نمایش پست تنها
قدیمی 03-19-2012, 12:58 PM   #13
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

چهارمين قهرماني فدرر در ايندين ولز

راجر فدرر با ركورد 19 قهرماني مسترز رافائل نادال برابري كرد.روز يكشنبه و در مجموعه پارك تنيس ايندين ولز، بازيكن سويسي 7-6(7), 6-3 جان ايزنر را شكست داد تا به تنها بازيكني تبديل شود كه چهار بار در اين تورنومنت قهرمان شده.او سه سال پياپي (2004 تا 2006) جام قهرماني را بالاي سر برده بود.
فدرر:”وقتي پس از كمي ترس در ابتداي هفته همه چيز نتيجه مي دهد و قهرمان مي شويد و احساسات جاري مي شوند، حس فوق العاده ايست.آن روزها كه سه سال متوالي در اينجا قهرمان شدم و لذت بردم را به ياد دارم.هرچند در گذشته بازي هاي خوبي را ارائه دادم ولي زمان زيادي از موفقيتم در اينجا مي گذرد.پشت سر گذاشتن تمام مسير به سوي قهرماني خوشايند است.من از عملكرد اين هفته بي نهايت مفتخرم.”

فدرر اولين بازيكني بود كه در فينال تحت فشار قرار گرفت و مجبور شد در آغاز مسابقه سه فرصت بريك را ناكام بگذارد.بعد از يك وقفه 12 دقيقه اي به علت بارش باران پس از گيم پنجم، هر دو بازيكن به راحتي گيم هاي سرويس خود را نگه داشتند تا اينكه فدرر در دوازدهمين گيم فرصت ست پوينت را بر روي سرويس ايزنر كسب كرد ولي سرويس محكم ايزنر به او كمك كرد تا نجات يابد و كار را به تايبريك بكشاند.او دو فرصت ست پوينت ديگر در امتيازهاي 6-5 و 7-6 تايبريك را ناكام گذاشت ولي خطاي والي، چهارمين ست پوينت را به فدرر داد و مرد شماره 3 تنيس جهان بهترين استفاده را از آن انجام داد تا ست نخست را ببرد.

در گيم هفتم ست دوم، فدرر با يك ضربه بكهند عالي 40-15 بر روي سرويس ايزنر پيش افتاد و بالاخره موفق شد پس از خطاي ايزنر براي اولين مرتبه سرويس حريفش را بريك كند.بعد از نگه داشتن سرويس در گيم بعد، بزيكن سويسي يك بار ديگر سرويس را بريك كرد تا ركورد بازي هاي امسالش را به 22 برد و 2 باخت ارتقا دهد.اين هفتاد و سومين عنوان قهرماني دوران بازي فدرر و سومين قهرماني پياپي اين فصل او بود.

ايزنر 26 ساله كه پس از پيروزي مقابل نواك جوكويچ در مرحله نيمه نهايي ورود خود به 10 نفر برتر رنكينگ را رقم زد، درباره اين هفته گفت:”تجربه خيلي خوبي برايم بود.كل هفته خيلي لذت بخش بود.از ابتدا حس كردم هفته خوبي خواهد بود ولي نمي خواستم بيش از حد درباره اش فكر كنم.قطعا بازي به بازي پيش رفتم.در كل هفته خوب بازي كردم ولي امروز اتفاقات به سودم پيش نرفت.واقعا حس نمي كنم كه بهترين بازيم را ارائه دادم ولي اين كاريست كه راجر انجام مي دهد.اگر بخواهم شانسي براي شكستش داشته باشم بايد بهترين بازيم را نمايش بدهم.امروز اين اتفاق نيفتاد.او خيلي قوي بود و تمام اعتبار به او مي رسد.”

فدرر ادامه داد كه در طول تورنومنت خوش شانس بوده:”با اين ذهنيت بازي كردم كه فقط اين بازي را مي توانم ببرم.به خودم شانس نمي دادم چون براي پنج روز حس خوبي نداشتم و قطعا در ابتداي تورنومنت خوش شانس بودم.ولي توانستم كه پيش بروم و در نهايت خيلي قانع كننده پايان دادم.مخصوصا در سه بازي گذشته شگفت انگيز بودم پس نمي توانم بيش ازين خوشحال باشم.با توجه به بيماري تورنومنت سختي براي همه بازيكنان بود و من خوشحالم كه نجات يافتم.”
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: