نمایش پست تنها
قدیمی 10-12-2012, 11:55 PM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

تكرار فينال در نيمه نهايي، ماري از شكست گريخت

عصر شنبه در شانگهاي، سيد برتر مسابقات راجر فدرر در تكرار ديدار نهايي دو سال پيش مقابل اندي ماري بريتانيايي قرار مي گيرد. امروز و در مرحله يك چهارم نهايي مسابقات، فدرر 27 ضربه وينر و 8 ايس زد تا در 82 دقيقه، 6-3, 6-4 مارين چيليچ را شكست دهد. اين 871ـُمين پيروزي دوران بازي فوق ستاره سويسي بود كه او را در رتبه چهارم بيشترين پيروزي در عصر حرفه اي تنيس قرار مي دهد.
فدرر درباره رويارويي با ماري گفت: “به اين بازي چشم دوخته ام. هميشه بازي كردن با بهترين بازيكنان عاليست. آن ها مسابقاتي هستند كه شما سعي مي كنيد ببريد چون مسلما مي توانيد در رنكينگ كمي بالاتر برويد، با اين وجود اگر در بين 4 نفر برتر باشيد اين موضوع خيلي مهم نيست. مسابقه سختي خواهد بود، مسابقه خوبي. از طرف من، هنوز تصميم نگرفته ام كه چگونه بازي خواهم كرد.”

پيش از اين مسابقه، اندي ماري اميد به دست آوردن سومين قهرماني پياپي را زنده نگه داشت و در ديداري سخت، 4-6, 6-2, 6-3 از سد رادك استپانك گذشت. استپانك 33 ساله در راه كسب ست نخست فقط پنج امتياز سرويس را از دست داد. با اين وجود، ماري در ادامه بازگشت تا ركورد ديدارهاي رودررو با استپانك را به 5 برد و 1 باخت ارتقا دهد.
اندي كه 21 تا از 26 امتياز پاياني مسابقه را به خود اختصاص داد، گفت: “دو ست اول خيلي جنگندگي داشت، ولي در ست دوم توانستم بريك را كسب كنم، كمي نيروي حركتي به دست آورم. در پايان شروع به زدن ضربات محكم تر و ديكته كردن اكثر آن ها كردم. مسلما مجبور بودم، چون او با تنوع زيادي بازي مي كند و اين كار را برايم دشوار مي كند. بر روي بعضي ضربات كمي عصبي بودم. به او اجازه دادم كه حمله كند.”

براي حضور در ديگر ديدار نيمه نهايي، نواك جوكويچ و توماس برديچ حريفان خود را مغلوب كردند. سيد دوم و قهرمان تورنومنت پكن، به 82 دقيقه زمان نياز داشت تا 6-3, 6-3 تامي هاس را حذف كند. او براي ثبت 68ـُمين برد اين فصل (68 برد و 11 باخت) پنج تا از نه فرصت بريك را به ثمر نشاند و چهار ايس زد. اگرچه هاس از كسب پانصدمين پيروزي دوران بازيش بازماند، ولي با صعود به اين مرحله بازگشت به جمع 20 نفر برتر رنكينگ براي نخستين بار از ماه مي 2010 را تضمين كرد.
جوكويچ به خبرنگاران گفت: “اخيرا بازي هاي زيادي را برده ام و اين چيزيست كه شما هميشه از آن استقبال مي كنيد تا اعتماد به نفس به دست آوريد، تا حس خوبي در زمين داشته باشيد. پيروزي در مسابقه هدف نهايي هر ورزشكار است. گيم هاي ريترنم استثنايي بودند. پس اين چيزي بود كه امروز خيلي به من اعتماد به نفس داد.”

توماس برديچ هم با نتيجه 6-3, 7-6(4) در 1 ساعت و 35 دقيقه بر جو ويلفرد سونگا غلبه كرد. برديچ 79 درصد امتيازات سرويس را به خود اختصاص داد و نه ضربه ايس زد. او روز شنبه به دنبال صعود به چهارمين فينال اين فصل خود خواهد بود.
برديچ: “به نظرم نمايش محكمي از آغاز تا پايان بود. فكر كنم بزرگترين تفاوت بين من و جو اين بود كه توانستم از فرصت هاي كوچك در ست اول و مخصوصا ست دوم استفاده كنم. فرصت هاي زيادي وجود نداشت ولي موفق شدم آن ها را به سود خودم به پايان برسانم.”

براي مشاهده گالري عكس منتخب روز ششم مسابقات مي توانيد از صفحه فيسبوك تنيس تاكرز بازديد كنيد.
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: