نمایش پست تنها
قدیمی 06-04-2012, 01:10 AM   #18
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

فرار جوكويچ و فدرر به سمت ¼ نهايي؛ تعويق مسابقات به دليل تاريكي هوا

روز يكشنبه، برترين بازيكن حال حاضر تنيس مردان تقريبا اميد خود براي كسب چهار گرند اسلم پياپي را پايان يافته مي ديد تا اينكه پس از 4 ساعت و 18 دقيقه، 4-6, 6-7(5), 6-3, 7-5, 6-3‌ آندرياس سپي را شكست داد.نبرد وارونه در هواي سنگين و مرطوب پاريس، 9 بريك سرويس براي جوكويچ به همراه و داشت بازيكن صرب در 76 درصد حملات به سمت تور موفق بود تا در گيم پنجم ست نهايي بريك كند و با سرويسش به ديدار پايان دهد.اين سومين بار بود كه جوكويچ پس از 2-0‌ عقب افتادن يك مسابقه را مي برد.حالا سيد برتر مسابقات در 12 گرند اسلم گذشته به ¼ نهايي يا بهتر صعود كرده و 25 بازي متوالي را از زمان شكست در نيمه نهايي رولند گاروس سال گذشته به خود اختصاص داده.

سپي ايتاليايي كه در جستجوي اولين پيروزي در هفت بازي مقابل جوكويچ بود، گفت: “من شروع خوبي در ست سوم نداشتم.شايد اگر مي توانستم در ست سوم جلو بيفتم نتيجه كمي تغيير مي كرد.و اين تنها چيزي بود كه مي توانستم بهتر انجام دهم، به نظرم، اينكه كمي در ست سوم بهتر شروع كنم.”
نواك: “فكر كنم فقط يك روز بد براي ريتم و بازيم بود.ولي ببينيد، من پيروز شدم.پس نيازي نيست نااميد باشم...من در ¼ نهايي هستم.اين اتفاقيست كه در ورزش رخ مي دهد.شما روزهاي خوب داريد؛ روزهاي بد داريد.به نظرم او در دو ست ابتدايي بازيكن برتر بود، واقعا.خيلي خوش شانس بودم كه برنده شدم.من مي جنگيدم.وقتي دو ست عقب بودم، باور داشتم كه مي توانم پيروز شوم و اين تنها نكته مثبتي است كه مي توانم از بازي امروز بردارم.سرويسم خوب بود.ولي به جز آن، ريتم به دست نياوردم.من مي جنگيدم و فكر كنم به خاطر آن مسابقه را بردم.”

در ديگر مسابقه پايان يافته مرحله چهارم، راجر فدرر ست نخست را از دست داد و در گيم دهم ست دوم فقط دو امتياز با شكست فاصله داشت، ولي 12 ضربه ايس و به دست آوردن 84 درصد امتيازات سرويس اول به بازيكن سويسي كمك كرد تا در 2 ساعت و 54 دقيقه، 5-7, 7-5, 6-2, 6-4 بر ديويد گوفين غلبه كند.فدرر با اين پيروزي به بيست و سومين ¼ نهايي پياپي در مسابقات گرند اسلم رسيد و با ركورد 36 حضور آندره آغاسي در اين مرحله برابري كرد.بازيكن 30 ساله به دنبال كسب دومين قهرماني آزاد فرانسه است.

گوفين: “روز خيلي خوبي بود، بازي خيلي خوبي.در آغاز مسابقه خيلي خوب بودم.هجومي بازي مي كردم و بكهندم عالي بود.ولي تمام تلاشم را در بازي به كار گرفتم.در پايان كمي خسته بودم چون بازي هاي زيادي در تورنومنت داشتم، ولي مشكلي نيست.افسوسي نيست.هرچه داشتم نمايش دادم.”
فدرر درباره گوفين گفت: “به نظرم خيلي خوب بازي كرد.هر بار توپ را زود بازگشت مي داد.اگر ضربه خوبي نزنيد، او از فرصت استفاده مي كند.از نظر لمس و نحوه خواندن بازي استعداد فوق العاده اي دارد.به نظرم مسابقه جالبي بود.واضحست كه به نحوي برايم سخت بود كه به زمين بيايم و ندانم روش هاي مورد علاقه بازيش چيست، نحوه سرويس زدنش، چه موقع چه كاري انجام مي دهد.ولي نه، او مرا شگفت زده كرد و از بازي امروز لذت بردم.”

دو مسابقه ديگر اين مرحله به علت تاريكي هوا متوقف شدند و فردا پيگيري خواهند شد.جو ويلفرد سونگا بعد از برتري در دو ست نخست مقابل استانيسلاس واورينكا دو ست بعدي را واگذار كرد ولي در ست پاياني يك بريك پيش بود كه بازي در نتيجه 6-4, 7-6(6), 3-6, 3-6, 4-2 متوقف شد.برنده اين ديدار به مصاف جوكويچ مي رود.ديگر بازي به تعويق افتاده بين خوان مارتين دل پوترو و توماس برديچ بود و در حاليكه بازيكن آرژانتيني 7-6(6), 1-6, 6-3 جلو بود، داور بازي را نگه داشت.برنده اين ديدار نيز با فدرر بازي مي كند.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: