نمایش پست تنها
قدیمی 03-12-2012, 02:43 PM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

دهمين پيروزي پياپي براي فدرر؛ بازگشت موفق رافا به ميادين مسابقات

عصر يكشنبه، سيد سوم مسابقات تنيس ايندين ولز، راجر فدرر سويسي به سرعت بازي دور دوم خود را به پايان رساند تا از خستگي بيشتر اجتناب كند.فدرر كه يكي از قربانيان موج ويروس آنفلوانزا در ايندين ولز است، كمترين زمان ممكن را بين امتيازات صرف مي كرد و سعي داشت با سرويسش روند بازي را به سرعت پيش ببرد كه با موفقيت همراه بود.او 79 درصد امتيازات سرويس اولش را كسب كرد و 5 بار دنيس كودلا را بريك كرد تا پس از فقط 57 دقيقه، 6-4, 6-1‌ برنده شود.
فدرر:”من هميشه وقتي مي توانم شروع خوبي در تورنومنت داشته باشم خوشحال و آرام مي شوم، اينكه ببينم در چه سطحي هستم.شروع خوبي برايم است.من كودلا را خيلي نمي شناختم يا در واقع اصلا، پس پيروزي خوبي بود.من به بازي آينده چشم دوخته ام.”
وقتي از فدرر درباره وضعيت جسمانيش سوال شد، اينگونه پاسخ داد:”من كمي تركيب سرماخوردگي و آنفلوانزا دارم.تب زيادي ندارم ولي مشكلاتي وجود دارد.اما در بين خانواده ام بهترين هستم...بقيه آن ها خيلي بيشتر بيمار هستند.”
حريف مرحله بعد براي فدرر، ميلوس راونيچ خواهد بود.بازيكن آينده دار كانادايي هم كار راحتي داشت و موفق شد در 76 دقيقه با نتيجه 6-4, 6-2 از سد كارلوس برلاك بگذرد.16 پيروزي و 2 شكست به همراه دو عنوان قهرماني در چناي و سن خوزه كارنامه فصل 2012 راونيچ را شكل مي دهد.
راونيچ:”به توپ خوب ضربه مي زدم.ضرباتم را با شجاعت مي زدم و خوب بودم و در كل همه چيز خوب با هم هماهنگ بود.” او درباره مسابقه مرحله بعد ادامه داد:”به نظرم هر دو ما سعي مي كنيم كار مشابهي را مقابل هم انجام دهيم كه ديكته كردن بازيست.او احتمالا بهترين بازيكن تاريخ از اين نظر است.بازي فوق العاده اي برايم خواهد بود و سعي مي كنم بيشترين استفاده را از آن بكنم.مي دانم كه اولويت اول مراقبت از سرويسم است.اميدوارم چند فرصت به دست بياورم و بهترين استفاده را از آن ها بكنم.”
قهرمان دو دوره رقابت ها، رافائل نادال، دو بار در هر ست سرويس لئوناردو ماير را بريك كرد و فقط چهار امتياز سرويسش را از دست داد (32 از 36) تا لئوناردو ماير را 6-1, 6-3 مغلوب كند.نادال كه در شش سال گذشته حداقل به نيمه نهايي مسابقات صعود كرده با ضربات قويش از بيس لاين به ماير اجازه انجام هيچ كاري را نداد.
او گفت:”بازگشت به بهترين سطح بازيم خيلي خوشايند است.پيروزي مهمترين موضوع است.بازگشت به مسابقات پس از يك وقفه كار ساده اي نيست ولي من خيلي خوب عمل كردم.بازي را با تمركز و هجومي آغاز كردم.تقريبا از همه چيز راضيم.اين تورنومنت را دوست دارم.از بازي كردن در آن لذت مي برم.در دوران بازيم هميشه در اينجا موفق بوده ام و مسابقات خيلي خوبي داشته ام.”
نادال در مرحله سوم به مصاف هموطنش مارسل گرانويرز مي رود.سيد 26ام مسابقات به 2 ساعت و 5 دقيقه زمان نياز داشت تا شماره 2 پيشين جهان، تامي هاس را با نتيجه 6-3, 2-6, 6-3 حذف كند.

در ديگر بازي هاي مهم روز چهارم، داويد فرر اسپانيايي روند خوب اين روزهايش را ادامه داد و گريگور ديميتروف را 6-2, 6-2 مغلوب كرد.شماره 5 جهان موفق شد هر پنج فرصت بريك را استفاده كند تا به يازدهمين پيروزي پياپي خود دست يابد.او در مرحله بعد به ديدار دنيس ايستومين مي رود كه در نبردي 3 ساعت و22 دقيقه اي 7-6(5), 7-6(7), 7-5 خوان ايگناسيو چلا را از پيش رو برداشت.خوان مارتين دل پوترو كه هفته گذشته بازگشت بين 10 نفر برتر رنكينگ را جشن گرفت، فيناليست هفته گذشته مسابقات دلري بيچ، مارينكو ماتوسويچ را 7-5, 6-2 شكست داد و به مصاف فرناندو ورداسكو خواهد رفت كه 6-2, 6-2 رايان سويتينگ از آمريكا را حذف كرد.
نيكولاي داويدنكو بهترين استفاده را از كناره گيري گائل مونفيس كرد و جايگزين او در جدول مسابقات، ببورن فائو را 7-5, 6-2 مغلوب كرد.توماس بلوچي برزيلي كه موفق شد سيد بيستم، يورگن ملزر را 6-3, 6-3 حذف كند حريف بعدي داويدنكو خواهد بود.سيد ششم، جو ويلفرد سونگا هم در حالي كه 4-1 از هموطنش مايكل لودرا جلو بود به علت مصدوميت او از ناحيه زانو و انصراف از ادامه مسابقه به دور بعد صعود كرد.سونگا با رادك استپانك ديدار خواهد كرد كه 6-2, 6-1 ژاوير ماليس را از پيش رو برداشت.

ديويد نلبنديان آرژانتيني در دو ست 7-6(3), 7-6(4) مارين چيليچ را مغلوب كرد.او با سيد دهم يانكو تيپسارويچ روبرو مي شود كه 6-2, 6-4 از سد ژيل مولر گذشت.ماركوس باقداتيس موفق شد سيد پانزدهم، فليسيانو لوپز را 6-3, 6-4 شكست دهد و براي حضور در دور چهارم با آلكساندر دولگوپولوف مسابقه خواهد داد.دولگوپولوف 6-7(13), 6-3, 7-5 استيو دارسيس را حذف كرد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
29 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: