نمایش پست تنها
قدیمی 09-25-2013, 10:24 PM   #4
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

پستها: 387
سپاس: 2,180
در 361 پست 2,509 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER

من از عاشقان ورزش تنیسم ، عشقی که مطمئنم تا آخر عمر رهاش نمیکنم ، عاشق همه چیزش هستم بجز بازیکن سالاربودنش ...
از روزاولی که من شروع به دیدن تنیس کردم (فدرر-سافین در سمی فاینال aus2005) تا الان یادمه که همیشه در مورد این مسئله صحبت میشه . در واقع از روزی که ما تنیس میبینیم کلیه جامها بین 3 ، 4تا بازیکن دست به دست شده و این مسئله به نظرمن ازعوامل اصلی تشدید مسئله بازیکن سالاری در تنیسه (حداقل در دوره ما).
به عنوان مثال تقریبا هیچ داوری نتونسته قانون تایم مجاز در زمان سرویس زدن در مقابل نادال اجرا کنه از ترس نام و آوازه نادال ، از ترس اینکه نادال عصبانی بشه وسرش داد بزنه و باخت احتمالیش رو هم گردن داور بندازه(به علت برهم زدن تمرکزش)، و مطمئنه که atp در نهایت از نادال حمایت خواهد کرد .کلا داورایی که بازیهای بازیکنان بزرگ (مخصوصا بیگ4)رو قضاوت میکنند دیگه به این نتیجه رسیدند که باید مثل یک بچه مودب سر جاشون بشینند و کاری به کار این بازیکنان نداشته باشند چون اگه گیر بدند میدونند که در نهایت به ضرر خودشون تموم میشه و مطمئنند که برگزارکنندگان تورنمنتهای تنیس بخاطر مسائل مختلف از جمله مسائل مالی طرف تنیسورها رو خواهند گرفت .
حالا فرض کنید بازیکنی در جایگاه نادال دوپینگ کرده باشه ( که عملکرد فوق بشریش همه رو مشکوک کرده ) فکر میکنید فدراسیون جهانی تنیس این مسئله رو علنیش میکنه ؟ به نظرمن عمرا ...دلیلش هم کاملا مشخصه : جلوگیری از خراب شدن وجهه تنیس ، که تبعات جبران ناپذیری داره.
تنیسورایی بدبخت بیچاره ای مثل ترویسکی دوپینگشون علنی میشه .
البته امیدواریم تنیس ورزش پاکی باقی بمونه ولی گاه گداری اتفاقاتی در تنیس میافته که هر عقل سلیمی بهش شک میکنه : جوکوویچ استرالیای 2012 دو تا بازی پشت سرهم تو سمی و فاینال انجام داد که اگه بجاش ربات بازی میکرد کل پیچ و مهرهاش از جاش در میومد ولی هیچ اتفاقی برای نواک نیفتاد جالبه امسال هم اتفاق مشابهی براش تو ویمبی افتاد ولی این بار بعد از بازی سنگینش تو سمی با خوان تو فینال جلو اندی دیگه پکیده بود . البته عملکرد امسال نادال دیگه نیازی به عقل سلیم نداره هر ته مایه عقلی هم داشته باشید باید بهش شک کنید ...
Mehdiii آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: