نمایش پست تنها
قدیمی 09-09-2014, 09:36 AM   #8
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka
پیش فرض پاسخ : دانستنی‌های جالب پیرامون مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد امریکا در قالب اینفوگرافیک

پاور جان، سپاس بابت اینفوگرافیک ها، اون سریعترین سرویس هم فکر کنم واسه ی خانم ها باشه، چون همین دیشب سزیعترین سرویس مارین چیلیچ 134 مایل در ساعت سرعت داشت و مطمئنم قبل از اون هم مردها با سرعت بالاتری سرویس زدن.

در مورد سرویس هم خود من خیلی سرویسم خوب نیست و اینجا افرادی که بهتر از من سرویس بزنن زیادن، ولی یه کاری که باعث شد سرویس زدن واسه ی من راحت تر بشه و گاه به گاه بتونم با سرویس امتیاز بگیرم این بود که با همون گریپ کانتیننتال، بعد از بالا انداختن توپ با دست چپم سعی کنم با همون دست چپ بدون اینکه بعد از بالا انداختن توپ بیارمش پایین خودم رو بالا بکشم، انگار که یه میله بالای دستم چپ منه و با استفاده از اون می خوام خودم رو بکشم بالا. این حرکت باعث می شه که بالاتنه ات رو مدت زمانی بیشتری بالا نگه داری و توپ رو از ارتفاع بالاتری بزنی که خود این کار بهت کمک می کنه تا کنترل بهتری داشته باشی و هم دابل فالت کمتر بدی و هم اینکه مچت رو موقع ضربه زدن خم کنی که ضرب اصلی سرویس فلت از همین خم کردن مچ میاد.
شرمنده اگه این هایی که می گم واست تکراریه، اما خود من معمولاً وقتایی که می بینم سرویسم به خوبی سابق نیست همین کار رو انجام می دم و معمولاً نتیجه می ده.
توی یه فوروم انگلیسی زبون هم اینو یه بار مطرح کردم و اونجا یه نفر گفت که اتفاقا نیک بولیتری هم توی ویدیوش به همچین چیزی اشاره می کنه، منم با اینکه اون ویدیو رو دیده بودم، اما این صحنه اش رو یادم نبود. اون بحث رو می تونی اینجا ببینی:
http://tt.tennis-warehouse.com/showt...for+your+serve

ویرایش توسط mspayam : 09-09-2014 در ساعت 11:25 AM
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: