راحت برنامه های خودش رو به اجرا بذاره ؛ اگر خیلی دقیق بخواید مثایسه کنید جوکو تو فینال یو اس از نظر سبک بازی و ارور ها، بازی روی تور و وینر ها تفاوت چندانی با فینال رولند نداشت انصافاً. فکر می کنم عمده دلیل علاقه هوادارای نواک به روبرویی با فدرر تو شرایط فعلی در فینالها، استفاده از همین زمینه برتری ذهنی باشه که وجود داره ؛ الباقی موارد می شه گفت که فدرر در همین سن و سال هم توانایی پیروزی برابر جوکو رو در یک مسابقه 500 امتیازی و مسترز داره و اونجا هم فدرر همین فدرر هست، جوکویچ هم همین جوکوویچ. دلیل گویاست در گرند اسلم.

ویرایش توسط FedEx 1981 : 09-15-2015 در ساعت 10:05 AM
FedEx 1981 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی FedEx 1981 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: