نمایش پست تنها
قدیمی 01-23-2012, 07:06 PM   #26
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

شگفتي سازي بازيكن آسيايي، نيشيكوري در ¼ نهايي

اندي ماري پيروزي دور چهارم خود در برابر ميخاييل كوكوشكين را “خسته كننده” خواند.كوكوشكين در طول بازي اصلا خوب به نظر نمي رسيد و پس ازينكه 6-1, 6-1, 1-0 عقب افتاد، به دليل مصدوميت ران از ادامه بازي كناره گيري كرد.هرچند ماري اعتراف كرد كه گذراندن فقط 48 دقيقه در زمين براي ادامه راهش در تورنومنت مفيد بوده، ولي در كل از بازي لذت نبرده:”خسته كننده بود.هيچ اتفاقي در زمين نمي افتاد.من توپ ها را به داخل زمين مي زدم و او نمي دويد.بر روي توپ اول يا دوم رالي خطا انجام مي داد.اين همه بازي بود.كاملا در تضاد با مسابقه با لودرا.”
ماري گفت كه مشكلي با صعودش به مرحله بعد ندارد ولي جو عادي بازي مرحله چهارم وجود نداشته:”من مشكلي با اين موضوع ندارم، اين خيلي مانند پيروزي در بازي هاي خسته كننده نيست.اگر شما 6-2, 6-2 پيروز شويد و با بريك پوينت مواجه نشويد يا فراز و نشيبي وجود نداشته باشد، آن متفاوت است.امروز هيچ چيزي وجود نداشت.هيچ جوي وجود نداشت چون هيچ امتيازي وجود نداشت.”
كوكوشكين از تصميم خود براي وارد شدن به زمين با وجود مصدوميت دفاع كرد:”من هميشه سعي مي كنم كه بازي كنم، تا آخر ادامه دهم، به خاطر تماشاگران و به خاطر همه.فكر كنم كه اين دومين بار است كه از يك بازي انصراف مي دهم.به طور معمول بايد در ست اول وقتي ديدم نمي توانم بدوم، سرويس بزنم و رقابت كنم كنار مي كشيدم ولي سعي كردم تا جايي كه ممكن بود در زمين بمانم.”

ماري در ¼ نهايي به ديدار كي نيشيكوري تاريخ ساز خواهد رفت.نيشيكوري پس از شكست 2-6, 6-2, 6-1, 3-6, 6-3 سيد ششم، جو ويلفرد سونگا به اولين بازيكن ژاپني تبديل شد كه پس از 80 سال به اين مرحله از مسابقات رسيده است.در هوايي گرم در استاديوم هايسنس، نيشيكوري براي هر امتياز جنگيد و 6 بار سرويس حريفش را بريك كرد و از 70 خطاي سونگا (40 تا از بال فورهند) استفاده كرد تا در 3 ساعت و 30 دقيقه پيروز شود.
نيشيكوري:”من هرلحظه فقط به يك امتياز فكر مي كردم و امروز شرايط سختي بود، جو خوب بازي مي كرد و من بيشترين تلاشم را كردم.اميدوارم خبر بزرگي در ژاپن باشد.مردم زيادي از زمان برد قبليم به من پيام داده اند و حالا در ¼ نهايي هستم و هيجان زده ام.”
سونگا هم گفت كه نيشيكوري حريف سرسختي در گرما بوده:”وقتي شما بازيكني روبروي خود داريد كه همه توپ ها را باز مي گرداند، حتي سرويس 215 كيلومتري، فشار زيادي بر روي شما وارد مي شود.بازي كردن برابر او خيلي سخت است چون خيلي مي دود و همه توپ ها بازگشت داده مي شوند.”

در طرف ديگر قسمت بالاي جدول مسابقات، ابتدا سيد پنجم داويد فرر به راحتي ريشارد گاسكه را 6-4, 6-4, 6-1 مغلوب كرد تا منتظر برنده ديدار نواك جوكويچ و ليتون هيويت باشد.

مدافع عنوان قهرماني، نواك جوكويچ و ليتون هيويت در بازي شب در استاديوم راد ليور به مصاف هم رفتند كه جوكويچ در مدت زمان تقريبي 3 ساعت 6-1, 6-3, 4-6, 6-3 پيروز شد.مرد شماره 1 تنيس براي اولين بار در اين تورنومنت آزمايش شد و يك ست را واگذار كرد.او در دو ست ابتدايي كاملا كنترل بازي را در دست داشت تا اينكه هيويت در ست سوم پا به پايش پيش رفت و موفق شد در گيم نهم سرويس او را بريك كند و درنهايت ست را به خود اختصاص دهد.اما اين جوكويچ بود كه يك بار ديگر با نمايش خوب اين روزهاي خود سرويس هيويت را در ست چهارم بريك كرد تا 4-2 پيش بيفتد و در ساعت 1 بامداد به وقت ملبورن به بازي پايان دهد.
جوكويچ:”امشب چالش بزرگي برايم بود تا بفهمم در كجا قرار دارم.فكر كنم خيلي خوب از پس آن برآمدم چون به راحتي توانستم مثل هميشه احساساتم را كنار بگذارم.بايد وقتي 3-1 در ست سوم پيش افتادم گيم سرويسم را مي بردم چون خوب بازي مي كردم و حس خوبي داشتم.ناگهان ديگر خوب حركت نمي كردم و او به بازي بازگشت.ولي مي دانيد، تماشاگران او را حمايت مي كردند.من در مخصوصا در ابتداي ست چهارم جايي كه رالي هاي بيشتري داشتيم، جدي تر شدم.خارج شدن ازين بازي به عنوان برنده خوب است.”
هيويت:”من چند ماه گذشته را به اين اختصاص دادم كه هر چقدر مي توانم بازي كنم.درباره آينده و انتظاراتم حتي فكر هم نكرده ام.با توجه به موقعيتم در 3-4 هفته قبل، تلاش خيلي خوبي در ملبورن داشتم.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
29 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: