نمایش پست تنها
قدیمی 03-14-2012, 01:57 PM   #8
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

غلبه تجربه بر جواني، فدرر راونيچ را شكست داد

سه شنبه شب و در مسابقات تنيس ايندين ولز، راجر فدرر 30 ساله موفق شد بازيكن 21 ساله و آينده دار تور مردان، ميلوس راونيچ را در سه ست شكست دهد و گام به مرحله چهارم رقابت ها بگذارد.ست اول با نمايش قدرت هر دو بازيكن بر روي سرويس پيش رفت تا جايي كه راونيچ با يك رالي خوب موفق شد در تايبريك 5-3 جلو بيفتد و با سرويس خود به ست نخست پايان دهد.اما فدرر به سرعت روند بازي را تغيير داد و در اولين گيم ست دوم بريك سرويس را كسب كرد و يك بار ديگر در اواسط ست اين كار را تكرار كرد تا برنده بازي در ست سوم تعيين شود.هرچند راونيچ توانست تا نتيجه 3-3 پا به پاي فدرر پيش برود، فشار لحظات مهم بر بازيش تاثير گذاشت و دو ضربه فوق العاده از فدرر تنها بريك ست سوم را رقم زدند تا بازيكن سويسي پس از 2 ساعت و 7 دقيقه، 6-7(4), 6-2, 6-4 به پيروزي برسد.
راونيچ پس از مسابقه گفت:”حس كردم در ابتدا بيش از حد ريسك مي كردم و بازي خودم را انجام نمي دادم.به نظرم خيلي زود آن را كنترل كردم و با كسب خونسرديم كارهاي درست را انجام دادم.فكر كنم در كل فقط به چند ضربه ضعيف مربوط بود.به نظرم خوب ضربه زدم.انتخاب ضرباتم اشتباه بود و اين چيزيست كه تفاوت را ايجاد مي كند ولي اميدوارم با كسب تجربه آن را نيز به دست آورم.”
فدرر كه 88 درصد امتيازات سرويس اولش را به دست آورد و از هر 3 فرصت بريك خود استفاده كرد، گفت:”با وجود اينكه يك ست عقب بودم به نظرم بد بازي نمي كردم.شايد يك خطاي فورهند در تايبريك داشتم و اين تمام موضوع بود.ست را به خاطر آن واگذار كردم.گاهي اوقات اينگونه پيش مي رود.فكر كنم تجربه به من كمك كرد ولي در كل عملكرد خوبي داشتم.اعتماد به نفس هم به من كمك كرد چون در اين اواخر مسابقات زيادي داشته ام.به نظرم امشب اين موضوع تفاوت را ايجاد كرد.”
فدرر براي حضور در ¼ نهايي بايد از سد توماس بلوچي بگذرد كه پس از انصراف نيكولاي داويدنكو به دليل بيماري، بدون انجام مسابقه راهي مرحله بعد شد.

در همين قسمت از جدول تورنومنت، خوان مارتين دل پوترو كه در اين فصل به ¼ نهايي تمام مسابقاتي كه در آن ها حضور داشته صعود كرده، پس از پيروزي 6-2, 7-6(8) مقابل فرناندو ورداسكو اين فرصت را دارد كه در ايندين ولز نيز به اين مرحله صعود كند.بازيكن بلند قامت آرژانتيني ست اول را در 39 دقيقه پايان داد و به نظر مي رسيد بازي را تحت كنترل خود دارد تا اينكه ورداسكو در گيم دهم فشار را بر روي سرويس دل پوترو افزايش داد و 3 فرصت ست پوينت پياپي به دست آورد.بازي خوب دل پوترو هر سه فرصت را از ورداسكو گرفت و هرچند بازيكن اسپانيايي فرصت چهارم را هم به دست آورد ولي موفق به استفاده از آن نشد تا ست دوم به تايبريك برسد.او موفق شد 6-4 در تايبريك پيش بيفتد ولي سرويس خوب دل پوترو و خطاي سرويس بازيكن اسپانيايي مانع از پايان دادن ست دوم شدند و اين دل پوترو بود كه دو امتياز بعدي را به خود اختصاص داد تا در مجموع 6 فرصت ست پوينت را ناكام بگذارد و بعد از 1 ساعت و 45 دقيقه برنده شود.
دل پوترو در مصاحبه داخل زمين گفت:”من هنوز اضطراب لحظاتي كه فرناندو در ست دوم بهتر از من بازي كرد را دارم.ورداسكو حريف واقعا دشواريست، مخصوصا در مراحل ابتدايي تورنومنت هاي بزرگ.او خيلي خيلي سخت و خطرناك است.گاهي اوقات شما براي پيروزي در اين مسابقات خوش شانس هستيد.”
حريف دور چهارم بازيكن آرژانتيني، دنيس ايستومين ازبك خواهد بود كه با غلبه 6-4, 6-3 بر سيد پنجم، داويد فرر به پيروزي دست يافت.

در ديگر سوي نيمه پاييني جدول تورنومنت، مرد شماره 2 تنيس جهان و قهرمان دو دوره رقابت ها، رافائل نادال كار ساده اي داشت و با پيروزي 6-1, 6-4 مقابل هموطنش مارسل گرانويرز براي هفتمين سال پياپي به مرحله چهارم رقابت ها رسيد.نادال 79 درصد امتيازات سرويس اول را به خود اختصاص و هر دو فرصت بريك شدن را ناكام گذاشت تا به دهمين برد متوالي برابر يك بازيكن اسپانيايي برسد.
رافا:”به نظرم خوب بازي كردم.ست نخست راحت بود.فكر كنم در ست اول خيلي خوب بودم.در ست دوم بهترين تنيسم را نمايش ندادم.براي لحظاتي پاهايم متوقف شدند و پايان ست كمي خطرناك بود...واقعيت اينست كه چند اشتباه داشتم، مخصوصا از سمت بكهند در ست دوم و پس از آن كمي مشكل داشتم.ولي از پايان خوب مسابقه راضي هستم.”
نادال در مرحله بعد با آلكساندر دولگوپولوف روبرو مي شود كه پس از 2 ساعت و 20 دقيقه، 6-4, 5-7, 6-4 از سد ماركوس باقداتيس گذشت.
نادال درباره حريفش گفت:”او بازيكن عجيبي است چون مي توانيد انتظار هر كاري را از او داشته باشيد.مي تواند خيلي هجومي باشد، مي تواند سريع باشد، سرويس خوبي دارد و توپ هايش گاهي اوقات خيلي سريع هستند...بايد بازي را طولاني كنم تا او را مجبور به زدن ضربات در موقعيت هاي سخت كنم.اين كاريست كه انجام خواهم داد ولي مي دانم كه مي تواند از هر موقعيتي در زمين ضربه وينر بزند.”

در ديگر ديدارهاي انجام شده ديروز، سيد ششم جو ويلفرد سونگا 6-7(2), 6-3, 6-2 رادك استپانك را مغلوب كرد و ديويد نلبنديان موفق شد با نتيجه 6-3, 3-6, 6-3 سيد دهم، يانكو تيپسارويچ را حذف كند.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: