نمایش پست تنها
قدیمی 10-29-2010, 07:29 PM   #20
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط hatam_hh نمایش پست ها
عليك سلام
نظر شما محترم ولي با پيشرفت علم، تنيس هم بسيار پيشرفت كرده. علاوه بر تاكتيكها استفاده از يه تغذيه مناسب براساس يه برنامه و دستور علمي و حتي نحوه ساخت راكتها هم باعث شده كسب افتخارات مثل گذشته راحت نباشه
عزیز جان ، خودت اول این حرف رو زدی حالا داری میگی خلاء ؟ به طور کلی هرچی به جلو تر حرکت میکنیم کسب قهرمانی سخت تر میشه ، یه زمانی شما قهرمان گرنداسلم میشدی سال بعد فقط بازی فینال رو انجام میدادی ، اما الان چی ؟ ذره ذره ی بازیت مورد آنالیز قرار میگیره ، از تک تک نقاط ضعفت استفاده میکنند و شک نکن قهرمانی الان سخت تر از دوره ی سمپراسه و نسل بعد هم از اینی که الان هست سخت تر خواهد شد .

نقل قول:
نوشته اصلی توسط hatam_hh نمایش پست ها
هیچگاه این دلیل شما برای من قانع کننده و منطقی نبود مگر تنیس فقط گرند اسلمه؟ یه مثال میزنم و در مثال مناقشه نیست: فرض میکنیم یه نفر بیاد 5 سال کل افتخارات تنیس رو از آن خود کنه بردهای متوالی روی خاک، چمن و زمینهای سخت رکورد مسترزها رو هم بشکونه توی این 5 سال هم دو سه بار بیشتر شکست نخوره 5 بار تونمنت آخر سال رو ببره رکورد هفته های متوالی نامبر وان رو بزنه و خیلی رکوردهای دیگه رو بزنه خلاصه تنیس جهان در تسخیر اون باشه ولی بنا به دلایلی فقط 15 تا گرند اسلم ببره آیا باز هم با تمام این افتخارات بهترین تاریخ نمیشه؟ به این دلیل که راجر عزیزتون 16 تا برده؟
و یا فرض میکنیم در یک دوره یه خلا در تنیس به وجود بیاد و یه نفر بدون رقیب طی چند سال 18 تا گرند اسلم ببره آیا بازهم اون بهترین تاریخ میشه؟

یاد آوری: طی سالهای 2003 تا 2006 بدلیل خلاءی که در تنیس وجود داشت و یک دوره انتقال از دوران پیت و آغاسی به دوران جدید و عدم وجود رقیبان قوی، فدرر توانست بخوبی از این خلاء استفاده و 9 عنوان گرند اسلم را از آن خود کند.

لازم به ذکر است که هدف من هیچگاه کم کردن از ارزش فدرر نبوده و نیست و اعتقاد باطنی من اینه که فدرر یکی از بهترینهای تاریخه ولی بهترین نیست.
من این حرف رو نزدم که شما بپذیری یا قانع بشی ، تو پست قبل هم گفتم . چه بخوای قبول کنی و چه نخوای معیار اصلی برای انتخاب بهترین تنیسور تاریخ بیشترین عنوان گرنداسلم هاست. ولی حرف من این نبود که چون 16 تا گرنداسلم برده بهترینه تاریخه ، من میگم خیلی از بزرگان گفتن که نه تنها به خاطر افتخاراتش بلکه به خاطر سطح بالای تنیسش بهترین تنیسور تاریخه . جالب این جاست که فدرر 5 سال در دنیای تنیس حکومت کرد و اکثر رکوردها رو هم شکوند و گرنداسلم هاش هم بیشتر از همه هست و دیگه جای هیچ شکی باقی نگذاشت. خود سمپراس قبل از پایان فرنچ اپنه پارسال گفت که فدرر قهرمان بشه یا نشه ، بهترین تنیسور تاریخه . اون موقع که گرنداسلم هاش 13 تا بود این حرف رو زد .
درضمن یادآوری وقتی استفاده میشه که میخوان یه حقیقتی رو بازگو کنند و تکرار کنند در حالی که کلا اون یادآوری شما رو قبول ندارم من ، دوران انتقال از پیت و آغاسی رو هم از خودت در آوردی ، تنیس که تعطیل نشده بود ، همون سافین و رافا (توی خاک و حتی در هارد و چمن) و نلبندیان حریفای بسیار سختی بودن ، که اگه استعدادی مثل راجر فدرر نبود الان خیلی از اون ها هم مثل آغاسی اسم و رسم داشتن واسه خودشون ، استعداد و توانایی های فدرر بود که باعث شد اینقدر اختلافش با دیگران در اون 5 سال فاحش باشه نه خلاء و نبود بازیکن خوب . همون طور هم که خودت گفتی با پیشرفت علم و تکنولوژی و همه گیر شدن ورزش ، روز به روز کسب افتخار سخت تر میشه . شما از کجا میدونی همین جوکوویچ نسبت به آغاسی حریف سخت تری نیست ؟ چون فقط 1 گرنداسلم برده ؟!
نه عزیز من این ها استعداد هایی هستند که بخاطر وجود کسایی مثل راجر و رافا نتونستن به اندازه کافی افتخار کسب کنند .
در آخر هم بگم که هدفت بوده یا نبوده ، این کارت همون لوث کردن افتخاراته راجره که خوشبختانه به قدری ارزشمند هستند که با حرف منو شما بی ارزش نمیشن . و این که اصلا قصد ندارم شما رو قانع کنم که بگی فدرر بهترین تنیسور تاریخ هست یا نیست . نظر خودمو گفتم . موفق باشی

ویرایش توسط Afshin : 10-29-2010 در ساعت 07:46 PM
Afshin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: