نمایش پست تنها
قدیمی 07-04-2010, 08:45 AM   #709
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده

Final`s Preview
Tomas BERDYCH vs. Rafael NADAL
Berdych در گذشته در شرایطی که بیشتر به دلخواه وی بوده برای این بازیکن اسپانیائی مشکل ساز بوده است , اگرچه Nadal در Madrid سال 2006 می توان گفت 100% Fit نبود , و او از قهرمانی در مسابقات Masters Series در Montreal بازمیگشت هنگامی که دو روز بعد در Cincinnati در سال 2005 به این بازیکن چک باخت.
این بازیکن چک بکهند Solid ی دارد که در برابر چپ دستان خوب Match-Up می شود
( رکورد 47 پیروزی در برابر 24 شکست در برابر چپ دستان )
Berdych در سال 2007 قبل از بازی در برابر Nadal در Wimbledon چنین گفت:
" من فکر می کنم چمن کمی به نفع من است "
اگرچه Footwork بهتر Nadal کلیدی برای شکست دادن Berdych در باد در ان روز بود - این بازیکن چک به اندازه کافی قدرت حرکتی خوبی در تغییر جهت دادن نداشت تا با شرایط ( باد ) کنار بیاید.
این بازیکن چپ دست اسپانیائی با یک Match-Up دردسرساز مواجه است , از انجائیکه Berdych قادر است تا امتیازات مفت فراوانی را از طریق سرویس Huge خود کسب کند .
همچنین این بازیکن چک از قدرت , Aggression , و عمق در ظربات خود , از هر دو بال , برخوردار است تا قادر باشد توپ را از دفاع قوی Nadal عبور دهد , توپهای کوتاه را تنبیه کند , و هرگونه سرویس مشکوک را , با جدیت جواب دهد.
بازیکنان Big Server ی که با نمایشی قدرتمند از طرف Baseline با ظربات Flat برای Nadal به دور از خاک رس مشکل ایجاد کرده اند , به عنوان مثال:
Nadal 3-3 vs. Del Potro , 0-1 Cilic ; But: 2-1 vs. Soderling , 2-0 Gulbis , Safin and Querrey
اگر چه برای بردن بازی وی احتیاج دارد تا یک سطح بالا از Cotrolled Aggression را در طول بازی حفظ کند , این بازیکن چک در برابر بازیکنانی که از طربات قدرتمند با فرهند Top- Spin دار سنگین برخوردارند متزلزل نشان داده است , به عنوان مثال:
شکستهائی در برابر Wawrinka , Andreev , Lopez , Haase
استیل بازی ظربه زدن Flat این بازیکن چک به وی Margin for error کمی می دهد , که این مساله توضیحی برای به زحمت افتادن وی در گذشته در برابر برخی بازیکنانیست که دفاع قوی ای دارند , به عنوان مثال:
Berdych 2-4 vs. Ferrer , 1-2 Chela , 1-1 Canas
جائیکه فقدان قوی بودن از لحاظ ذهنی ( به عنوان مثال: صبور نبودن ) نقش خود را بازی می کند.

Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: