نمایش پست تنها
قدیمی 05-09-2016, 11:08 AM   #28
Navidi
Junior Member

پستها: 23
سپاس: 3
در 21 پست 153 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: The Maestro
پیش فرض پاسخ : بحث ؛ گفتگو و تبادل نظر پیرامون مسترز مادرید 2016 (Mutua Madrid Open)

تبریک به همه طرفداران جوکوویچ. بردن نواک در این فرم واقعا کار سختی هست و این پسر از نظر ذهنی خیلی پیشرفت کرده و از نظر فنی هم که هر سال داره بهتر میشه. اما من فکر می کنم تا وقتی که اوپن فرانسه رو نبره نمیتونه وارد باشگاه اسطوره ها بشه. چون برای اسطوره شدن باید به تمام افتخارات ممکن رسید و بعد از اون پارامترهای دیگه ای مثل ثبات، رفتار، منش و شخصیت هم در اسطوره شدن دخیل هستن.

چیزی که دیروز از نواک دیدم و وقاری که بعد از قهرمانی نشون داد ثابت میکنه که از نظر شخصیتی پیشرفت کرده و به نظرم باید این روند رو ادامه بده تا به میزان احترامی که راجر فدرر و رافائل نادال در این ورزش دارن برسه. محبوبیت و اسطوره شدن چیزی نیست که بشه با قهرمانی در مسترزهای هزار امتیازی بدست بیاری. اون 6000 نفری که برای دیدن تمرین فدرر به استادیوم رفتن و همه مردمی که از نیویورک تا شانگهای و از دبی تا لندن در حد پرستش دوستش دارن از فدرر پولی نگرفتن، طرفدارهای رافا هم همینطور. اونها ثانیه به ثانیه زندگی این دو اسطوره فعلی تنیس رو دنبال می کنن چون راجر و رافا به غیر از قهرمانی های زیاد در اسلم ها همیشه یک الگوی مناسب رفتاری برای همه طرفداران ورزش و به ویژه تنیس بوده و هستن و خیلی سخت میشه در رفتارشون (در زمین و خارج از زمین) در تمام سال هایی که در این ورزش هستند نقصی پیدا کرد، حتی با قویترین تلسکوپ های دنیا.

بنابراین به نظر من هر چقدر نواک بتونه شخصیت و متانت خودش رو بالا ببره به محبوبیت بیشتری می رسه و شاید دیگه مثل پارسال در آرتور اش هو نشه.

در مورد مسابقه های اوپن فرانسه هم فکر می کنم که نواک همچنان با استرس فراوان به زمین میاد چون میدونه که تنها چیزی که توی کلکسیون افتخارات ورزشی اش کم هست همین تورنمنت هست بنابراین میشه فشار روانی زیادی رو که روش هست احساس کرد همونجوری که سال قبل و بعد از بردن ست اول فینال به استن اجازه داد که ریتم مسابقه رو بهش دیکته کنه. فکر می کنم مسابقه های جذابی رو در پاریس خواهیم دید و به نظر من نادال، جوکوویچ و فدرر بخت های اول قهرمانی هستن. از نظر من شانس رافا و نوله برابر هست و فدرر هم میتونه تا نیمه نهایی بالا بیاد و از اونجا به بعد همه چیز Bonus خواهد بود. اندی ماری هیچوقت شخصیت و کاراکتر یک قهرمان رو نداره و تا وقتی نتونه اعصابش رو با هر آنفورسی که میده کنترل کنه همیشه در بازی های کلیدی بازنده هست. به نظر من Dark Horse این تورنمنت هم استن و بعد سونگا هستن. استن اگه روی فرم باشه و توی روز خوبش هر تنیسوری رو میتونه ببره و سونگا هم اگه سرویس های اولش خوب باشن همیشه حریف سختی هست بخصوص اینکه توی کشور خودش بازی می کنه.

امیدوارم همه دوستان عزیز تنیس تاکرز هفته خوبی داشته باشن و باز هم تبریک به طرفداران نواک.
Navidi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Navidi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: