نمایش پست تنها
قدیمی 01-23-2012, 02:21 AM   #24
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده

لیسیکی، نامی برای خود ساخت

m vs l.jpg

اگر دو سال پیش دچار آسیب دیدگی مچ پا نمی شد، ممکن بود نام او در کنار وزنیاکی،
شماره یک جهان و آزارنکا شماره 3 رنکینگ باشد. به عنوان زنی جوان در آستانه پیروزی
بزرگ در گرنداسلم. اما در حالی که آلمانی در شش ماه گذشته امواج جدی از خود می فرستد،
او برای طرفداران مانند آن دو آشنا نیست. عمدتا به دلیل یک جراحت، که او را مجبور کرد از WTA دور باشد.

نگاه از بالا و پایین، لیسیکی یک تغییر جدی ایجاد کرده است. عملکردی بسیار قابل توجه در
برابر یک بازیکن کهنه کار، سید چهاردهم در مقابل کوزنتسوا، قهرمان دو گرنداسلم
2-6 6-4 6-2 به پیروزی رسید . و حال در راند چهارم، ماریا شاراپووا، قهرمان سابق را می بیند .
آلمانی جوان کمی آهسته اغاز کرد، اما پس از آن کنترل مسابقه را در دست گرفت، و با
سروهای ترسناک و گرنداستروک ها، حریف را بمباران کرد . او با ریسک های بالا، 37 ضربه وینر
در مسابقه ای دو ساعته داشت، به همراه 36 خطا. هنگامی که روس تلاش سختی در اواخر
ست نهایی نشان می داد، لیسیکی عقب گرد نکرد و با فورهند inside out برنده از زمین
خارج شد "در اولین ست اشتباهات زیادی داشتم و او نیز خوب بازی کرد. در ست دوم سعی
کردم ریتم را پیدا کنم. با بازی کردن در رالی های طولانی و نگه داشتن مبارزه، می دانستم که
می توانم" .
دو سال و نیم پیش در ویمبلدون، او وزنیاکی را شکست داد و سپس به یک چهارم نهایی رسید.
چند ماه بعد در آزاد امریکا، او دچار آسیب دیدگی از ناحیه مچ پا (چپ) شد و در حالی که گریه
می کرد، با برانکارد از کورت خارج شد. شش ماه بعد در ایندین ولز، دچار یک آسیب دیگر در
همان مچ پا، اما در مکانی دیگر شد. جراحت او اشتباه (تا یک شکستگی به پایان رسید) بود و
چیزی که بعدا او می دانست، بهار، تابستان، و جایگاه اش در جمع 25 تنیس باز برتر زنان، در
حال ناپدید شدن بود "این تشخیص بد بود، زیرا باعث شد من زمان زیادی را هزیته کنم. بنایراین
خیلی دیرتر به نزد پزشکان آلمانی رفتم. من باید قبلا آن را انجام می دادم، بسیار دشوار بود
اما آن اتفاق افتاد".

b_lisicki_06_01.jpg
آلمانی در حال زدن سرویس

لیسیکی، یکی از سریعترین سرویس زن های تور، دوباره از صفر شروع کرد و اکنون از آن زمان
یک سال و نیم گذشته و او در مسیر رسیدن به یک چهارم نهایی دیگریست . با این حال
بازگشت او مطمئنا به آرامی صورت گرفت، در آزاد 2011 فرانسه واجد شرایط شناخته شد
و با شماره دو زمان، ویرا زوناروا بازی کرد ولی پیروزی به نام او ثبت نشد. او گفت با درد ناشی از
گرفتگی (دندان و ناخن) مواجه شده و دلیل آنرا رژیم غذایی بد دانست که به فرو ریختگی اش
انجامید .

به نظر نمی رسید که او دوباره بازگردد، اما انگشتان او راکت را بر روی چمن لمس کردند و با
پاهای قدرتمندش عنوان بیرمنگام را بدست آورد. پاداش او، گرفتن وایلدکارد در ویمبلدون بود .
او در لندن ماریون بارتولی فینالیست سابق (و کسی که س.ویلیامز را شکست داد) را از پای
در آورد ولی در نیمه نهایی، قدرت شاراپوا اجازه هنرنمایی را به او نداد . لیسیکی، همچنین در
هارد کورتِ دالاس موفق به کسب عنوان قهرمانی شد " مبارزه من بازگشته بود، کار بسیار
سخت، بسیار سخت و این همه را من انجام دادم" . بعد از آن گفت "و حالا من بازگشتم".
لیسیکی تا به حال سهم خود را از مشکلات پرداخت کرده است، اما او دوباره می خواهد
بازی کند.

او که قبل از سال نو به استرالیا سفر کرد و با سم استوزر به تمرین پرداخت، گفت : "سال
گذشته برای من بسیار بزرگ بود و فقط می خواستم به مسیرم ادامه دهم. پس از بازگشت
از مصدومیت، من از حضور بیشتر در کورت لذت می برم". او تنیس را به عنوان یک شغل نمی بیند
"این کار سخت نیست، زیرا من از آن بسیار لذت می برم". لیسیکی وظیفه بزرگتری در
پیش دارد، او برای رسیدن به یک چهارم نهایی آزاد استرالیا با کسی دیدار می کند که از سه
بازی قبلی خود، تنها پنج گیم را از دست داده است. با این حال، او احساس می کند مانند او
(شاراپوا) در مسیر درستی قرار دارد و فرصتی برای انتقام (لندن) از روسی پیش امده است
"تا به حال شانس هایی داشتم و آنها را نگرفتم. من باید در این زمان بهتر باشم، بنابراین
برای هر پوینت مبارزه می کنم".

توسط مَت کرونین در سایت رسمی مسابقات

این دیدار از ساعت 11:30 و در استادیوم راد لیور آرنا برگزار می شود.

M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: