نمایش پست تنها
قدیمی 09-15-2015, 09:22 AM   #399
king of spin
Senior Member

آواتار king of spin

پستها: 277
سپاس: 2,789
در 246 پست 1,074 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال دلپوترو ،سونگا، رادیک
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN)نیویورک- 2015)

نقل قول:
نوشته اصلی توسط delpotro نمایش پست ها
پیمان جان نمیشه تمرکز باور نکردنی و قدرت ذهنی نواک رو نادیده گرفت.

من خودم که بازیای تنیس رو با رایانه بازی می کنم، وقتی میخوام از بریک پوینت دفاع کنم دستم

میلرزه.

از طرفی میفرمایید که راجر تو بریک پوینت ها تمرکز نداشت. اون طرف قضیه، نواک تمرکز داشت

دیگه.

هر کس تو لحظات حساس بهتر تصمیم گیری کنه و تمرکز بیشتری داشته باشه برنده است.

از طرفی، نتیجه 3-1 شده. بدون تای بریک.

به هیچ وجه نمیشه ارزش کار نواک رو پایین آورد.

نواک جوووووونم متشکرم.

همینطوری بمون. برای تحقق رویاهام، باید همینطوری بمونی. خیلی کار مونده برای انجام دادن.

تو میتونی پسر. اینو ثابت کردی.
بنده ارزش کار نواک رو به هیچ وجه پایین نیاوردم، نواک از لحاظ منتال مرد برتر میدان بود ولی عالی نبود و بهتر تونست سر پوینت های حساس بر استرسش غلبه کنه، جایی که راجر نتونست؛
از لحاظ فنی هم که اصلا و ابدا برتر از راجر نبود کما اینکه در پاره ای اوقات بدتر هم بود؛
نواک 23 فرصت برک به حریفش داده، ایشون 11 تا از این فرصت ها رو سکند سرو زده و کافیه همین آمارو با فینال ویمبی مقایسه کنید که نواک تقریبا اکثر برک پوینتای گیم سرویسشو فرست سرو زد! قسمتی از عدم توانایی در نواختن فرست سرو تو این لحظات حساس، منتالی هست!
توی رالی ها تقریبا قسمت اعظم ضرباتشو به بکهند راجر میزد و اصلا جرات بکهند دان د لاین زدنو نداشت!
جرات نمی کرد نزدیک تور بشه، اونم در حالی که چندین و چند بار ضربات عمیقش ریترن کوتاهی رو از جانب راجر به همراه داشت ، اون دفعاتی هم که اومد یا پسینگ شات خورد یا اگرم امتیاز گرفت تقریبا به خاطر عملکرد خوب خودش نبود .
نمی دونم اون دوستانی که حامی بوریس بکر و معتقد به بهبود بازی نواک نزدیک تور هستن چجوری از عملکرد فاجعه آمیز نواک نزدیک تور، چه در فینال ویمبی و چه در یو اس دفاع می کنن!!! بازی روی تورش در مقابل راجر خیلی داغون بود!!!!!!!!
تو چت باکس هم گفتم الان هم میگم، از اون 11 تا فرصت برک، راجر فقط یه دونشو نت اپروچ کرد و برک کرد، اگه بقیه رو هم نت اپروچ می کرد به احتمال قوی نواک مجددا توپو با لاپ بهش پاس میداد و برک میشد! چند تا پسینگ شات زد نواک؟ اونایی هم که به امتیاز تبدیل شد اکثرا راجر کوبوند به تور.
کسی که 5-2 توی ست چهارم جلو هست و تا آستانه 5-5 پیش میره رو میشه از لحاظ فنی و منتالی توجیهش کرد؟
یادمون نره یه تنیسور 34 ساله روبروش بود! ولی توی ست سوم نواک بریده بود و داشت به زور نفس می کشید
از نظر من عملکرد نواک در فینال آنچنان خوب نبود ولی همین که تونست تو این وضعیت قهرمان شه خودش خیلی ارزشمنده!

ویرایش توسط king of spin : 09-15-2015 در ساعت 09:33 AM
king of spin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی king of spin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: