نمایش پست تنها
قدیمی 12-17-2010, 01:05 AM   #1
Mohammad Reza
Former Staff

آواتار Mohammad Reza

پستها: 2,097
سپاس: 16,684
در 2,094 پست 23,774 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فقط و فقط راجر فدرر بزرگ
Question کسی می تواند سلطه نادال-فدرر را در گرند اسلم بشکند؟!

در سال های اخیر راجر فدرر و رافائل نادال به عنوان دو بازیکن بزرگ اسم خود را در تاریخ به ثبت رساندند و همیشه بالاتر از همه بودند.این دلیل بیشتر بخاطر موفقیت های بی نظیر آنها در گرند اسلم بوده است.
آیا در فصل جدید جزر و مدی در تنیس ایجاد می شود؟!
نادال،فدرر 21 گرند اسلم از 23 گرند اسلم گذشته را بدست آوردند..که میشه به اولین گرند نادال در رولندگاروس 2005 اشاره کرد..یا نواک جوکوویچ در استرالیا 2008 و خوان ماریتن دل پترو در یو اس اپن 2009..و از یاد نبریم گرند اسلمی که سافین در سال 2005 در استرالیا بدست آورد.
در واقع نادال 24 ساله،برای بدست آوردن چهارمین گرند اسلم پشت سر هم خود به استقبال استرالیا می رود.پس از قهرمانی در رولند گاروس،ویمبی و یو اس اپن در نیمه دوم فصل 2010!در همین حال مدافع عنوان قهرمانی راجر فدرر برای اضافه کردنه گرند اسلم های خود می جنگد و می خواهد رکورد 16 گرند خود را افزایش دهد و پنجمین مقام خود در استرالیا را جشن بگیرد!
تعدادی از بازیکنان امیدوارند که بتوانند به تسلط این دو بازیکن بزرگ پایان دهند..هر چند نواک صربستانی از جمله بازیکنانیست که امید زیادی دارد و میتواند دومین گرند اسلم خود را جشن بگیرد.
این بازیکن صربستانی توانست راجر بزرگ را در نیمه نهایی یو اس اپن در حالی که فدرر مچ پوینت نیز داشت شکست دهد و بتواند راهی فینال شود..دومین فینال یو اس اپن برای او،اما نتوانست کار بزرگ خود را تکمیل کند..رسیدن به افتخار استرالیا 2008 دور از دسترس نیست!
اندی موری با نگاه شکستن رکورد 75 ساله نگرفتن گرند اسلم توسط بریتانیایی ها به مسابقه می رود و امیدوارست بتواند با بدست آوردن اولین گرند زندگی خود بتواند به این مهم نیز دست پیدا کند.او با رکورد هد تو هد 6-8 مقابل راجر است اما او در فینال یو اس اپن 2008 و استرالیا 2010 مغلوب راجر شد و هیچ چیز مهمتر از این نیست.با وجود اینکه در هدتوهد از نادال عقب است اما او نشان داده در گرند اسلم ها می تواند مقابل این بازیکن اسپانیایی بایستند..میتوانیم به نیمه نهایی یو اس اپن 2008 یا کوارتر فینال استرالیا 2010 اشاره کرد!
موری نشان داده است که در آستانه یک موفقیت بزرگ است،شاید ماه آینده در استرالیا شاید!زمانی که او در بارکلیز لندن یکی از بهترین بازی های خوب خود را مقابل نادال انجام داد و در سه ست شکست خورد گفت:من در تلاش هستم تا در سال آینده بهتر باشم،این یک مسابقه بزرگ به منظور پایان دادن سال بود.اما من نیاز به بهبود دارم زیرا من با دو بازیکنی هم دوره هستم که در کل دوران بهترین هستند.پس اگر من می خواهم گرند اسلم ببرم باید بهتر شوم.
رابین سودرلینگ سوئدی در دو سال گذشته در دو فینال مهم شکست خورده.دو بار Runner-Up شدن در رولند گاروس در دو سال پیاپی.البته او توانست در سال 2009 نادال که یکی از بهترین و میشه گفت برترین بازیکن خاک هست را مغلوب کند ولی درفینال مغلوب بازی خوب فدرر شد و در سال 2010 رابین توانست در کوارتر فینال راجر فدرر سوئیسی را مغلوب کند.
در همین حال شاید اگر دل پترو از طرف مچ دست آسیب جدی ندیده بود شاید در سال 2010 به همین راحتی فدرر و نادال یکه تازی نمی کردند!حالا پس از دو ماه آموزش فشرده او آماده و مناسب هست تا بتواند در سال آینده بازیکنان بزرگ را به چالش بکشد.
گرند اسلم استرالیا همیشه قهرمانان و فینالیست های تازه ای و برای جهان تنیس یک سورپرایز جدید دارد!توماس یوهانسن در سال 2002؟سونگا 2008؟باگداتیس!
حال چه کسی می تواند به سلطه این دو بازیکن خاتمه دهد؟!واقعا چه کسی؟
roger-rafa.jpg
Mohammad Reza آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
22 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad Reza به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: